Witold Burchaciński

1,4
1,5
2,2
1,3

Lekarz - automat. To moja pierwsza ciąża, a wyglądało to tak: badanie, rozpoznanie, zalecenie pracy w warunkach zgodnych z KP - tego miałam zażądać od pracodawcy, zero wskazań co do badań, aktywności, kazał przyjść za miesiąc! Nawet ciśnienia mi nie kazał zmierzyć, o założeniu karty ciąży nie wspominając. Więcej do niego nie pójdę.

Lekarz - automat.

Przyszłam do tego lekarza z prostym pytaniem. Podejrzewałam u siebie ciążę, a oprócz tego miałam nieregularne plamienia, które bardzo mnie zaniepokoiły. Byłam młoda(miałam wtedy 20 lat) i bardzo bałam się tej ciąży i szukałam wsparcia. Pan doktor stwierdził że jestem histeryczką i zrobił mi takie USG pochwowe, że czułam je jeszcze przez kolejne 4 dni.

Dajcież spokój z tym panem. Okropnosc. Jeden plus to USG zrobione na miejscu na NFZ. L4 nie chce wypisywac nawet jak jest potrzebne. Nawracałby cały świat, mnie będzie pouczał o przepisach jakie obowiązują a ja nie jestem winna, że w mojej firmie ich nie przestrzegają a świata zbawiac nie mam zamiaru. To oczywiście odnośnie L4 bo nie ma już stanowiska dla mnie. Do tego badanie "na sucho" obojętnie czy na fotelu czy przy USG, pieczenie i ból. Z gabinetu wyszłam jak kaczka. Zaświadczenie wypisał złe oczywiście bo jakże. Nawet nie zauważył, że macica jest drobna i ciąża wymaga innego podejścia do sprawy. Nigdy więcej.