prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Trudno jest umówić się z doktorem na wizytę ale nie zmienia to mojego zdania na jego temat. Mnie w koncu się udało. Ma w oczach rentgen. Wizyty bardzo przyjemne i co ważne - kawa na ławę. Mój przypadek był z tej kategorii średnio trudny, ale i tak się bałam efektu końcowego... ;) Piszę opinię już po zdjęciu aparatu i jestem bardzo zadowolna i dumna z efektu. Dam też wszystkim wskazówkę - trzeba się rygorystycznie stosować do zaleceń profesora. Wtedy wszystko pójdzie dobrze :)

Leczę się w gabinecie Ortodoncja już ponad rok i jak dotąd jestem bardzo zadowolona. Profesor Fudalej jest świetnym specjalistą i ortodontą z powołania. Jego asystentki to jego prawa ręka. Zawsze pomocne i miłe w podejściu do pacjenta. Polecam leczenie zdecydowanie.

Dobry lekarz i dobrze zgrany zespol- każdy wie co ma robić. Poświęca stosunkowo więcej czasu niż mój poprzedni lekarz.

Ważne jest to żeby pacjent czuł się bezpiecznie a każda wizyta przebiegała sprawnie. Nie inaczej jest w gabinecie profesora Fudaleja. Pan doktor na każde moje pytanie odpowiada z cierpliwością. Dodatkowo personel jest bardzo miły, pozytywnie nastawiony do pacjenta. Samo leczenie jest na światowym poziomie! Bardzo polecam profesora i jego zespół.

Świetny człowiek i lekarz. Doskonale radzi sobie z ciężkimi przypadkami. Mój był przewlekle skomplikowany. Ostatecznie wyszliśmy na prostą ;) Bardzo dziękuję całemu zespołowi bo bez zaangażowania wszystkich nie byłoby to możliwe! Serdecznie rekomenduję profesora Piotra Fudaleja.

Zdecydowanie mogę polecić profesora. To profesjonalista i bardzo doświadczony lekarz. Punktualne wizyty, miła obsługa i co dla mnie ważne PARKING pod gabinetem :)

Kilka spostrzeżeń - nie jest łatwo dostać się na wizytę do profesora, ale generalnie warto poczekać bo ma skaner w oczach ;) Jego diagnoza i plan leczenia w punkt. Objaśnienia dostawałem "w ratach", trochę zabiegamy, ale zawsze z dużym szacunkiem. Jak dla mnie duże OK.

Trafiłam do gabinetu na Wielickiej z córką, która miała ogromny bajzel w buzi. Podczas wizyty szczególnie ważne było dla mnie profesjonalne podejście lekarzy z Wielickiej, a szczególnie Pana Piotra Fudaleja. Nie było łatwo się dostać do niego na wizytę, ale warto było troszkę poczekać. Atmosfera w gabinecie jest bardzo miła. Wizyty odbywają się punktualnie. Pozdrawiam cały zespół lekarzy i do zobaczenia!

Wszystkim którzy marzą o prostym i pięknym uśmiechu polecam profesora Fudaleja. Genialny lekarz i człowiek. Drugiego takiego nie ma :)

Profesjonalny personel i sprzyjająca leczeniu atmosfera ;))) Szczególne podziękowania dla profesora Fudaleja i p. Ani :)