lekarz Przemysław Kubala

Ortopeda, Lekarz sportowy

Dramatyczne podejście do dzieci. Większość na badaniach sportowych wychodzi przerażona lub z płaczem, odzywki w stronę dzieci nie do przyjęcia. Zaufanie do kompetencji zostawiam bez zmian bo całe szczęście nie miałem (nie)przyjemności osobiście z tym lekarzem. Ciekawe czy własne dzieci (jeśli posiada) też tak traktuje.

Z dr.Kubalą miałam styczność 2 razy podczas badań sportowych. Lekarz bardzo niemiły. Znaczenia słowa uprzejmość wydaje się jakby nie znał. Miałam do czynienia z wieloma lekarzami/fizjoterapeutami i nigdy nie spotkałam się z tak ,,chamskim” podejściem do pacjenta. Młodsze dzieci wychodziły z gabinetu całe roztrzęsione i zapłakane. Jednym słowem dramat. Nie polecam:((

Dr. Kubala leczy mnie prawie od 30 lat.Po raz pierwszy miałem styczność z doktorem jeszcze kiedy byłem studentem poznańskiej AWF. Będąc aktywnym fizycznie przez całe życie w stopniu większym niż przeciętny człowiek, a przede wszystkim uprawiając kilka sportów extremalnych byłem narażony i cały czas jestem na kontuzje. Dr Kubala już kilkukrotnie wyprowadził mnie "na prostą" Nigdy nie zapomnę jak zaraz po studiach bardzo groźnie skręciłem sobie staw skokowy. Uraz był na tyle poważny, że średnio raz na 6 do 12 miesięcy mi się odnawiał i za każdym razem znowu musiałem mieć około 2 - miesięczną przerwę od poważnego uprawiania sportu.Jako, że w owym czasie bardzo dużo podróżowałem i zmieniałem miejsca pobytu mialem do czynienia z wieloma ortopedami w kraju i za granicą.W końcu po bodajże 6-7 latach będąc w Poznaniu i będąc przeszło tydzień po kolejnym bardzo ostrym skręceniu stawu skokowego z totalnie rozsypaną torebką stawową przypomniało mi się, że na studiach "składał" mnie rewelacyjny ortopeda Dr. Kubala. Odszukałem namiary na doktora i udałem się do niego..Niestety minął zbyt długi czas od urazu aby mógł mi pomóc 100% - towo - tym bardziej, że miałem już usztywnienie założone wcześniej w Niemczech prawie 10 dni wcześniej.Ale powiedział słuchając mojej historii, przeglądając dostępną dokumentacje mojego urazu i badając skręconą kostkę, że na pewno za kilka miesięcy znowu "rozwalę" torebkę stawową, ale wtedy do 2 dni od skręcenia muszę dotrzeć do jego gabinetu.Po kilku miesiącach oczywiście znowu skręciłem kostkę w tym samym miejscu, ale dokładnie po 2 dniach byłem już w gabinecie doktora. Już wtedy raczej nie stosowało się gipsu w tego typu urazach, ale doktor powiedział,że mój przypadek nadaje się tylko do gipsu. Ustawił moją stopę z chirurgiczną precyzją w pozycji, która miała gwarantować powrót do zdrowia i założył gips. Minęło przeszło 20 lat od tego momentu i już NIGDY nie skręciłem stawu skokowego w lewej nodze...Szczęście...? Cud...? Nie po prostu fantastyczna fachowość doktora Kubali i moje zaufanie do jego metod.Teraz leczy mój bark.

Mężczyzna niemiły i okropnie nastawiony do dzieci już od wejścia. Krzyczy za każdą drobnostkę, wpaja dzieciom bardzo szkodliwe wartości. Chodziłam do niego na konsultacje. W gabinecie atmosfera okropna. Wytykanie "nadwagi", a wręcz wmawianie otyłości oraz łaskawe wstawianie zdolności warunkowej - to tylko niektóre perełki z jego zachowań. Wizyta opierała się na wrzaskach, chamskich komentarzach i pogardzie. Człowiek ten za grosz nie ma podejścia do dzieci. W wieku 10 lat, mając wręcz idealną wagę (40 kg, 140 cm wzrostu) usłyszałam, cytuję "ty nie jesz, ty wpieprzasz". Każda wizyta kończyła się płaczem. Lekarz ten nie powinien mieć styczności z dziećmi. Wizyty u niego wspominam ze łzami w oczach, a jego przytyki odbiły się w mojej psychice bardzo mocno.

Pan doktor bardzo niemiły. Uwielbia krzyczeć w gabinecie, jeśli coś nie odpowiada mu w pacjencie. Co druga osoba wychodziła od niego z płaczem - w tym ja. Przez kilkanaście minut krzyczał, że zbliżam się do otyłości, lecz moja waga wskazywała normę. Perfidnie śmiał się z mojego niepłaskiego brzucha; groził, że nie wyda mi zdolności do wykonywania sportu. Atmosfera w gabinecie naprawdę nieprzyjemna. Za najmniejszy błąd - złe podanie mu stopy - potrafił nakrzyczeć. Pamiętam, że gdy chodziłam do tej przychodni sportowej, każdy z nas liczył, że nie będzie musiał do niego iść, ponieważ wszyscy wiedzieliśmy, że jest bardzo niesympatycznym i czepialskim lekarzem.

Bardzo gorąco polecam. Skutecznie wyleczył moje dwa schorzenia, które wogóle nie rokowały wyleczenia bez operacji. Zalecił ćwiczenia, które dopiero po pół roku przyniosły rządany efekt. Opłacało się być cierpliwym, ponieważ operacja może niestety zaszkodzić. Poprzedniemu pacjentowi z pewnością zabrakło silnej woli.

Lekarz uprzejmy, wzbudzający zaufanie lecz nie zrobił nic by pomoc mi wyleczyć staw skokowy. zalecił dwa ćwiczenia które nic nie dały. na drugiej wizycie wstrzyknął blokadę i na tym sie skończyło a ból pozostał, żadnych badan, po prostu nic. nie polecam.

Gorąco polecam. Tylko ten lekarz potrafił pomóc mi w dolegliwościach nietypowych. Ma wyczucie i bardzo angażuje się w troski pacjenta.

Zdecydowanie polecam. Od paru lat zmagamy się z problemem ciągłych urazów kręgosłupa u dziecka. Byliśmy u wielu "wybitnych ortopedów specjalistów", w tym u dwóch poznańskich profesorów ortopedii dziecięcej. Niestety żadnego z nich nie interesowała przyczyna urazów i bólu u ośmioletniego dziecka. Słyszeliśmy zawsze to samo "wkładka i do kontroli, bo na operację to się nie kwalifikuje". Byliśmy bezradni i widzieliśmy, że wkładka absolutnie nic nie zmienia. W końcu trafiliśmy na wspaniałego rehabilitanta stosującego metodę Ackermanna od 25 lat, do którego jeździliśmy parę razy do roku aż do Kudowy. Nasze dziecko po każdej wizycie wracało bez wyraźnej różnicy w długości kończyn i skrzywienia miednicy. Po każdym powrocie z Kudowy pracowaliśmy nad stabilizacją "wyregulowanej" postawy naszego dziecka- wiele godzin ćwiczeń na basenie aby wzmocnić gorset mięśniowy podtrzymujący kręgosłup. Cały czas jednak szukałam właściwego lekarza w Poznaniu, który nie zakwestionuje obranej przez nas metody leczenia, tylko dlatego, że brakuje mu umiejętności, a jego wiedza oparta jest na pasywnej, polskiej szkole ortopedii. Ileż to pacjentów dziennie słyszy, że jedyną metodą leczenia ich skrzywień jest ta absurdalna wkładka. Ludzie nie wierzcie w te brednie i dajcie szansę na wyzdrowienie waszym dzieciom ! Wkładka jest jedynie odpowiedzią na lekarską bezradność. Pan dr Kubala na podstawie badania MR zdiagnozował schorzenie naszego dziecka i jako jedyny lekarz w Poznaniu pokazał mi jak efektywnie ćwiczyć i jak postępować z dzieckiem. Jestem mu za to wdzięczna.

Pan doktor sprawia wrażenie osoby kompetentnej, jednak podczas wizyty ograniczył się do postawienia diagnozy, do której zdążyłem już dojść sam wcześniej, jednak nie wiedziałem w jaki sposób prowadzić rehabilitację. Pan doktor powiedział, że nie chce działać pochopnie i wysle mi później ćwiczenia które mam wykonywać na maila. Na tym się skończyło bo minęły już ponad 4 miesiące, a maila nie dostałem, 150zł też nie mam. Kiedy jeszcze odbierano w poradni telefony pani sekretarka twierdziła ze przypomni doktorowi ale ma on duzo na głowie. m.in. zagraniczne wyjazdy itd. Nie polecam, ze wględu na olewacki stosunek do pacjenta.