mgr Pola Dębowska-Ciępkamgr Pola Dębowska-Ciępka - zdjęcie profilowe

mgr Pola Dębowska-Ciępka

Seksuolog, Psycholog

Jestem psycholożką oraz seksuolożką. Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana Uniwesytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Swoją wiedzę poszerzałam podczas studiów podyplomowych Seksuologia Praktyczna na Uniwerytecie SWPS w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży i wolontariatów. Szkoliłam się m.in. podczas stażu na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz na Oddziale Dziennym Rehabilitacyjnym Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. Miałam także okazję zorganizować oraz przeprowadzić warsztaty na temat dojrzewania płciowego i emocjonalnego dla dzieci w Kenii w ramach współpracy z organizacją Leczymy z Misją. Obecnie pracuję jako seksuolożka w krakowskich poradniach. Cały czas aktualizuję i zdobywam nową wiedzę oraz umiejętności na licznych szkoleniach i warsztatach. Pracuję pod stałą superwizją.

Pracuję z osobami dorosłymi oraz parami. Udzielam zarówno konsultacji psychologicznych, jak i seksuologicznych. Zapraszam wszystkie osoby, które doświadczają dyskomfortu lub cierpienia w sferze swojej seksualności, mają problemy relacyjne lub chciałyby poprawić swoje życie intymne. Pomagam także osobom z grupy LGBT+ doświadczającym stresu mniejszościowego. Jeśli zmagasz się z bólem podczas stosunku, obniżonym pożądaniem, problemami z erekcją czy wytryskiem oraz niemożnością osiągnięcia orgazmu lub martwi Cię zbyt częsta ochota na seks, to konsultacja seksuologiczna dostarczy Ci wiedzy i narzędzi jak poradzić sobie ze swoją trudnością.

Jednym z najważniejszych elementów mojej pracy jest stworzenie bezpiecznej i otwartej przestrzeni, ponieważ wiem jak trudne może być rozmawianie na intymne tematy. Pracuję zgodnie z założeniami pozytywnej seksualności – podejścia, które skupia się na normalizowaniu różnorodności zachowań seksualnych i przejawów płciowości, przy jednoczesnym nacisku na bezpieczeństwo, odpowiednią edukację seksualną czy świadomą zgodę. Podczas konsultacji przeprowadzam szczegółowy wywiad seksuologiczny w celu postawienia rzetelnej diagnozy, ustalenia przyczyn problemu oraz znalezienia najlepszego sposobu leczenia.

Ogromnie polecam, Pani Pola to prawdziwa specjalistka! Jej porady za każdym razem są bardzo trafione, a pomoc nieoceniona. Jestem już po kilkunastu wizytach u Pani Poli, a pozytywne rezultaty pojawiły się niemal od razu.