prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Bardzo kompetentny lekarz, przy tym mily i bardzo elastyczny jesli chodzi o terminy wizyt. Przede wszystkim w przypadku mojego dziecka ktore teraz rozpoczelo leczenie w jego gabinecie. Moje oczekiwania zostaly w zupelnosci zaspokojone.

będąc przejazdem po mieście z Zawiercia, postanowiliśmy iśc do ortodonty, skierowano nas do dr F. z polecenia, pierwsze wrażenie dobre, lecz doktor był tak zaganiany, że pomylił mnie ze swoim kolegą Pawłem, myśląc ze to ja. Co za dziwne obyczaje panują w tym gabinecie, żeby czterech pacjentów przyjmowac na raz i nie wiadomo, za kogo się złapac !

Nie polecam tego lekarza. Moja żona była u niego i się bardzo rozczarowała. Jak na lekarza takiej klasy to marnie się zachował. Nie określił planu leczenia ani nie podał kosztorysu. Gada totalne głupoty. Wszystko zachwala. Denerwuje się na każde pytania pacjenta. Żona się wkurzyła i zrezygnowała. Tylko klinika ładnie urządzona bo widziałem jak chodziłem po parkingu. Ale nic poza tym.

Polecam gabinet dr Fudaleja! Leczymy się u niego z całą rodziną od wielu lat. Pozdrawiamy:)))

Bardzo kompetentny. Mimo, że nie poswięca bardzo dużo czasu podczas wizyt wszystko przebiegało świetnie. A miałam też operację. Bardzo się bałalm ale doktor potrafił mnie uspokoić. Jestem bardzo, bardzo zadowolona :-)

Bardzo polecam doktora Fudaleja! Świetny specjalista. Choć nie ukrywam ze trzeba przywyknąć do jego amerykanskich metod leczenia;) pozdrawiam

Spoko lekarz tylko troche zaganiany. Nie pogadalismy zbyt dlugo ale zrobil co do niego nalezalo wiec finalnie jestem zadowolony.

Naciągacz, oszust oraz konował. Niedość, że próbował mnie naciągnąć na operacje szczęki u sowjego kumpla to do tgeo tak wcisnął mi dolną szczęke do środka że Pani stomatolog podczas rutynowej kontroli złapała się za głowe i stwierdziła, że to najprostsza droga do utraty zębów. Zmieniłem ortodonte, mniejsze pieniądze bez operacji oraz udało się naprawić brak fuszerke Fudaleja (nie będe pisał doktor gdyż dyplom dostał ale chyba u kowala). Powinien chyba ktoś w końcu jakoś zareagować i odebrać temu typowi uprawnienia bo widze, że nie jestem sam.

Ortodonta jakich mało, sumiennie wykonuje swoją robotę i do tego bardzo uprzejmy. Polecam! Ps. Dużo komentarzy tutaj zamieszczonych znajduje sie Tez u innych lekarzy-to znak, ze większość przykrych komentarzy to komentarze konkurencji.

Leczę się dłuższego czasu. Konsultowałam się wcześniej u kilku lekarzy, ale P. Fudalej wydal mi się najbardziej profesjonalny. Choć do końca jeszcze troche, to nie żałuję decyzji. Polecam ze względu na profesjonalizm