lekarz Andrzej Kaszkowiak

Psychiatra

3,5
3,9
3,6

Opiniowanie nie jest rzeczą łatwą wbrew pozorom. Zanim zabierzemy się za nie powinniśmy zastanowić się , czy jesteśmy na nie gotowi. I nie chodzi tu o techniczne zasady ,których nauczył Nas w szkole - lepszy czy gorszy polonista , lecz o dojrzałość, powodującą, że nie ,,zrobimy ''swym słowem więcej złego niż dobrego. Jest też coś w Nas Polakach specyficznego. Uwielbiamy źle mówić i wypisywać o innych . A co z Nami samymi? Jesteśmy kulturalni,inteligentni ,empatyczni i ect. Tak naprawdę nie lubimy zasad, zakazów,brak w Nas samodyscypliny , chęci walki z ...

Tak naprawdę nie lubimy zasad, zakazów,brak w Nas samodyscypliny , chęci walki z chorobą,a co najważniejsze pracy nad samym sobą. Nie tolerujemy,gdy ktoś zakłóca Nasz specyficzny polski spokój.
Doktora poznałam osobiście. Byłam i wciąż jestem pod wrażeniem Jego wiedzy i umiejętności. Tego nie zdobywa w ciągu tygodnia.To ogromna praca i wiele wyrzeczeń. Mam nieprawdopodobny szacunek dla takich jednostek.
Od 20 - tu lat przekazuję wiedzę,którą zdobyłam dzięki doktorowi Moim znajomym ,rodzinie i uczniom.Pan doktor pomógł Mi w przypadku wielu schorzeń, których, jak sugerowali lekarze , nie da się wyleczyć.Poleciłabym i polecam skorzystanie z Jego pomocy, ale tylko wówczas, gdy dojrzeliśmy do problemu, gdy chcemy pokonać chorobę. To zobowiązuje do wysłuchania czasem ,,ostrych słów'' lekarza, ale jeśli cukrzyk chce wciąż żywić się niezdrowo,to jak tu z Nim rozmawiać stanowczo. Pozbycie się problemu nie jest zabawą,lecz ciężka pracą , systematyczną i konsekwentną.Tego nauczył Mnie Pan Doktor i do końca życia będę Mu za to wdzięczna.Teraz też wybieram się do Niego z zięciem ,który wskutek martwiczo-krwotocznego zapalenia trzustki spędził na krakowskim OIOM-ie 4 miesiące i przeżył16 operacji.
Panie doktorze chylę czoło przed tym,co Pan robi.

Przeróżne opinie : komentarze opisujące kogoś jako wariat, kogoś kto potrzebuje pomocy psychicznej według mnie są nie na miejscu. Jak można tak o kimś mówić?! A zresztą....durne społeczeństwo polskie jedzie do lekarza z problemem i chce żeby ktoś mu kadził i ocierał łzy. Ludzie....właśnie tacy lekarze są mało kompetentni!!! Wolę lekarza który nie jest zbyt miły ale zna się na rzeczy. Gdyby nie ten lekarz moja babcia nie miała by dłuższego życia o kilka lat. Właśnie CI MILI LEKARZE nie potrafili u niej rozpoznać zaawansowanej kolagenozy. Pan Doktor Kaszkowiak może niezbyt uprzejmy ale najlepszy. Zdiagnozowal chorobę i zastosował dobre leczenie. Wiadomo że jeżeli ktoś jedzie do lekarza z prośbą o pomoc w odchudzaniu, a lekarz zapyta czy je 3 masła dziennie z czego on odpowie że tak plus 8 batonów.......ale jest rozgoryczony oraz liczy na panaceum.........to proszę Was co ma lekarz powiedzieć? Przepraszam Pana że jest Pan gruby? Dam Panu lek, gdzie może Pan jeść wszystko i leżeć brzuszkiem do góry??

Moim zdaniem najlepszy lekarz w swojej dziedzinie.Owszem, zgadzam się ze nie zawsze jest taki jak oczekuja pacjenci ale ogarnijcie się ludzie ilez mozna sluchac waszego biadolenia?Idziecie do lekarza bo sami z sobą nie potraficie wytrzmac a oczekujecie ze lekarz pochwali wasze uzalanie się nad sobą?To nie o to chodzi.Od biadolenia macie psychologów a ten lekarz jest od leczenia! I jest w tym najlepszy!Ja osobiście uważam ze jest bardzo cieplym,serdecznym i życzliwym czlowiekiem:)Jeśli ktoś chce prawdziwie sobie pomoc i zawalczyć o siebie to napewno w tym lekarzu znajdzie sprzymierzeńca.

Faktycznie ma inne podejście, stosując alternatywne metody leczenia oprócz medykamentów to na plus, ale najbardziej mnie wkurza, że wymyśla jakieś dziwne zasady każąc je sobie bezkrytycznie przyjmować i wykonywać i nie pytać dlaczego tak ma być. Nie mówi wszystkiego od razu, czasami nawet przeczy sam sobie. Nie da się z nim normalnie porozmawiać. On mówi. Ty słuchasz i wykonujesz. Sprawia wrażenie stereotypowego psychiatry ze starych filmów, o dziwnych poglądach na leczenie. Nie tego oczekiwałem. Czułem się poniżony w trakcie wizyty a moje obawy, o których chciałem porozmawiać zostały zmarginalizowane i pominięte. Kasuje sporo pieniędzy. Nie wiem jaki jest dla stałych pacjentów ale po jednorazowej wizycie odebrałem go niemiło.

Fantastyczny człowiek,pełen empatii lekarz i prawdziwy fachowiec.Dba o dobro pacjentów i stara się im pomóc pod warunkiem że oni również podejmują walkę z chorobą.Wymaga pełnego zaufania,czasem prowokuje ale myślę, że ma ku temu powody.Troszczy się o pacjentów. Pozdrawiam :)

Lekarz godny polecenia znakomity znawca swojego fachu i zawodu.Profesjonalne podejście do chorego.Bardzo jestem zadowolona ja i moja rodzina z wizyt.Polecam go wszystkim dbającym o swoje zdrowie.

Z panem doktorem miałam do czynienia bardzo rzadko, bo nie był moim lekarzem prowadzącym w CTN. Jego pacjenci wyrażali się raczej pochlebnie o jego sposobach leczenia. Miałam okazję jedynie przysłuchiwać się wykładom, z których wiele wyniosłam. Jeśli pan doktor czyta te komentarze to chciałabym podziękować za uchronienie mnie od...poważnej kradzieży. Będąc na ostatnim wykładzie (już po rozliczeniu mojego pobytu) pan doktor mówił o śnie. Jest zdecydowanym przeciwnikiem środków nasennych. Pamiętam, jak powiedział, że "...w życiu nic nie jest łatwe, dlatego też lepiej się przemęczyć niż sięgnąć po pigułkę...". Jechałam nocnym autobusem na Okęcie (z drugiego krańca Polski) i miałam na podorędziu tabletki na sen, wkładałam i wykładam rękę z torebki. Przypomniałam sobie wówczas słowa pana doktora i zrezygnowałam z lekarstwa. Miałam tylko zamknięte oczy, gdy je otworzyłam złodziej buszował w mojej torebce...Co by było, gdybym jednak zażyła ten lek?...Dzięki, panie doktorze...Choć tyle... .

Z powodu depresji byłem pacjentem w CTN. Kontakty z doktorem Kaszkowiakiem oceniam mimo wszystko negatywnie. Podczas wizyty lekarz ten prowadzi z pacjentem luźną rozmowę, której wątek merytoryczny pozostaje zagadką. Zadawane przez lekarza w trakcie takiej rozmowy pytania, są zabarwione kpiną i sarkazmem, pointa zmierza niechybnie do pokonania pacjenta. Ja osobiście po każdej wizycie czułem się fatalnie, z powodu takiego traktowania. W moim przypadku tzn. leczenia zaburzeń depresyjnych, to chyba terapia trochę ryzykowna. Za stronę niewątpliwie pozytywną uważam ostrożność tego specjalisty w stosowaniu i dawkowaniu lekarstw. Doktór jest zwolennikiem homeopatii. Co ...

Za stronę niewątpliwie pozytywną uważam ostrożność tego specjalisty w stosowaniu i dawkowaniu lekarstw. Doktór jest zwolennikiem homeopatii. Co do sposobu diagnozy, myślę, że kluczowe są tu głębokie spojrzenia w oczy. Najprawdopodobniej dostarczają one w trakcie wizyty materiału diagnostycznego, na podstawie którego pan doktór wywnioskuje o aktualnych i przyszłych chorobach pacjenta. (?)
Obecnie leczę się u innych lekarzy, zażywam lekarstwa, co m.in. pomogło mi odbudować samoocenę i pozycję zawodową. Tak w ogóle, to uważam, że jeśli lekarza nie stać na autentyczny, ciepły i serdeczny stosunek do pacjenta, to przynajmniej powinien zachowywać się w sposób kulturalny i taktowny, unikając tonu lekceważenia, szyderstwa i wyniosłości.
Tę krytyczną opinię redagowałem kilka razy, starając się ostatecznie napisać ją w sposób obiektywny, z myślą o przyszłych pacjentach ocenianego Lekarza.

Wybitny lekarz to mało powiedziane, to medyczny geniusz i odkrywca krytycznie nastawiony do dotychczasowych nurtów w psychiatrii, ponieważ stworzył swój własny. Zawsze odżywiałam się jedząc dużo mięsa, które zatruwało nie tylko moje ciało, ale również myśli i oto proszę sobie wyobrazić, że Pan Doktor podczas wizyty wytłumaczył mi jak ważne i niezbędne jest stosowanie diety wegetariańskiej. Ta prawda niczym błyskawica dotarła do mojej świadomości. Lekarstwa odrzuciłam precz. Dzisiaj każdy dzień rozpoczynam i kończę konsumpcją wyrobów ciastkarsko-cukierniczych popijając wodą mineralną (wyłącznie butelkowaną w szkło). Dieta wegetariańska odtruła mój mózg nie tylko ...

Zawsze odżywiałam się jedząc dużo mięsa, które zatruwało nie tylko moje ciało, ale również myśli i oto proszę sobie wyobrazić, że Pan Doktor podczas wizyty wytłumaczył mi jak ważne i niezbędne jest stosowanie diety wegetariańskiej. Ta prawda niczym błyskawica dotarła do mojej świadomości. Lekarstwa odrzuciłam precz. Dzisiaj każdy dzień rozpoczynam i kończę konsumpcją wyrobów ciastkarsko-cukierniczych popijając wodą mineralną (wyłącznie butelkowaną w szkło). Dieta wegetariańska odtruła mój mózg nie tylko z toksyn, ale również z agresji, depresji, omamów i lęków. Teraz nareszcie czuje, że jestem zdrowa. Pan Doktor wkopał kamień węgielny pod nową gałąź wiedzy, która można by nazwać homeo-wegano-psychiatrią. Leczenie u Pana Doktora polecam szczególnie tym, którzy nie boją się podejmować nowych wyzwań w swoim życiu.

Polecam z całego serca jako lekarza homeopatę. Pomógł moim dzieciom i będę mu za to wdzięczna do końca życia. Jeśli zajdzie potrzeba to znów do niego pojedziemy. Jest jaki jest, mi to nie przeszkadza. Pozdrawiam serdecznie!!!!!