prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Jeśli chodzi o ortodoncje to nie ma sobie równych. Ale duże podziękowania dla całego zespołu, który przygotował moje zęby pod założenie aparatu. Nie da się ukryć, że spory ze mnie panikarz, dlatego obawiałem się przebiegu leczenia. Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że polecam tę placówkę!

Nie spotkałam wcześniej tak dobrego lekarza i z tak ogromną kulturą osobistą. Profesor ma niespotykaną wiedzę, doświadczenie oraz świetny zespół lekarzy. Zdecydowanie polecam Pana Profesora.

Profesorze dziękuję za uratowanie mojego uśmiechu, było na tyle fatalnie że moje poczucie pewności siebie równało się "0", ale widząc postępy w leczeniu nabierałam po prostu coraz więcej pewności siebie. Bardzo wam wszystkim dziękuje!

Jest po prostu genialny! Uwielbiam profesora Fudaleja i gwarantuję wszystkim, którzy będą mieli okazję go poznać, że również tak pomyślą. Oczywiście ma świetny zespół lekarzy i asystentek, ale jego doświadczenie jest fascynujące!

Piotr to znakomity ortodonta. Znam go od wielu lat i potwierdzam wszystkie pozytywne opinie na jego temat. Serdeczny, z ogromnym doświadczeniem, zawsze znajdzie czas dla pacjentów.

Jaki miły zespół! jestem pod ogromnym wrażeniem tych ludzi. Panie profesorze gratuluję tego zespołu. Sama rozpoczynam dopiero leczenie ale jeśli tak będzie przez cały czas jego trwania to rewelacja. Wybrałam leczenie Invisalign. Drogie... ale bardzo dyskretne.

Jestem pod dużym wrażeniem profesora Fudaleja. Polecam go szczególnie tym wszystkim którzy mają "trudny przypadek". Pozbyłam się kompleksu który towarzyszył mi przez długi czas. Pozdrawiam cały zespół lekarzy i polecam ich na 100%

Doskonały lekarz, bardzo miło spędzam kazdą wizytę. Oby tak dalej bo będę polecała wszystkim. Pozdrowienia dla profesora Fudaleja.

Jestem po leczeniu i czuje sie wspaniale! Leczenie spelnilo moje oczekiwania.. polecam caly zespol profesora Fudaleja i oczywiscie jego samego ;)

Zazwyczaj nie udzielam się na tego typu forach ale mój nowy uśmiech zrobił na mnie na tyle duże wrażenie że postanowiłam polecić gabinet Piotra Fudaleja. Jednak zanim podjęłam decyzję o leczeniu u profesora to faktycznie przeczytałam wszystkie opinie na jego temat i przepytałam znajomych. Zgadzam się z opiniami że ciężko jest się umówić bezpośrednio do profesora. Ale akurat mój przypadek nie był "nagły" więc to była tylko kwestia czasu... Z tego co pamiętam to pierwsza konsultacja przebiegła sprawnie ;) później plan leczenia itd. też ok. Jednak dla mnie najważniejszy był efekt końcowy... był świetny :) To mówi samo za siebie.