dr n. med. Wojciech Gwara

Ginekolog

W 2008 roku straciliśmy naszego ukochanego synka. Od momentu kiedy dowiedzieliśmy się że żona jest w ciąży , byliśmy "w niebo wzięci" wszystko przebiegało jak należy , badania usg , wizyty zgodnie z zaleceniami , ciąża książkowa jednak na 2 tygodnie przed planowanym terminem coś się stało , żona przestała czuć ruchy dziecka , natychmiast powiadomiła dr.Gwarę , kazał natychmiast przyjechać (dodam że mieszkamy w Sosnowcu)kiedy dojechaliśmy do gabinetu doktor i p.Grażynka-położna natychmiast zajęli się żoną. Po chwili badań było już wiadomo że nasz synek nie daje oznak życia , ...

W 2008 roku straciliśmy naszego ukochanego synka.
Po chwili badań było już wiadomo że nasz synek nie daje oznak życia , wezwana karetka w ciągu kilku chwil dowiozła żonę do szpitala miejskiego gdzie potwierdzono zgon Krzysia , dodam że obsługa pielęgniarek była wtedy na piątkę , wiadomo że dla nas świat się zawalił więc nie zwracaliśmy uwagi na to jak się zajmują żoną.
Żona musiała urodzić naszego martwego synka naturalnymi siłami ponieważ cesarka mogłaby doprowadzić do zakażenia żony organizmu.Dodam że cały ten czas dr.Gwara był przy żonie,kiedy żona już "urodziła" i zrobiono sekcję synka która nie wykazała żadnej przyczyny zgonu pochowaliśmy naszego Aniołka.Przy kolejnej ciąży w 2009 roku dr.Gwara wciąż sprawował opiekę nad żoną , ciągłe badania konsultacje u innych specjalistów i wizyty poza terminem wszystko po to by nie doszło do takiej sytuacji z poprzedniej ciąży , ostatnie 2 miesiące do porodu żona spędziła w szpitalu będąc ciągle monitorowana, znowu nadmienię że pielęgniarki były na piątkę. Ciąża była wzorowa a kolejny synek urodził się cały i zdrowy.
Moją historią może przekonam przyszłe mamy aby doktor Gwara sprawował opiekę nad pociechami.
Ja chcę podziękować za wszystko i doktorowi i również położnej pani Grażynce.

Zasłużony pozytyw w 100 %. Prowadziłam u Pana dr Gwary 2 ciąże z komplikacjami i musze przyznać, że jego opieka była nie zawodna, W pierwszej ciąży groziło mi poronienie od samego początku i bardzo skrupulatnie się mną zajmował. Gdy przyjęto mnie na oddział położniczy w okresie świąt bożego narodzenia to lekarze dyżurujący kazali rodzić siłami natury. Ja wyłam z bólu przez 10 godzin i z wysoką temperaturą bo 39,5 stopni a dopiero jak Pan dr Gwara pojawił się na oddziale to zaraz była akcja reakcja. Otóż dziecko miało zanik tętna i w sumie był bardzo duży 4,6 kg. W rezultacie urodziłam przez cięcie cesarskie zdrowego syna. Całe szczęscie. Sam ówczesny ordynator powiedział, że mam co zawdzięczać Panu doktorowi, czyli można się tylko domyślać co by było gdyby...
Dr Gwara przez cały pobyt w szpitalu przy obu ciążach ze szczególną uwagą monitoruje swoje pacjentki. 12 lat temu inne pacjentki z sali dziwiły się ile to pieniędzy zapłaciłam lekarzowi że mam taką wspaniałą opiekę, a ja mówiłam że nic, tylko chodze regularnie na wizyty prywatne. Myślę że to po prostu lekarz z prawdziwego powołania. Położna Pani Grażynka oczywiście też służy zawsze pomocą i dobrym słowem. POLECAM!!!

Pan doktor prowadził dwie moje ciąże, jestem jego pacjentką od 8 lat. Jest świetnym lekarzem, kompetentnym, uprzejmym i miłym. Kiedy po urodzeniu córki trafiłam do szpitala z sepsą, pan doktor odwiedził mnie kilka razy w wolnej chwili gdy był w pracy. Dopytywał jak się czuję i podobno pytał o przebieg choroby lekarza. Zrozumiałam wtedy, że lepiej wybrać nie mogłam! Fantastyczny człowiek, można z nim pożartować:) Druga ciąża też prowadzona przez doktora-wcześnie wykryta cukrzyca ciążowa, pełna profilaktyka i cesarskie cięcie z obecnością doktora.Wiele znajomych chodzi do doktora i są bardzo zadowolone a nażekają

Bardzo polecam. Pierwsza ciąża przebiegała książkowo. Byłam bardzo zadowolona z opieki. Obecna druga choć na początku problematyczna już ustabilizowana. Człowiek rzeczowy, odpowiada na wszystkie pytania, nie owija w bawełnę, mówi konkretnie jak jest i co zrobić by było dobrze. Mój typ jeśli chodzi o charakter, kompetencja a przy tym poczucie humoru i wsparcie dla pacjenta, który rozdygotany z obawy o dziecko czasem płacze :) Polecam!

Bardzo polecam gabinet dr W. Gwary, który prowadził moje dwie ciąże (przeprowadził dwa cesarskie cięcia). W pierwszej ciąży problemem okazała się torbiel endometrialna na moim jajniku, zaś w drugiej ciąży skrócenie szyjki macicy już na przełomie 3 i 4 m-ca. Doktor poradził sobie znakomicie zarówno z torbielą jak i krótką szyjką. Warto też dodać, że w jego gabinecie panuje naprawdę miła atmosfera, którą stwarza zarówno pan dr. Gwara jak i położna - pani Grażynka.

kilka lat bylam pacjentką dr gwary. mialam o nim dobre zdanie, ale ostatnio diametralnie sie zmienilo. po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych pojawil sie problem z miesiaczką, bardzo dlugie cykle itd,nawet powyzej 60 dni. dr gwara nie zlecil badan hormonalnych tylko spytal jakie sa moje plany, tzn. chce zajsc w ciaze czy nie. bo jesli nie to dalej antykoncepcja. a ja wlasnie odstawilam pigułki bo zdecydowalismy sie z partnerem na dziecko. pan dr przepisal kwas fioliowy i kazal sie starac. po pol roku nadal cykle byly nieregularne wiec wybralam sie po porade. w trakcie badania USG okazalo sie ze jestem 4 tyg w ciazy, na dodatek blizniaczej. przepisal luteine i kazal przyjsc za dwa tyg. po dwóch tygodniach nie bylo sladu po ciazy, zaznaczam ze nie mialam miesiaczki w tym czasie. nie potrafil mi powiedziec co sie stalo.

doktor Gwara jest dobrym specjalistą i nigdy mnie nie zawiódł nawet jak wyjechał na consilium przekazał mnie drugiemu lekarzowi w szpitalu i nic mi nie brakowało. Byłam w ciąży bliźniaczej ale w 16 tyg ciąży okazało się że został tylko jeden bardzo przykre i starałam się dotrwać do końca z tym moim maleństwem. Pan doktor wszystko mi wytłumaczył dlaczego czasami tak się dzieje i dziękuje mu za to.

Dr Gwara to dobry lekarz,specjalista,to człowiek kulturalny,szanujący swoje pacjentki.Jest życzliwy,miły,delikatny zarówno przy badaniu jak i w słowach.Wizyty u Niego są przyjemnością, a kobieta zapomina o stresie.Pan Dr. przeprowadza dokładny wywiad i konkretnie wypytuje o objawy.Jest dokładny,rzetelny,zleca wszystkie potrzebne badania. Jego gabinet jest dobrze wyposażony, wszystko ma na miejscu.Bardzo dobrze prowadzi ciąże,jest dokładny.Pan Dr. prowadził dwie moje ciąże i jestem bardzo zadowolona.Zarówno przy pierwszej jak i drugiej ciąży bardzo się mną opiekował.Wizyty u P. Dr. zarówno prowadzone podczs ciąży jak i wizyty kontrolne to kompletna diagnostyka ( USG,badanie piersi,cytologia ) i nie trzeba się upominać.Pana Dr. nie zamieniłabym na innego lekarza, darzę Go dużym zaufaniem i polecam innym kobietą.M.J.

Pomimo burzy na temat tego lekarza w internecie zdecydowałam się "zaryzykować" prowadzenie ciąży u tego lekarza - jak narazie jestem w 100% zadowolona. Wszystko jest jak najbardziej ok, przemiła i fachowa obsługa, gabinet posiada USG również 3D wszystko jest na miejscu. Zarówno lekarz jak i położna poświecają mi i dziecku odpowiednią ilość czasu Cena wizyty ciężarnej 50, cena wizyty ciężaranej z USG 100 zł, cytologia 20 zł.

JESTEM PACJĘTKĄ PANA DOKTORA 17 LAT.ODEBRAL MOJE DWA PORODY I NIE WSZYSTKIE BYLY KSIĄZKOWE.MIMO ZMIANY KRAJU ZAMIESZKANIA NADAL JESTEM JEGO PACJĘTKĄ.POLECAM.