dr hab. n. med. Paweł Bugajskidr hab. n. med. Paweł Bugajski - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Paweł Bugajski

Kardiochirurg

Jestem kardiochirurgiem z 32 letnim doświadczeniem, ordynatorem oddziału kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia, pomagam w podjęciu decyzji o leczeniu operacyjnym lub angioplastyce, operuję bypassy,wady zastawek serca także metodami miniinwazyjnymi, tętniaki aorty i serca oraz wady wrodzone u dorosłych.

Andrzej W. z Poznania Korzystając z możliwości dostępu do tego portalu chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ul. Szwajcarska 3 w Poznaniu, a w szczególności panu dr hab.Pawłowi Bugajskiemu - Ordynatorowi Oddziału za trud i wysiłek włożony w skomplikowaną operację mojego serca. Na Oddział trafiłem we wrześniu 2017 roku z rozpoznaniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia i ciężką niedomykalnością zastawki mitralnej, dodatkowo niszczonej przez bakterie. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i oceną ryzyka pan doc. Bugajski podjął decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego związanego z ...

Andrzej W. z Poznania
Korzystając z możliwości dostępu do tego portalu chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ul. Szwajcarska 3 w Poznaniu, a w szczególności panu dr hab.Pawłowi Bugajskiemu - Ordynatorowi Oddziału za trud i wysiłek włożony w skomplikowaną operację mojego serca. Na Oddział trafiłem we wrześniu 2017 roku z rozpoznaniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia i ciężką niedomykalnością zastawki mitralnej, dodatkowo niszczonej przez bakterie. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i oceną ryzyka pan doc. Bugajski podjął decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego związanego z wymianą za biologiczną. Nie ukrywam, że bałem się zabiegu gdyż wcześniej nie byłem pacjentem szpitali, a tym bardziej nie stawałem przed tak poważnym zabiegiem, a również mój wiek 65 lat nie napawał zbytnim optymizmem. Jednak wcześniejsza rzeczowa rozmowa przeprowadzona z panem doc. Bugajskim pozwoliła mi spokojniej podejść do tego szczególnego dnia. Dziś czuję się dobrze i mogę funkcjonować normalnie oraz z optymizmem patrzę w przyszłość. To wszystko zawdzięczam ambicji, fachowości i poświęceniu pana dr hab. Pawła Bugajskiego oraz pozostałym lekarzom, którzy są godni z Nim współpracy. W ciągu prawie dwóch tygodni pobytu na Oddziale mogłem zaobserwować późniejsze zainteresowanie pacjentem przez doc. Bugajskiego jak i pozostałych lekarzy. Stworzył wokół siebie zespół fachowych Lekarzy jak i pracowitych Pań pielęgniarek, Rehabilitantów oraz Personelu Pomocniczego. Wszystkim zainteresowanym i sobie życzę przede wszystkim dużo zdrowia, ale w razie czego polecam ten Oddział Kardiochirurgii pod kierownictwem pana dr hab. Pawła Bugajskiego. Wszystkiego Najlepszego!!!!!

Doznałem lekkiego zawału w Olsztynie, który zakończył się po koronarografii wstawieniem stentu. Po powrocie do Poznania wraz z koronarografią, zwróciłem się o konsultację do dr Pawła Bugajskiego. "Wyrok": wstawienie trzech by-passów przy zatrzymaniu akcji serca. Dla człowieka, który rzadko korzysta z służby zdrowia, taka wiadomość, delikatnie ujmując zmusza do zastanowienia. Jednak wszystkie moje rozterki, zostały w rzeczowy i wyczerpujący sposób wyjaśnione przez dr Bugajskiego. Sama operacja przebiegła dla mnie z dużym zaskoczeniem. W trzeciej dobie, już zajęły się mną Panie rehabilitantki i postawiły do pionu. Wypisany ze szpitala zostałem w ...

Sama operacja przebiegła dla mnie z dużym zaskoczeniem. W trzeciej dobie, już zajęły się mną Panie rehabilitantki i postawiły do pionu. Wypisany ze szpitala zostałem w 10 dobie.
Nie chciałbym, aby moja opinia została odebrana przez czytających jako tendencyjna. Proszę mi wierzyć, nie było słabych punktów w pracy całego Oddziału Kardiochirurgii Szpitala na ul.Szwajcarskiej w Poznaniu, którym kieruje dr Paweł Bugajski. Tym samym chciałbym jeszcze raz podziękować dr Bugajskiemu i całemu Zespołowi Oddziału Kardiochirurgii.
Nikomu oczywiście nie życzę problemów ze zdrowiem, czuję się jednak w obowiązku zamieścić tę opinię dla osób, które podobnie jak ja mogą mieć rozterki z podjęciem decyzji o operacji. Nie należy szukać wymówek i nie odwlekać decyzji o operacji. Pan dr Bugajski na pewno pomoże.
Serdecznie pozdrawiam dr Pawła Bugajskiego i cały Zespół Oddziału Kardiochirurgicznego. Mirosław Kunc wraz z rodziną z Poznania.

PO KOLEJNYM ZAWALE (powiedzieć można na własne życzenie ) SZUKAŁEM POMOCY I TAK NAPRAWDĘ RATUNKU ..W SZPITALU W CHEMNITZ GDZIE PO ZAWALE TRAFIŁEM PADŁA DIAGNOZA BAYPASY . PAN DOKTOR PODAŁ MI POMOCNĄ DŁOŃ . ŚWIETNY FACHOWIEC I RZECZOWY . SPOKOJNIE I WYSŁUCHAŁ CO MAM DO POWIEDZENIA PO KONSULTACJACH PRZEKAZAŁ MI INFORMACJĘ CO SIĘ BĘDZIE ZEMNĄ DZIAŁO . PO OPERACJI CODZIENNIE RANO BYŁ U MNIE NA SALI WYPYTYWAŁ O STAN JAK SIĘ CZUJĘ JAK WYGLĄDA RANA PO OPERACJI . TAKA OPIEKA TO MARZENIE W MOJEJ OKOLICY W POBLISKIM SZPITALU . BARDZO POLECAM PANA DOKTORA JEST DOKŁADNY SZCZEGÓŁOWO TŁUMACZY PACJENTOWI JEGO PRZYPADEK CO BĘDZIE MIAŁ ROBIONE W JAKI SPOSÓB . PO ZABIEGU SZCZERE ZAINTERESOWANIE I INFORMACJE . W DNIU WCZORAJSZYM MINEŁO MI 2 MIESIĄCE DO OPERACJI , RAZEM Z ŻONĄ BYŁEM NA KONTROLI U PANA DOKTORA I PONOWNIE FACHOWIEC,RZECZOWE INFORMACJE PRZYSTĘPNIE PRZEKAZANE . BARDZO ZA TO JESTEM WDZIĘCZNY . SZCZERZE POLECAM PANA DOKTORA JEGO PRACA JEST NA W AGĘ ZŁOTA . PIOTR WDZIĘCZNY PACJENT .

Dwukrotnie w roku 2016 przebywałem na oddziale kardiochirurgii Szpitala Miejskiego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Musiałem poddać się operacji, najpierw, w styczniu, wszczepienia by-passów, a w lipcu – sztucznej zastawki serca. Chirurg doc. dr Paweł Bugajski miał trudne zadanie. Mój przypadek był bardzo ciężki, gdyż po pierwszej operacji wywiązało się zapalenie wsierdzia, a w konsekwencji uszkodzenie zastawki serca i zator w prawej nodze. Dodatkowym utrudnieniem był mój zaawansowany wiek. Podczas pobytu w szpitalu byłem – w pierwszym i drugim przypadku – otoczony niezwykle staranną opieką zarówno przez docenta Bugajskiego jak ...

Podczas pobytu w szpitalu byłem – w pierwszym i drugim przypadku – otoczony niezwykle staranną opieką zarówno przez docenta Bugajskiego jak i cały zespół lekarski i pielęgniarski profesora Ryszarda Kalawskiego. Jestem przekonany, że oddział kardiochirurgii szpitala przy ulicy Szwajcarskiej bardzo dobrze służy pacjentom i będzie miał możliwości i środki , by ta służba przynosiła pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

Wojciech Jamroziak, Poznań

Pana doktora Bugajskiego poznałem w kwietniu 2013 roku, gdy zostałem zakwalifikowany do wymiany zastawki aortalnej. Przed operacją Doktor Bugajski opisał mi jej przebieg. Operacja, późniejsza rehabilitacja przebiegły bez problemów tak, że p trzech miesiącach wróciłem do pracy. Przed powrotem jeszcze "sprawdziłem się" wchodząc, jak za dawnych lat na Halę Gąsienicową. Dzisiaj po 2 latach tylko "tykający zegarek" w lewej piersi przypomina mi o odbytej operacji. Dziękuję Panie Doktorze i życzę dalszych sukcesów. Wszystkich, którzy się wahają, czy poddać się operacji na otwartym sercu mogę zapewnić, że Pan Doktor Bugajski reprezentuje ...

Dziękuję Panie Doktorze i życzę dalszych sukcesów. Wszystkich, którzy się wahają, czy poddać się operacji na otwartym sercu mogę zapewnić, że Pan Doktor Bugajski reprezentuje wszystko, co najlepsze w polskiej kardiochirurgii i warto mu zawierzyć swoje zdrowie, czy nawet życie.
Ja zawierzałem i nie żałuję. Piotr Glinka

Składam serdecznie podziękowania i ogromne uznanie z całą moją rodziną dla Ordynatora doktora Pana Pawła Bugajskiego za przeprowadzanie skomplikowanej operacji, która przedłużyła moje życie. Wyrażam wdzięczność i wielki szacunek dla P. Ordynatora doktora Bugajskiego pracującego w Szpitalu imienia Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu, jak również jego wspaniałemu personelowi lekarskiemu i pielęgniarskiemu za miłe i odczuwalne zaangażowanie się nad pacjentem.

…Po zakwalifikowaniu mnie do zabiegu operacyjnego CABG podejmując decyzję świadomie zdałem się na przeznaczenie. Los tak chciał, że na mojej drodze spotkałem dr hab. n. med. Pawła Bugajskiego kardiochirurga pracującego w szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu na ul. Szwajcarskiej 3. specjalistę w pomostowaniu tętnic wieńcowych (bajpasów). Przygotował mnie do operacji, i ją przeprowadził. Stwierdzam, że jest znakomitym specjalistą, wysokiej klasy fachowcem w dziedzinie kardiochirurgii, człowiekiem kulturalnym, ciepłym, skromnym o wspaniałej duszy. Założono mi cztery pomosty, a okres operacyjny i pooperacyjny przebiegł pomyślnie, bezstresowo bardzo szybko wróciłem do zdrowia i ...

Założono mi cztery pomosty, a okres operacyjny i pooperacyjny przebiegł pomyślnie, bezstresowo bardzo szybko wróciłem do zdrowia i równowagi dzięki fachowej, życzliwej i profesjonalnej pracy całego zespołu oddziału kardiochirurgii szpitala miejskiego świadczącego usługi na europejskim poziomie .
Po sześciu tygodniach mogę stwierdzić, że wróciłem do pełni zdrowia. Wszystkim, którzy poszukują fachowej i profesjonalnej pomocy oraz mają dylemat z podjęciem decyzji, ze szczerym sercem mogę polecić dr Pawła Bugajskiego wraz z całym zespołem oddziału kardiochirurgii.
Dziękujemy !!!.
Andrzej Mickiewicz z żoną, Wyrzysk

Dr Paweł Bugajski to profesjonalista najwyższej klasy. Żadne słowa nie oddadzą wdzięczności za włożony trud i wysiłek w ratowanie mojego zdrowia i życia. Pan doktor Bugajski to nie tylko wspaniały specjalista w swojej dziedzinie, ale również człowiek, rozumiejący pacjenta, jego obawy i strach. Sprawia, że człowiek czuje się bezpieczny. Serdeczne podziękowania za leczenie i opiekę po operacji. Dariusz B. z Kalisz.

Specjalista naprawdę godny polecenia. Z tak fachową obsługą nigdzie jeszcze się nie spotkałam, pełen profesjonalizm. Posiada wspaniałe podejście do pacjenta oraz jego bliskich. Dziękuję za fachowe przeprowadzenie udanej operacji serca mojej Mamy która została jedną z rekordzistek oddziału z powodu tak wielu wykonanych rzeczy na jednym sercu podczas jednej operacji. Z czystym sumieniem polecam Doktora jako świetnego fachowca oraz dobrego człowieka.

Jeśli ktoś wacha się przed decyzją czy zaufać dr. Bugajskiemu w sprawach swojego zdrowia związanego z sercem to w 100% może zaufać, ja zaufałem przed operacją i dziś czuję się dużo lepiej, a na pewno lepiej pracuje moje serce. Bardzo kompetentny, z ludzkim podejściem lekarz, wytłumaczy w sposób prosty i rzetelny problem jaki danego pacjenta dotyka. Jestem dość świeżo po wymianie zastawki i z mojego odczucia dr. Bugajski to specjalista nad specjalistami w dziedzinie kardiochirurgii.

Wciąż poszukujesz "Kardiochirurg Poznań"?

Onko-Team Diagnostyka
61-556 Poznań
Szpital Kliniczny
Długa 1/2
61-848 Poznań

Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Szpitalna 27/33
60-572 Poznań