dr n. med. Piotr Nowaczykdr n. med. Piotr Nowaczyk - zdjęcie profilowe

dr n. med. Piotr Nowaczyk

Chirurg ogólny, Chirurg onkolog

Ukończył z wynikiem bardzo dobrym i medalem Rektora za osiągnięcia w nauce i pracy społecznej studia na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2008. W latach 2008-2009 odbył staż podyplomowy w Szpitalu im F. Raszei w Poznaniu. W latach 2009 – 2015 specjalizacja z chirurgii ogólnej. W latach 2016 - 2018 specjalizacja z chirurgii onkologicznej. Od 2009 pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii, najpierw w Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej I, aktualnie w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi jako starszy asystent. W 2014 roku obrona doktoratu z wyróżnieniem pt: „Biopsja węzła wartowniczego w raku jelita grubego – wskazania i technika, czynniki warunkujące skuteczność, wpływ mikroprzerzutów na przeżycia odległe”. Laureat stypendiów kongresowych przyznanych przez European Cancer Organization (ECCO) oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich. Laureat nagród za najlepsze doniesienia plakatowe na zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Recenzent European Journal of Surgical Oncology oraz Journal of Cachexia, Sarcopenia and Muscle. Badacz, współbadacz i koordynator w zakresie projektów naukowych i badań klinicznych obejmujących raka piersi, raka żołądka, raka odbytnicy oraz problematykę leczenia żywieniowego w onkologii. Członkostwo towarzystw naukowych: Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Europejskie Towarzystwo Chirugii Onkologicznej (ESSO – European Society of Surgical Oncology), EUSOMA, The Oncoplastic Breast Consortium (OPBC). Od kilku lat opiekun Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Autor i współautor ponad 70 doniesień zjazdowych, publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz rozdziałów w książkach polskich i zagranicznych. Główne zainteresowania: nowotwory gruczołu piersiowego, chirurgia onkoplastyczna i rekonstrukcyjna gruczołu piersiowego, nowotwory skóry oraz czerniak, nowotwory tarczycy.

Panie doktorze! dziękuję z całego serca za cierpliwość, jaką się pan wykazał widząc moje niezdecydowanie w sprawie operacji jaka mnie czekała. Kompetencja, cierpliwość, skromność oraz niwelowanie frustrującego dystansu w kontaktach z pacjentem, to cechy świadczące o wielkiej klasie lekarza i człowieka. Niech dobro i nadzieja, którą pan daje pacjentom, wracają do pana z tysiąckrotną siłą. Dziękuję za wszystko i życzę każdemu choremu by spotkał pana na swojej drodze do zdrowia

Tak wspaniałego i kompetentnego lekarza jeszcze nie spotkałam. To prawdziwy Człowiek - uprzejmy, uśmiechnięty, życzliwy, a przede wszystkim zainteresowany pacjentem, jak mało który lekarz. Szybka decyzja i błyskawicznie wykonany zabieg - fachowo i bezboleśnie. Dziękuję z całego serca i wszystkim życzę, by na swej drodze spotkali kogoś takiego jak Doktor Nowaczyk.

Pan doktor jest chodzącym aniołem :) Byłam na wizycie już 4 raz i zawsze jest bardzo miły, uprzejmy i rzeczowy. Życzę wszystkim takiego cudownego lekarza!

Wspaniały kompetentny lekarz,rewelacyjne cięcie i prawie nie widać szycia,przemiła osoba,życzliwa.Dziękuje Panie Doktorze za wszystko,także za wyczerpujące odpowiedzi ,,,,Życze wszystkim aby trafili na tak wspaniałego chirurga,,Pozdrawiam serdecznie dziękując za opieke i pomoc

Wspaniały człowiek. Wszystko dokładnie wyjaśnia, dużo czasu poświęca pacjentowi, zawsze miły i uśmiechnięty. Kompetentny lekarz i godny polecenia chirurg. Operację przeprowadził perfekcyjnie. Dziękuję Panie doktorze.

Niesamowity człowiek i bardzo dobry lekarz, ma niesamowite podejście do pacjęta,zawsze uśmiechnięty,cierpliwy i otwarty . Odpowiada na wszystkie pytania wyczerpująco. Mistrz skalpela. Dziękuję .

Wspaniały kompetentny Lekarz. Perfekcyjnie przeprowadzona bardzo trudna operacja trzustki. Do tego życzliwy i uprzejmy, cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Szczerze polecam!

Pełen PROFESJONALIZM! :) podejście do pacjenta fantastyczne! ogromna wiedza i rewelacyjne "cięcie" - Mistrz skalpela! Panie Doktorze chapeau bas!!!

Najwspanialszy człowiek, lekarz, o wielkich kompetencjach:) Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję za pomoc.

Bardzo pozytywny człowiek, mimo choroby nowotworowej potrafi wyzwolić w człowieku chęć do walki z rakiem. Ma niesamowite podejście do pacjenta- zawsze uśmiechnięty, odpowiada na wszystkie pytania wyczerpująco i zawsze ma czas dla pacjenta, ma też ogromną wiedzę jak na swoje 30 lat. Przebywając w oddziale zawsze mogłam na Niego liczyć w każdej sytuacji.Po operacji przyszedł i wszystko wytłumaczył, poświęcając mi tyle czasu ile ja potrzebowałam. W tym najtrudniejszym momencie okazał się nie tylko wspaniałym lekarzem ale przede wszystkim człowiekiem. I za to bardzo Panu Piotrze dziękuję. Razem z dr Arkiem Spychałą stanowicie wspaniały zespół lekarzy. Dziękuję za wszystko.