prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Jest to najlepszy i najbardziej kompetentny ortodonta jakiego znam! Jego bardzo bogate, międzynarodowe doświadczenie pozwoliło na wyleczenie moich wad zgryzu. Przy tym pełny profesjonalizm obsługi z nim współpracującej. Polecam dra Piotra Fudaleja.

Jestem MEGA zadowolona po skończonym leczeniu u dr Piotra Fudaleja. Wszyscy inni lekarze do których chodziłam próbowali mnie leczyć, ale bez rezultatów. Wiedza i doświadczenie na najwyższym poziomie. Polecam !!

kontakt do dr Piotra dostałam od koleżanki, która była żywym przykładem rewelacyjnych efektów leczenia! moje leczenie trwało dość długo - spowodowane było dwukrotnym przekładaniem operacji wady zgryzu (brak funduszy NFZ). Jednak warto było czekac - po zdjęciu aparatu efekt przechodzi moje oczekiwania - zęby są jak od linijki, zgryz idealnie prosty. Bzdurą jest, że do aparatu należy usuwać jakiekolwiek zęby - ja mam wszystkie na swoim miejscu :) Jeżeli chodzi o dr Piotra jest profesjonalistą w swoim zawodzie i lepszego w Polsce nie ma. Jeżeli ktoś narzeka na brać poświęconego czasu z jego strony - uwierzcie, że dr pracuje na pełnych obrotach, nie tylko w Polsce. Ma wykwalifikowany zespół składający się z miłych Pań, które zajmują się pacjentami na wizytach kontrolnych, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza. Polecam na 100 %!!!!

NajlepsZy ortodonta jakiego.znam. kompetentny fachowy uprzejmy kulturalny poswieca dosc czasu i polecam go kazdemu z czystym sumieniem

Witam, jestem obecnie na początku mojego leczenie, ale już pierwsze podejście doktora było świetne, więc postanowiłem o tym napisać. Mam wadę zgryzu, w której górne zęby zachodzą na dolne. Sytuacja nie jest dramatyczna, ale wygląda trochę nieestetycznie. Po pierwszej wizycie otrzymałem plan leczenia i propozycję noszenia aparatu na dolne i górne zęby. Leczenie ma nie być skomplikowane, ale przez pierwszy okres muszę bywać częściej na wizytach kontrolnych. Doceniam bardzo profesjonalne podejście doktora, który poznał mnie także z innymi lekarzami, z którymi będę miał do czynienia w trakcie leczenia. Poświęcił mi tyle czasu ile chciałem i odpowiadał na moje pytania bardzo dokładnie. Trafiłem do niego trochę z polecenia, trochę sprawdzałem w internecie jego doświadczenie.

Do doktora Piotra chodzę od jakiegoś czasu. Za kazdym razem jest tam przyjemna obsluga. Doktor poswięca mi tyle czsu ile potrzebuje i zawsze odpowiada na moje pytania. To bardzo mądry człowiek z ogromną wiedza. Dotychczas przedstawił plan leczenia, zrobił wycisk i czekam teraz na założenie aparatu. Do tej pory jestem bardzo zadowolona.

Wedlug mnie dr fudalej to bardzo dobry, mily i kompetentny specjalista. Cenie go za jego kulture i szacunek z jakim podchodzi do pacjenta. Widac, ze bardzo zalezy mu na tym zeby pacjent czul sie bezpiecznie i komfortowo. Ja sama korzystam z jego uslug od jakiegos czasu i na pewno nie zrezygnuje. Pozdrawiam cala Klinike bardzo serdecznie:)

będąc przejazdem po mieście z Zawiercia, postanowiliśmy iśc do ortodonty, skierowano nas do dr F. z polecenia, pierwsze wrażenie dobre, lecz doktor był tak zaganiany, że pomylił mnie ze swoim kolegą Pawłem, myśląc ze to ja. Co za dziwne obyczaje panują w tym gabinecie, żeby czterech pacjentów przyjmowac na raz i nie wiadomo, za kogo się złapac !

Fajny lekarz z dobrym poczuciem humoru. Nie mam do jego metod leczenia zadnych zastrzezen. Co prawda nie obeszlo sie bez ekstrakcji 2 zebow, ale wcale ich nie zaluje;) wszystkie zeby mieszcza sie teraz i sa proste! Po prostu polecam.

Wszystko wskazuje na to ze w lipcu sciagne aparat:) od poczatku wszystko szlo zgodnie z planem, zeby nie wariowaly tylko sie grzecznie prostowaly;) Jestem bardzo zadowolona z leczenia u dr Fudaleja i na pewno bede go polecala wszystkim swoim znajomym. Swietni ludzie:)))