dr n. med. Piotr Nowaczykdr n. med. Piotr Nowaczyk - zdjęcie profilowe

dr n. med. Piotr Nowaczyk

Chirurg ogólny, Chirurg onkolog

Ukończył z wynikiem bardzo dobrym i medalem Rektora za osiągnięcia w nauce i pracy społecznej studia na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2008. W latach 2008-2009 odbył staż podyplomowy w Szpitalu im F. Raszei w Poznaniu. W latach 2009 – 2015 specjalizacja z chirurgii ogólnej. W latach 2016 - 2018 specjalizacja z chirurgii onkologicznej. Od 2009 pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii, najpierw w Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej I, aktualnie w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi jako starszy asystent. W 2014 roku obrona doktoratu z wyróżnieniem pt: „Biopsja węzła wartowniczego w raku jelita grubego – wskazania i technika, czynniki warunkujące skuteczność, wpływ mikroprzerzutów na przeżycia odległe”. Laureat stypendiów kongresowych przyznanych przez European Cancer Organization (ECCO) oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich. Laureat nagród za najlepsze doniesienia plakatowe na zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Recenzent European Journal of Surgical Oncology oraz Journal of Cachexia, Sarcopenia and Muscle. Badacz, współbadacz i koordynator w zakresie projektów naukowych i badań klinicznych obejmujących raka piersi, raka żołądka, raka odbytnicy oraz problematykę leczenia żywieniowego w onkologii. Członkostwo towarzystw naukowych: Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Europejskie Towarzystwo Chirugii Onkologicznej (ESSO – European Society of Surgical Oncology), EUSOMA, The Oncoplastic Breast Consortium (OPBC). Od kilku lat opiekun Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Autor i współautor ponad 70 doniesień zjazdowych, publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz rozdziałów w książkach polskich i zagranicznych. Główne zainteresowania: nowotwory gruczołu piersiowego, chirurgia onkoplastyczna i rekonstrukcyjna gruczołu piersiowego, nowotwory skóry oraz czerniak, nowotwory tarczycy.

Lekarz wyjątkowy. Od pierwszej rozmowy, od pierwszej wizyty wiedziałam, że mogę Mu zaufać. Na każde zadane pytanie zawsze odpowie konkretnie, wyczerpująco i rzeczowo, a żadne z moich pytań nigdy nie pozostawało bez odpowiedzi. Jestem po operacji mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi. Pierś wygląda rewelacyjnie. A zszycie to po prostu majstersztyk. Na oddziale sama sobie zazdrościłam, że trafiłam na takiego lekarza. Panie Doktorze. Dziękuję!

Panie Doktorze. Dziękuję!

Z pełnym przekonaniem podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi komentarzami na temat dr Nowaczyka. Ma dar służenia wiedzą, swoim czasem, swoją uwagą pacjentom. Ma wyjątkowe predyspozycje do dawania siebie innym. Dobry człowiek

Za troskę okazywaną pacjentom, cierpliwość, zaangażowanie, życzliwość oraz poświęcenie Pan dr Nowaczyk zasługuje na najwyższe uznanie oraz wdzięczność. Jest lekarzem godnym pełnego zaufania.

Mam ogromny szacunek i wdzięczność dla Pana Doktora za bezdyskusyjny profesjonalizm, empatię i niesamowitą cierpliwość. Postawa etyczna Doktora Nowaczyka powinna służyć za wzór zarówno młodym pokoleniom lekarzy, jak i starszym kolegom po fachu. Szkoda, że nie mogę przyznać sześciu gwiazdek...

Panie doktorze! dziękuję z całego serca za cierpliwość, jaką się pan wykazał widząc moje niezdecydowanie w sprawie operacji jaka mnie czekała. Kompetencja, cierpliwość, skromność oraz niwelowanie frustrującego dystansu w kontaktach z pacjentem, to cechy świadczące o wielkiej klasie lekarza i człowieka. Niech dobro i nadzieja, którą pan daje pacjentom, wracają do pana z tysiąckrotną siłą. Dziękuję za wszystko i życzę każdemu choremu by spotkał pana na swojej drodze do zdrowia

Dr wykonywał u mnie rekonstrukcję i symetryzację piersi. Takich pięknych piersi w życiu nie miałam :) fantastyczny lekarz, polecam z czystym sumieniem

100 gwiazdek to za mało by ocenić Pana doktora🤗 Lekarz z powołania, oddany pacjentom, mega profesjonalista, zna się na robocie, godny polecenia. Jestem pełna podziwu. Chylę czoła Panie Doktorze🤗

Tak wspaniałego i kompetentnego lekarza jeszcze nie spotkałam. To prawdziwy Człowiek - uprzejmy, uśmiechnięty, życzliwy, a przede wszystkim zainteresowany pacjentem, jak mało który lekarz. Szybka decyzja i błyskawicznie wykonany zabieg - fachowo i bezboleśnie. Dziękuję z całego serca i wszystkim życzę, by na swej drodze spotkali kogoś takiego jak Doktor Nowaczyk.

Wspaniały kompetentny lekarz,rewelacyjne cięcie i prawie nie widać szycia,przemiła osoba,życzliwa.Dziękuje Panie Doktorze za wszystko,także za wyczerpujące odpowiedzi ,,,,Życze wszystkim aby trafili na tak wspaniałego chirurga,,Pozdrawiam serdecznie dziękując za opieke i pomoc

Pan doktor jest chodzącym aniołem :) Byłam na wizycie już 4 raz i zawsze jest bardzo miły, uprzejmy i rzeczowy. Życzę wszystkim takiego cudownego lekarza!