Byłam dwukrotnie pacjentką Pana Doktora.Trudno w paru zdaniach wyrazić podziw, uznanie i wielki szacunek dla pracy tego wyjątkowego Człowieka.Kiedy w 2010r. po raz pierwszy przekraczałam progi Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, byłam zagubiona i przerażona.Z każdym jednak dniem stawałam się coraz bardziej spokojna.Obserwując pracę Pana Ordynatora,Jego mistrzowski wręcz sposób kierowania Oddziałem, wiedziałam, że jestem w dobrych rękach.Nigdy nie zapomnę kilkakrotnych w ciągu doby obchodów lekarskich/Pan Doktor dodatkowo jeszcze zawsze pojawiał się na rannym sobotnim obchodzie/.Jest wzorem szefa,który wymagając wiele od swoich pracowników, sam sobie stawia wysoko poprzeczkę.Stworzył wspaniały Zespół ludzi,którzy z autentyczną pasją i poświęceniem wykonują swój zawód.Może to dla kogoś z zewnątrz zabrzmi niewiarygodnie i dziwnie, ale Oddział chirurgii Ogólnej i Onkologicznej stał się dla mnie miejscem przyjaznym i bezpiecznym.W naszych czasach dużo się mówi o upadku autorytetów,dla mnie z pewnością autorytetem jest i pozostanie Pan Doktor Tadeusz Leśniak.
Pacjentka

Świetny fachowiec, godny polecenia! Szkoda, że już nie kieruje oddziałem chirurgii w BCO. Ogromna strata dla chorych.

przedłużył życie męża o 3 lata perfekcyjnie wykonaną operacją, prawdziwy lekarz, bezinterosowny - takich już dzisiaj nie ma! "wali prawdę", ale niestety miał rację i mąż zmarł. Ja rozumiem, że chirurg to "książę" wśród lekarzy - ale lekarz to także humanista i trochę "czucia i wiary" także pacjentowi pomaga, a prawda typu : i tak umrzesz, niech się przebada raczej najbliższa rodzina - złamuje do końca, a złość na pacjenta, na którym popełnili błąd w sztuce inni koledzy "po fachu" - tzw. konowały - a umieranie takiego pacjenta w polskich warunkach.....ja też byłabym urzejma do zera, gdybym wiedziała, że cała moja robota na nic - a JEDNAK TE TRZY LATA PEŁNI NASZEGO ŻYCIA ŻYCIA BYŁY NA 6 I DAŁY MNIE I JEMU SZCZĘŚĆIE I RADOŚĆ. W pełni je wykorzystaliśmy - do maksimum) I za te trzy lata Panu Doktorowi DZIĘKUJĘ.

12.02.2011 r. wróciłam ze szpitala, a konkretnie z Beskidzkiego Centrum Onkologii im. Jana Pawła II w Bielsku Białej. Leżałam na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Dlaczego? Okazało się, że mam guza ślinianki. Bałam się operacji, bowiem operacja wiąże się z ryzykiem uszkodzenia nerwu twarzowego. Jednak operował mnie dr Tadeusz Leśniak - ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Operacja przebiegła 100% idealnie. Nic mi nie uszkodzono i po kilku dniach jestem już w domu. Polecam BCO w Bielsku Białej i dr Leśniaka. Pragnę również dodać, iż opieka w szpitalu jest rewelacyjna. Raz jeszcze polecam i z całęgo serca dziękuję dr Leśniakowi.

Pacjentka Joanna

Nigdy nie zgodzę się ze złym zdaniem o dr.Leśniaku.To wybitny chirurg onkolog i człowiek.Uratował mi życie.Mało mówi ale dużo operował.A co ma opowiadać pacjentom i ich rodzinom-bajki.On woli ratować życie.Szkoda mi bardzo że już nie pracuje w BCO.Wiem co mówię bo jestem lekarzem .Olbrzymi szacunek dla dr.Leśniaka

Fantastyczny lekarz, człowiek, szef, w 100% poświęcający się swoim pacjentom. W tej pracy nie ma czasu na opowieści dziwnej treści tylko trzeba działać i Jego Zespół robi to wspaniale. Docierają do nas informacje, że odchodzi z BCO, bo tego "pragnie" władza, to jest skandal. Dla pacjentów to prawdziwy dramat ... Panie Doktorze niech Pan zostanie i kontynuuje swoją pracę w BCO.

Mama leczyła się u niego. Zabieg wykonany w szpitalu w B-B, samopoczucie dobre po zabiegu ale brak jakiejkolwiek informacji o stanie zdrowia, dalszym leczeniu, rokowaniach. KOMPLETNY brak komunikacji. Przy próbie zapytania o wyniki 2 tyg po zabiegu!!! usłyszała "nie mam czasu - wypier*alaj". Czy taki człowiek nadaje się na lekarza? Kompetencji nie komentuję bo nie mam podstaw do tego ale jako człowiek - ten pan dla mnie jest ZEREM po tym co usłyszałem. Z wynikami po zabiegu inny onkolog zaleca chemię - pan TL nic o tym nie wspomniał... to ...

Z wynikami po zabiegu inny onkolog zaleca chemię - pan TL nic o tym nie wspomniał... to ja się pytam leczymy czy eksperymentujemy? Co to w ogóle ma znaczyć - jak zaufać takiemu lekarzowi który nie ma czasu zająć sie swoim pacjentem?!?!
Moja opinia jest moim prywatnym zdaniem opartym na relacji mojej mamy która przebywała w szpitalu niemal 2 tyg i próbowała się coś dowiedzieć jeszcze przez następny ponad tydzień.

Dobrze ze już nie leczy. Może i miał jakąś wiedzę (jaką?) ale podejścia do pacjenta, szczególnie starszego, w ogóle. Porażka.

Dziękuję Panu ordynatorowi za ponad sześć lat życia po ciężkiej operacji. To super operator,specjalista i organizator pracy. Z ogromnym poświęceniem i oddaniem dla pacjentów. Wymagający od siebie i współpracowników - efekty tego są odczuwalne przez pacjentów pod każdym względem.Wzorowo zorganizowany oddział chirurgii onkologicznej - komu zależało aby to zniweczyć?

Dziękuję Panu ordynatorowi za ponad sześć lat życia po ciężkiej operacji.

Pan Doktor jak i jego zespół to wspaniali fachowcy. Podchodzą do pracy rzetelnie, odpowiedzialnie i profesjonalnie. Pan Doktor Leśniak jest małomówny, ale konkretnie, trafnie i zrozumiale relacjonuje przebieg leczenia, nie zawsze łatwego. Podjął się operacji, która prawdopodobnie uratowała życie mojej Mamy,zrobił to bezinteresownie, a przy tym perfekcyjnie. I za to jesteśmy mu bardzo wdzięczni ja i cała moja rodzina. Tą droga pragnę również szczególnie podziękować osobie z zespołu pana Leśniaka doktorowi Markowi Zawadzkiemu i całemu personelowi oddziału chirurgii. Dobry szef = dobry zespół. Gratulacje!!! Z wyrazami wdzięczności w imieniu swoim, ...

Z wyrazami wdzięczności w imieniu swoim, całej rodziny i mamy Danuty Paszek.