prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Chodze do tego lekarza razem z moim synkiem. Lekarz ma swietne podejscie do dzieci - moj syn juz sam wchodzi do gabinetu:) Mama jest niepotrzebna;) Jasno tlumaczy co wolno a czego nie przy noszeniu aparatu i co wazne wizyty odbywaja sie punktualnie.

Bardzo uprzejmy i znajacy sie na fachu. Poszedlem tam z polecenia i choc jak zdazylem sie zorientowac zdania na jego temat sa podzielone ja zdecydowanie nie mam czego sie czepic. Polecam sprobowac.

Od kilku lat korzystamy razem z całą rodziną z usług Kliniki dr Piotra. Obsługa od początku do końca jest na bardzo wysokim poziomie! Diagnoza dr Fudaleja szczególnie w przypadku mojego syna była błyskawiczna. Super lekarz, świetna Klinika! Polecamy całą rodziną:)))

To racja ze doktor jest troche niedostępny...tzn. nie poswieca tyle czasu pacjentowi ile by sie chcialo. Ale z drugiej strony dowiedzialam sie wszystkiego co mi bylo potrzebne do nastepnej wizyty. Nie da sie wszystkiego ogarnac od razu;p Podoba mi sie w nim to ze widzac mnie od razu wie do czego przystapic, co zalecic, itd. Ma gosc fach w reku:)

Witam, jestem pod wielkiem wrazeniem dr Fudaleja. Co prawda jestem jeszcze w trakcie leczenia ale nic porozumienia z doktorem jest super. Przeczytałam gdzies w ponizszych wypowiedziach ze punktualne wizyty do podstawa - reczywiscie jest to bardzo wazne! Bez tego leczenie moze trwac wiekiiii:)

Zdecydowanie polecam leczenie u dr Piotra Fudaleja. Po prostu kompetentny lekarz z dużym doświadczeniem:) Nie rozumiem tylko poniższej opinii bo zarówno ja, jak i moja koleżanka otrzymałyśmy ten dokument na maila zaraz po pierwszej wizycie. Miałam normalnie czas żeby się z nim zaznajomić na dwa tygodnie przed drugą wizytą. Nie rozumie w czym ktoś tu ma problem? Zresztą z tego co mi wiadomo został stworzony przez polskie towarzystwo ortodontyczne, a nie jakiś wymysł dr-a. Tak czy owak, bardzo solidny lekarz!!! Mam proste zęby a leczenie w przybliżeniu trwało 2 lata. Żadnych ukrytych kosztów, itd. Polecam i pozdrawiam:))))!!!

Hehe ktoś poniżej nie odróżnia zgody pacjenta na leczenie ortodontyczne od tych "dziwnych" dokumentów. Zapraszam na stronę dowolnej Okręgowej Izby Lekarskiej. Pacjent podpisuje dokument w którym potwierdza, że został poinformowany o ryzyku i możliwości wystąpienia powikłań związanych z zaakceptowanym sposobem leczenia. To nie jest żaden dziwny dokument, a wymóg Ministerstwa Zdrowia. Uczymy się czytać:) A jeśli chodzi o leczenie dr Fudaleja, to przyznam, że jest po prostu normalnie. Wszystko miałem klarownie przedstawione, zadawałem pytań ile chciałem i otrzymałem odpowiedź na każde z nich. Nie potrafię zrozumieć skąd biorą się takie opinie.

Hmm dziwna sprawa...ja zapłaciłem za ostatnią wizytę 950 zł, ale poza ściągnięciem aparatu miałem w tym jeszcze założony dolny i górny aparat retencyjny. Poniższa opinia wydaje mi się trochę nie dokładna:) Ja zanim zdecydowałem sie na leczenie i dr Fudaleja po prostu sprawdziłem jego cennik na stronie www. Kiedy przyszło do płacenia, nie byłem zaskoczony. Wręcz przeciwnie dostawałem czasami małe rabaty;) Potwierdzam zdanie z jednej z opinii poniżej - na wizyty trzeba przychodzić dokładnie tak jak każe lekarz! Nie ma się co dziwić, że opuszczając połowę z nich zgryz staje się jeszcze bardziej krzywy...a i pewnie tacy by się znaleźli. W moim odczuciu doktor Fudalej to profesjonalista, a jak ktoś nie potrafi współpracować z profesjonalistami to już jego problem:)))

Zgodzę się z poniższą opinią a propos amerykańskiego tempa dr Fudaleja. To fakt:) Jednak moim zdaniem nie można mu odmówić profesjonalizmu i doświadczenia, którego brakuje wielu ortodontom. Moje leczenie zakończone zostało prawie rok temu - zęby proste, obeszło się bez ekstrakcji i większych komplikacji. Dam dobrą rade dla wszystkich - połową sukcesu jest przychodzenie na kontrolne wizyty w terminie!

W odniesieniu do poniższej opinii, mam swoje spostrzeżenia:) W cenie 300 zł mój syn odbył 2 wizyty (dokumentacja i plan leczenia) a kolejna kosztowała mnie 100 zł:) przynajmniej w naszym przypadku tak było. A dodam, że pojawiliśmy się u dr Fudaleja, bo poprzedni lekarz dał ciała - delikatnie mówiąc. Wybraliśmy tego lekarza w oparciu o to co przeczytaliśmy w internecie i na chwilę obecną wszystko jest zgodne z opisem:)