Ukończyłem kierunek lekarski oraz stomatologiczny Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Następnie zrealizowałem program specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej w Klinikach w Zabrzu, a następnie – po połączeniu się Klinik - w Katowicach. Po pięciu latach pracy w Klinikach zdałem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

W trakcie specjalizacji intensywnie zgłębiałem tematy nie tylko implantologiczne ale także dziedzin pokrewnych związanych ze stomatologią i leczeniem kompleksowym pacjentów. Cały czas biorę udział w konferencjach naukowych, śledzę badania i najnowsze trendy w implantologii i stomatologii. Publikuję swoje badania w czasopismach specjalizacyjnych. Posiadam tytuł lekarza implantologa przyznany przez trzy towarzystwa impalntoogiczne – polskie, amerykańskie i niemieckie.

Zdobytą wiedzę w naszych – polskich jak i europejskich klinikach wykorzystuję zarówno lecząc pacjentów jak i prowadząc szkolenia chirurgiczne, periodontologiczne, implantologiczne i implantoprotetyczne.

Swoją wiedzę z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej wykorzystuję w Śląskim Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Astra Dent w Katowicach. Zajmuję się przede wszystkim leczeniem kompleksowym i planowaniem. Przywracam piękny uśmiech korzystając z możliwości implantologicznych, mikrochirurgicznych i protetycznych. Pomagam pacjentom z parodontozą stosując nowoczesne leczenie systemem Vector. Takie podejście pozwoliło mi oraz kolegom z zespołu na komfortowe i przewidywalne prowadzenie pełnego leczenia stomatologicznego.

W trosce o pacjenta wyposażyliśmy nasze gabinety w nowoczesny sprzęt stomatologiczny do diagnostyki i profesjonalnego leczenia. Przestronna poczekalnia stwarza możliwość komfortowego oczekiwania na wizytę, a podświetlone akwarium pozwala odwrócić uwagę najmłodszych pacjentów.

Znajomość języków obcych:
- francuski,
- angielski

Publikacje:
- Zastosowznie płytek w osteosyntezie kości czaszki twarzowej (Twój Przegląd Stomatologiczny, wyd. specj. 2009)
- Współwystępowanie raka gruczołowego i mioepitelialnego w złośliwym guzie mieszanym ślinianki przyusznej (Chirurgia Czszkowo-Szczękowo-Twarzowa i Ortopedia Szczękowa 03.2009)

Nagrody i wyróżnienia -

- Tytuł implantologa przyznany przez amerykański International Congress of Oral Implantologist

- Tytuł implantologa przyznany przez Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie

- Tytuł implantologa przyznany przez Polskie Stowarzyszenie implantologiczne

Nie mam wątpliwości - lekarz jakich mało. Nie tylko profesjonalnie przedstawił mi różne możliwości leczenia, ale też dbał o mój komfort podczas i po zabiegu. Teraz już jestem po wszystkim. Mam trzy zęby na implantach. U góry też zabieg związany z tworzeniem kości w zatoce. Bez problemów.

Chyba pierwsza tak komfortowa wizyta u lekarza dentysty. Miałem próchnicę w kilku zębach. Doktor Bigas bardzo sprawnie i szybko załatwił sprawę. Zabieg ze znieczuleniem - zero bólu. Co dla mnie ważne, doktor bardzo dokładnie "wykończył" zęby tak, że nic nie przeszkadza, drapie czy uwiera.

Z czystym sumieniem polecam pana Doktora Bigasa. jest niezwykle uprzejmy i spokojny, bardzo zależy mu na komforcie pacjenta do tego wszystkiego kompetentny.

Polecam Chirurga, miałam do usunięcia wszystkie ósemki, Pan doktor usunął mi już dwie. Przed zabiegiem wszystko zostało mi wyjaśnione. Najbardziej bałam się bólu, ale przed jak i w trakcie usuwania miałam podawane znieczulenie, zadbano o mój komfort. Wszystko w miłej atmosferze, już mam ustaloną wizytę następnego zabiegu.

Chciałam podzielić się spostrzeżeniami z mojego leczenia. W tej chwili mam zakończone leczenie implantologiczne. W ustach mam piękne zęby i nikt ze znajomych nie potrafi powiedzieć, które są prawdziwe. Ale do rzeczy. Na początku leczenia, co mnie zdziwiło - doktor Bigas omawiał ze mną kilka sposobów leczenia, bo okazało się po zrobieniu TK, że nie mam kości by umieścić w niej implant. Przedstawił mi zalety i wady kilku sposobów leczenia - był konkretny, nie owijał w bawełnę. Gdy się zdecydowałam na leczenie przy zabiegach chirurgicznych starał się bym była spokojna, o co nie było łatwo. Teraz mam już umieszczony ząb na implancie, z drugiej strony most. Znowu mogę jeść i uśmiecham się swobodnie. Z czystym sumieniem polecam profesjonalną opiekę w Astra Dent. I jeszcze podziękowania dla asystentek.