mgr Rafał Rosół

Rehabilitant dziecięcy

Pan Rafal potrafi przekonac ze tylko on ma racje (inne terapie nie maja sensu), chociaz podkresla ze to od rodzicow zalezy wybor terapeuty. Innymi slowy - albo Vojta albo idzcie gdzies indziej. U nas metoda vojty kompletnie sie nie sprawdzila (mimo iz sumiennie wykonywana). Zona zestresowana, maly podczas cwiczen potrafil podrapac sobie cala buzie. Mimo iz mial wtedy okolo 6 miesiecy (do roku) do dzisiaj ma uraz do ludzi w fartuchu. Po czasie stwierdzam ze za bardzo zaufalismy i terapie trzeba bylo zmienic na inna znacznie wczesniej.

Zdecydowanie nie polecam, przez niego straciłam dużo kasy, nerwów i wiary we własne siły jako matka, uważam, że niekompetentny. Przez 6 m-cy moje wiotkie dziecko kazał ćwiczyć jednym ćwiczeniem pomimo moich próśb nie pokazał innego (zaznaczam, że dobrze ćwiczę, wyrehabilitowałam już starsze dziecko). Żałuję, że straciliśmy u niego tyle cennego czasu.Po sześciu miesiącach stwierdził, że mamy poszukać innego specjalisty jak jestem niezadowolona. Poza tym potrafi być bardzo szorstki i niemiły.

jestem zachwycona:) swietny specjalista:)) mojemu synkowi bardzo pomaga i nie zgadzam sie z opinią kolezanki , której to ja poleciłam pana Rosoła, była zaniepokojona rozwojem córki, mysle ze matki nie powinny podwazac opini tak dobrego specjalisty ,uwazając ze lepiej same wiedzą,

Jak dla mnie wizyta była kompletną porażką. Wybrałam się z polecenia, lekko zaniepokojona rozwojem córki. Mała ma rok,rozwija się ogólnie dobrze, jednak długo nie obracała się na brzuszek w konsekwencji czego nie siadała. Przez moment pełzała po czym zaczęła przemieszczać się na pupie. Pięknie za to wstaje, chodzi przy meblach i prowadzona za rączki. Pan stwierdził, że córka krzywo siedzi i że nie rozwija się prawidłowo. I tyle. Żadnych zaleceń, ewentualnych ćwiczeń. Nic. Zapytany co dalej stwierdził, że z rocznym dzieckiem ćwiczyć się nie da, a gdyby nawet - rezultat będzie żaden. Oczywiście jak chcę, mogę poszukać jakiejś poradni rehabilitacyjnej w ramach NFZ. Przyszłam po pomoc, nie dowiedziałam się absolutnie nic (tyle za darmo mogłam dowiedzieć się z internetu)
Już zupełnie pominę fakt, że Pan jest oschły i nieprzyjemny. Jedyne co mu wychodzi naprawdę dobrze to przekonanie rodziców, że stan zdrowia dziecka jest beznadziejny a oni są beznadziejnymi i złymi rodzicami, którzy doprowadzili dziecko do takiego stanu.
Wnioski z wizyty: "Córka ma poważny problem, proszę radzić sobie samej"
Absolutnie nie polecam!!!

Komentarz dodaję po prawie 2 latach rehabilitacji. Oddany dzieciom, pasjonat rehabilitacji, świetny fachowiec (regularnie jeździ na kursy doszkalające z Vojty, mimo, że nie jest to obowiązkowe). Konkretny i stanowczy w kontaktach z rodzicami (metoda wymaga ścisłego przestrzegania reguł, aby mogła być skuteczna). Co wizytę bada dziecko, dokładnie tłumaczy co się z dzieckiem dzieje, jakich postępów możemy się spodziewać w najbliższym czasie czy wszelkie niezbędne zmiany w ćwiczeniach.

Pasjonat swojego zawodu, ktory naprawde jest strasznie ciezka praca. Odpowiada na wszystkie pytania, preferuje met. Vojty nad NDT Bobath, którą z praktyki uważa za skuteczniejszą nawet kosztem utraty pacjentów na rzecz terapeutów NDT. Tym chciałem pokazać, że nie tylko pieniądz/klient liczy się dla tego człowieka. Podany koszt wizyty będzie zapewne już nieaktualny, bo kiedy kończyłem terapię córki, już były wyższe stawki, a ja płaciłem 50 jako dawny klient.