lekarz Patryk Romaszkiewicz

2,5
2,5
2,2
2,4

Na niecałe 10 minut wizyty, 6 minut siedział na telefonie, 2 minuty na komputerze, badanie stawu kolanowego zajęło 10 sekund. Jako student fizjoterapii mogę powiedzieć, że ocena, której dokonał lekarz przed wypisaniem zabiegów była zerowa. Określanie jedynie rotacji zewnętrznej w stawie biodrowym i zgięcia kolana nie może być wyznacznikiem do jakiejkolwiek terapii... Nie muszę dodawać, że nie zerknął nawet w badania, które miałem ze sobą, chciał tylko skierowanie. Przez całą wizytę powiedział tylko: "jak staw skokowy?" "Nie ten, tylko ten 2 po zabiegach" "Proszę założyć nogę na nogę". Żadnego dzień dobry, do widzenia. Na pytanie czy to wszystko machnął ręką w geście "wyjdź".
Ten lekarz nie powinien wykonywać swojego zawodu, nie budzi mojego zaufania, szczególnie jako osoby, która ma na temat rehabilitacji jakieś pojęcie.

Stwierdzenie gdy tylko stanąłem w drzwiach: "Koniec zwolnienia, do pracy". Bez pytania o co chodzi, z czym przyszedłem. Kompletny brak empatii, szczyt chamstwa i arogancji. Nie polecam t6ego lekarza nikomu. Powinien zmienić specjalizację. Byłby dobrym patologiem. Z jego podejściem może udało by mu się zmarłego wyprowadzić z równowagi i wstałby i wyszedł.

W czasach kiedy o polskiej służbie zdrowia nie mówi się najlepiej, ja właśnie doświadczyłem profesjonalizmu i opieki lekarskiej, które przywracają wiarę i w lekarzy, i w szpitale. Od lat cierpiałem potworne bóle z powodu zarwanych ścięgien okolic stawu ramienno-łopatkowego. Lekarz prowadząca wciąż zwodziła mnie stwierdzeniem, że wszystko samo się zagoi. To było nie do wytrzymania, dlatego zdecydowalem się zmienić lekarza. Trafiłem wtedy do gabinetu dra Patryka Romaszkiewicza i od samego początku byłem zachwycony Jego podejściem do pacjenta, wyjątkową dokładnością, wielkim zaangażowaniem. Naprawdę wnikliwie przeanalizował moje dotychczasowe badania, wykonał USG, postawił ...

Trafiłem wtedy do gabinetu dra Patryka Romaszkiewicza i od samego początku byłem zachwycony Jego podejściem do pacjenta, wyjątkową dokładnością, wielkim zaangażowaniem. Naprawdę wnikliwie przeanalizował moje dotychczasowe badania, wykonał USG, postawił diagnozę i zaproponował operację. Dr Romaszkiewicz dał mi szansę na powrót do sprawności i życie bez bólu.

Trzy miesiące później tj. 21 listopada 2023 r. w Szpitalu w Bystrzycy Kłodzkiej, na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Zespole Chirurgii Jednego Dnia, odbyła się moja operacja. Dr Romaszkiewicz zajął się kompleksowo rekonstrukcją ścięgien a opieka przed i po zabiegu była wyjątkowa. Oddany pacjentowi zespół, pełen empatii, wspierający, skrupulatny, przemiły - czułem się po prostu jak w domu.

Dlatego z pełnym przekonaniem i z całego serca polecam leczenie u dra Romaszkiewicza. Jego fachowa wiedza i doświadczenie pomogą każdemu, kto zmaga się z takimi schorzeniami jak ja.

Najlepszy Pan doktor ortopeda, pomocny z ogromną wiedzą a przede wszystkim empatyczny. Doktor godny polecenia.

Lekarz był negatywnie nastawiony do pacjenta, łuskał słonecznik podczas wizyty, a ręcznik papierowy, który powinien był być wymieniany po każdym pacjencie, nie został wymieniony od co najmniej kilku wizyt. Lekarz prowadził agresywny monolog i nie pozwolił się swobodnie wypowiedzieć. Ludzie o takim zachowaniu nie powinni zajmować stanowiska lekarza. Po wizycie byłem całkowicie roztrzęsiony i nie mogłem się uspokoić. Po wyjściu dowiedziałem się od starszych osób czekających w kolejce, że to notoryczne zachowanie. Lekarze powinni być profesjonalni, życzliwi i potrafiący słuchać swoich pacjentów. To jest absolutnie kluczowe dla zaufania pacjenta do ...

Lekarze powinni być profesjonalni, życzliwi i potrafiący słuchać swoich pacjentów. To jest absolutnie kluczowe dla zaufania pacjenta do lekarza i dla skutecznego procesu leczenia.

Jeśli Pan to czyta, proszę o refleksję nad swoim postępowaniem.

Wizyta z córką na NFZ w Świebodzicach, bardzo dobre podejście lekarza do pacjenta, wytłumaczenie problemu i zalecenie odpowiedniej terapii mającej ustrzec przed ostatecznością (operacją).

Trafiłam do dr Patryka Romaszkiewicza przypadkiem, w Ambulatorium Urazowym "Dobrzyńska", ze złamaną kością śródstopia, złamanie trudne, z przemieszczeniem. Wysłuchał, obejrzał (badanie było delikatne), zlecił RTG, które było od ręki i odradził gips, który by niewiele pomógł. W zamian za to zaproponował zabieg operacyjny, który odbył się tydzień później na NFZ, w znieczuleniu miejscowym (w Bystrzyckim Centrum Zdrowia, oddz. Chirurgii 1 Dnia - polecam!). Pan doktor operował - szybko, sprawnie, z estetycznym założeniem szwów. Zarówno pierwsza wizyta (długa była), jak i pobyt w Szpitalu w Bystrzycy, minęły w miłej, pełnej empatii ...

Zarówno pierwsza wizyta (długa była), jak i pobyt w Szpitalu w Bystrzycy, minęły w miłej, pełnej empatii atmosferze, z humorem. Wszystko zostało mi szczegółowo wyjaśnione, otrzymałam komplet skierowań, recept i zaleceń, włącznie z numerem telefonu do Pana doktora, bo w razie pytań czy wątpliwości mam dzwonić. I faktycznie Pan doktor odbiera telefon lub oddzwania, nawet późną porą.
Jestem bardzo zbudowana podejściem do pacjenta i do obowiązków lekarza. Z całego serca dziękuję i szczerze polecam :)

Brak empatii, wrogie, aroganckie i chamskie podejście do pacjenta to tylko niektóre z cech dra Romaszewskiego, od wejścia trzeba być przygotowanym na stoczenie boju na najniższym poziomie. Drwi z innych lekarzy oraz pacjenta, nie daje wysłuchać co pacjent mówi. Pacjenci wychodzą od lekarza zapłakani, z ciśnieniem. Nigdy nie spotkałem się z czymś podobnym, brak mi słów na opisanie tego co przeżyłem. Jedynie bez łaski otrzymałem skierowanie na rezonans. Porażka i dramat.

Wizyta u doktora nie przyjemna nie czyta dokumentacji a tym bardziej zaleceń ,nie przegląda pacjenta wcale tylko pytanie co jest gdzie boli i to na tyle rozmowy z lekarzem czas wizyty do 10 min a czekanie do lekarza miesiąc .Wchodzi na temat kompetencji innych lekarzy u których są wystawiane dokumenty do dalszej rekonwalescencji i zwolnienia ja wprost mu powiedziałem to proszę zadzwonić do tych lekarzy a nie mnie pytać ani oceniać mam jednego i chodzę do niego.Samo dostanie się na Cito do lekarza ortopedy to miesiąc to niczyja wina.Ja myślę że nikt na siłę nikogo nie trzyma w pracy a jak ma wizyta wyglądać jak niechciana i jeszcze z pretensjami to lepiej zwolnić stołek.Nie polecam w 100%.

Dzień dobry jestem po operacji przepukliny lędzwiowej kręgosłupa jeszcze mi zostały dwie na kręgosłupie pracuje przy ciężkich kilkunastu-dziesięciu tonowych sprzetach wojskowych,posiadam całą dokumentację pooperacyjna (4 kartki a4)z dalszymi wytycznymi z dalszą rehabilitacja-Fizjorehabilitacja i zaleceniami fizjoterapeltycznymi,doktor nawet nie zobaczył co tam jest napisane nie zapytał czym się zajmuje itp. Nie zobaczył nawet jako doktor jak wyglądają szwy itp.Tylko z bata mówi dlaczego ja już nie pracuje bo 3 miesiąc się kończy i mogą mnie zwolnić niewiarygodne ale prawdziwe nie liczy się człowiek a to nie jest specjalista dla mnie.Jestem pełen podziwu tego lekarza i jeszcze powiedział że już za późno na rehabilitacje bo efektu nie przyniesie gdzie neurochirurg który mi wykonywał operację powiedział do wiadomości pierwsze 3 miesiące są dla mnie najważniejsze gdzie8 tyg.to bez skretnych ruchów,nie mogę siadać itp.aby nie obciążać kręgosłupa,jak ja będę się forsowal mocno to wrócę z powrotem na stół,dalszą część leczenia to fizjoterapia itp.tym bardziej że jeszcze drętwienie od tyłka w dół jest też neurochirurg powiedział do trzech miesięcy albo dłużej może tak być czyli do auta jako kierowca też nie mogę racjonalnie myśląc.Nie polecam naprawdę tego lekarza,nie miły może trzeba prywatnie nie wiem,i w ciągu nie całe 10min trwala wizyta .Ale na zabiegi wpisał to dla mnie najważniejsze.Ogolnie porażka i myślę że te posty powyżej oceny 3 to są naciągane na maksa na 5 osób przede mną nikt nie czuł się jakoś dobrze obsluzony a pani w rejestracji powiedziała że bardzo dużo ludzi tak zgłasza tylko nie wszyscy mogą lub nie mają możliwości wypisać opinie i taka jest prawda.