lekarz Zbigniew Kosztowny

3,6
3,5
3,7
3,7

Jestem pacjentką doktora Kosztownego mniej więcej od początku 2010r. (prywatnie, w Górze, w tzw. przychodni u Chmielewskich). Zanim podjęłam decyzję o zmianie lekarza (wcześniej korzystałam z usług doktora Kozubika), rozmawiałam z paroma pacjentkami tego lekarza i z trzema pielęgniarkami, które miały przyjemność z nim pracować. Opinie były pozytywne i sama mogę je teraz potwierdzić. Doktor Kosztowny prowadził moją pierwszą ciążę i tak się złożyło, że odbierał też mój poród w szpitalu w Górze, teraz prowadzi moją drugą ciążę. Wizyty są dośc drogie jak na nasze lokalne warunki (100zł za wizytę, w tym jest już usg), ale opłaca się wydać te pieniążki. Wizyta trwa średnio ok. 20-30min, zawsze jestem badana ginekologicznie, ważona, mam mierzone ciśnienie, przeprowadzany jest wywiad i uzupełniana na bieżąco dokumentacja, lekarz odpowiada wyczerpująco i rzeczowo na wszystkie moje pytania, jest miły, wzbudza moje zaufanie, fachowo doradza, tłumaczy, zawsze pamięta o przepisaniu witamin czy innych preparatów dla ciężarnych. Podobnie wyglądała rownież jego opieka nade mną w czasie porodu, za którą mu przecież nie płaciłam - rodziłam w publicznym szpitalu. Był pod telefonem przez cały mój poród, a przy mnie mniej więcej przez ostatnie 2 godziny porodu i ostatecznie podjął decyzję o cięciu cesarskim, choć generalnie jest to zwolennik naturalnych porodów - nie zgodzę się z twierdzeniem, że "lubi kroić", dla niego cesarka to ostateczność, mnie przetrzymano 11 godzin i dopiero gdy nie udało mi się urodzić naturalnie, zrobiono mi cesarkę, ale w takim momencie, że ani mi, ani maluszkowi nic złego się nie stało. Po cięciu cesarskim przeprowadzonym przez tego lekarza blizna szybko i ładnie się zagoiła, ja szybko doszłam do siebie, nie mogę narzekać. Prawdą jest, że ten lekarz nie przepada za uczestniczeniem męża/partnera w badaniu czy przy porodzie, ale akurat ja mam podobny pogląd. Prawdą jest też, że jest to lekarz, który mówi wprost i bez ogródek - np. ma pani znaczną nadwagę, co tak i tak wpływa na panią i dziecko, proszę ograniczyć jedzenie - ale to mi też odpowiada, od lekarza oczekuję przecież konkretnej oceny sytuacji, a nie "słodzenia". Badania dodatkowe i usg przeprowadza tylko tak często, jak trzeba - np. usg średnio 4-5 razy w ciągu ciąży - i robi je po to, by ocenić stan dziecka, a nie po to, by dostarczyć rozrywki rodzicom, zawiodą się więc te panie, które chciałyby co dwa tygodnie przez godzine oglądać na ekranie swoje dziecko i dostawać w prezencie sto zdjęć plus film na dvd ;) Nie jest zwolennikiem rozdawania na lewo i prawo zwolnień lekarskich tylko dlatego, że kobieta jest w ciąży. I nigdy nie zasugerował mi łapówki, nie czułam sie naciągana przez niego! W szpitalu zajmuje się pacjentkami równie dobrze i troskliwie jak w czasie wizyt prywatnych, potrafi np. zatroszczyć się o to, żeby pielęgniarki zorganizowały pacjentce po ciężkim porodzie coś do jedzenia, mimo że jest środek nocy. Generalnie - mogę polecić tego lekarza :)

Zdecydowanie nie polecam. Zarozumiały, nie tłumaczy niczego, uważa że jest nieomylny a przy tym jest grubiański. Właśnie wróciłam ze szpitala i mam bardzo niemiłe wspomnienia. Wycina wszystko, niezależnie czy są wskazania czy też nie. Nie interesuje się pacjentkami po operacji. Ma złą opinię wśród lekarzy z nim pracujących. Zachowuje się jak blacharz naprawiający samochody a nie jak lekarz. Brakuje mu empatii, wrażliwości i tego wszystkiego czy powinien charakteryzować się lekarz. Moją opinię potwierdzają wszystkie panie, które wraz ze mną były operowane w szpitalu w Legnicy.

Styczność w szpitalu w Legnicy na o. ginekologii: straszny człowiek, bez etyki, bez wyczucia. W jego kompetencje rodem z wczesnego PRL wątpią wszyscy lekarze jakich znam. Podejście do pacjentek tak prymitywne, że położne tylko głowami kręcą co rzecze pan "doktór". Poza przykrościami psychicznymi powiem tylko, że gdyby nie wczesna interwencja mojego lekarza skończyłoby się inaczej. Schematyczny prymityw. Życzę niepowodzeń, choć chyba więcej fizycznie się nie da więcej. Żegnam. Ps. praca w piekarni jest taką miłą inicjatywą...

Bardzo dobry lekarz. Uratował mi macice przed wycięciem. Bo nasz lubinski szpital to wyciął by wszystko. A dzieki lekarzowi mam wszystko na swoim miejscu

Leczę się u niego od 6 lat, brałam hormony, później antykoncepcję, nie mogę narzekać. Tera prowadzi mi ciążę, ale nie będę u niego rodzić, chyba, ze zbiorę kasę i wezmę go prywatnie, nie oszukujmy się. Pan doktor, jak poprosiłam o zdjęcie z USG dziecka powiedział, ze nie ma papieru i zaczął czekać na łapówkę, ale ja nie zauważyłam tego, zbyt szczęśliwa z powodu widoku bobasa na ekranie i powiedziałam, ze najwyżej innym razem, hehe. Tak więc on nawet o 50 zł będzie dybał na pacjenta, ale to norma w Polsce. Leczy ok, czyję się bezpieczna, ale słyszałam, że lubi kroić kobiety bez potrzeby. Rada: zawsze konsultujcie się z kilkoma lekarzami, drogie panie.

Bada dokładnie, leczy sumiennie. Przez połowę ciąży chodziłam do innego lekarza i do doktora Kosztownego trafiłam w bardzo złym stanie (anemia, grzybica, nadżerka itd.). Do porodu wyleczył wszystko. Jedyna wada to jest przeciwnikiem badania przy bliskich (przy mężu), ale za to jest bardzo delikatny i dokładny. Poświęca pacjentce wiele czasu oraz nie naciąga na dodatkowe koszty.

chciałabym aby każdy lekarz był taki właśnie,/ jest jeszcze pan doktor ŚCIESZKA gastroentorolog w mcz podobny charakterm i podejściem do pacjenta/, bardzo polecam , dokładnie bada i jest kompetentny i nie krępujący.B.Pawłowska-Kędra Lubin

Jest doskonałym specjalistą od operacji metodą przezpochwową ,jestem po tym zabiegu i bardzo chwalę sobie opiekę pana doktora jak i personelu w szpitalu w Górze

Surowy ale fantastyczny, z minuty na minutę zyskał moje zaufanie. Nie owija w bawełnę, mówi "nie jeść tyle w ciąży bo to może być niebezpieczne, taki przyrost wagi" chociaż bałam się,wiedziałam ze będzie ok, z nim właśnie.

Ten człowiek bardzo mi pomógł, kiedy mój lekarz prowadzący pił kawkę i nie miał czasu zainteresować się jak przebiega poród, dzięki jego umiejętnościom mój syn jest zdrowy, nie wiem jakby się to skończyło gdyby nie było go w szpitalu, jestem mu bardzo wdzięczna i może kiedys mu topowiem jak będe miała taka okazję. A to że może nie sprawia wrażenia sympatycznego nie jest najważniejsze.