prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

To racja ze doktor jest troche niedostępny...tzn. nie poswieca tyle czasu pacjentowi ile by sie chcialo. Ale z drugiej strony dowiedzialam sie wszystkiego co mi bylo potrzebne do nastepnej wizyty. Nie da sie wszystkiego ogarnac od razu;p Podoba mi sie w nim to ze widzac mnie od razu wie do czego przystapic, co zalecic, itd. Ma gosc fach w reku:)

Po przeczytaniu wielu komentarzy na temat dr Fudaleja, byłam jeszcze bardziej zdezorientowana bo komentarzy były od najgorszych po najlepsze. Zdecydowałam się po namowie koleżanki, która kiedyś korzystała z usług doktora. I muszę przyznać, że bardzo miło się rozczarowałam:) Świetne i kompetentne grono lekarzy na czele z dr Piotrem. Leczyłam się u niego ortodontycznie przez 1,5 roku. Efekt super! Polecam!

Zgodzę się z poniższą opinią a propos amerykańskiego tempa dr Fudaleja. To fakt:) Jednak moim zdaniem nie można mu odmówić profesjonalizmu i doświadczenia, którego brakuje wielu ortodontom. Moje leczenie zakończone zostało prawie rok temu - zęby proste, obeszło się bez ekstrakcji i większych komplikacji. Dam dobrą rade dla wszystkich - połową sukcesu jest przychodzenie na kontrolne wizyty w terminie!

Od kilku lat korzystamy razem z całą rodziną z usług Kliniki dr Piotra. Obsługa od początku do końca jest na bardzo wysokim poziomie! Diagnoza dr Fudaleja szczególnie w przypadku mojego syna była błyskawiczna. Super lekarz, świetna Klinika! Polecamy całą rodziną:)))

Chodze do tego lekarza razem z moim synkiem. Lekarz ma swietne podejscie do dzieci - moj syn juz sam wchodzi do gabinetu:) Mama jest niepotrzebna;) Jasno tlumaczy co wolno a czego nie przy noszeniu aparatu i co wazne wizyty odbywaja sie punktualnie.

Wszystko wskazuje na to ze w lipcu sciagne aparat:) od poczatku wszystko szlo zgodnie z planem, zeby nie wariowaly tylko sie grzecznie prostowaly;) Jestem bardzo zadowolona z leczenia u dr Fudaleja i na pewno bede go polecala wszystkim swoim znajomym. Swietni ludzie:)))

Witam, jestem pod wielkiem wrazeniem dr Fudaleja. Co prawda jestem jeszcze w trakcie leczenia ale nic porozumienia z doktorem jest super. Przeczytałam gdzies w ponizszych wypowiedziach ze punktualne wizyty do podstawa - reczywiscie jest to bardzo wazne! Bez tego leczenie moze trwac wiekiiii:)

Bardzo kompetentny lekarz, przy tym mily i bardzo elastyczny jesli chodzi o terminy wizyt. Przede wszystkim w przypadku mojego dziecka ktore teraz rozpoczelo leczenie w jego gabinecie. Moje oczekiwania zostaly w zupelnosci zaspokojone.

Bardzo uprzejmy i znajacy sie na fachu. Poszedlem tam z polecenia i choc jak zdazylem sie zorientowac zdania na jego temat sa podzielone ja zdecydowanie nie mam czego sie czepic. Polecam sprobowac.

będąc przejazdem po mieście z Zawiercia, postanowiliśmy iśc do ortodonty, skierowano nas do dr F. z polecenia, pierwsze wrażenie dobre, lecz doktor był tak zaganiany, że pomylił mnie ze swoim kolegą Pawłem, myśląc ze to ja. Co za dziwne obyczaje panują w tym gabinecie, żeby czterech pacjentów przyjmowac na raz i nie wiadomo, za kogo się złapac !