lekarz Andrzej Szczerbowski

2,5
2,7
2,5
2,4

Widzę że nie jestem tutaj pierwszą nie zadowoloną matką z pana lekarza Szczerbowskiego i jak mi wiadomo nie doktoryzowała się więc żadnym doktorem nie jest! Moja córka jest alergikiem ma silne AZS co usłyszałam od pana: ee tam nie ma się czym przejmować. Poprosiłam o przepisanie mleka dla córki przepisał mi jedną puszkę, jak zapytałam czy może przepisać mi choć 10 puszek ( 1 szt starcza na 5 dni) odpowiedział że nikt mi więcej nie przepisze a poza tym dziecko jest już duże i nie musi jeść samego mlek,a może ...

Moja córka jest alergikiem ma silne AZS co usłyszałam od pana: ee tam nie ma się czym przejmować. Poprosiłam o przepisanie mleka dla córki przepisał mi jedną puszkę, jak zapytałam czy może przepisać mi choć 10 puszek ( 1 szt starcza na 5 dni) odpowiedział że nikt mi więcej nie przepisze a poza tym dziecko jest już duże i nie musi jeść samego mlek,a może gdyby była zdrowa to owszem mogła by wszystko jeść ale jeśli dieta dziecka opiera się tylko na mleku to co mam jej niby dać ? Zagłodzić? zaczął się tylko głupio uśmiechać i poinformował nie że WY matki zawsze coś wymyślacie i dużo mówicie ( owszem ale wiemy o czym, nie tak jak on) ostatecznie skierował nie do gastrologa bo według niego wysypka rany na ciele dziecka to nie objaw alergii. Proponuję panu wrócić z powrotem na fakultet bo prawdopodobnie zaliczył go pan na ściągach!

Również kierował nas na płatne badania do wyznaczonego przez niego laboratorium, potwierdzam również to że dużo mówi ale nie na temat i że jest ukierunkowany tylko na zysk a nie na pomoc dziecku.
NIE POLECAM jeśli nie wierzycie, zawsze możecie zmarnować czas :D

Odczułam się od 3 lat, wcześniej profesjonalna diagnoza i odpowiedni dobór leków które przyniosły ogromną poprawę w alergii. A jak mamusie chcą pogadać albo się pożalić to wizyta u lekarza nie jest dobrym miejscem. Lekarz ma być kompetentny i wyleczyć, i to zadanie wykonuje celujaco

Moim zdaniem najlepszy specjalista na Podbeskidziu. Kompetentny i posiadający ogromną wiedze. Wcześniej chodziłem do Pani Ewy L.M. ale zdecydowanie wybieram Pana Doktora Szczerbowskiego. Zresztą ilość pacjentów których przyjmuje jest najlepszym wyznacznikiem jego kompetencji

Większość opinii dotyczących pana doktora mogę potwierdzić. Połowę czasu spędza na monologach pt chora służba zdrowia, krytyce matek które chodzą prywatnie do ginekologa w czasie ciąży a do alergologa z dzieckiem na nfz, krytyce kolegów lekarzy po fachu etc. Dwukrotnie miałam sugestię aby pojawić się z dzieckiem prywatnie, jednak zignorowałam je, staram się nie wchodzić w polemikę ani nie mówić zbyt wiele. Niestety próba zadania jakiegokolwiek pytania kończy się standardowym gadaniem. Jednak... dwukrotnie w ciągu 4 lat dziecko miało robione testy wziewne na nfz, astma oskrzelowa opanowana, skończyły się ciągłe ...

Jednak... dwukrotnie w ciągu 4 lat dziecko miało robione testy wziewne na nfz, astma oskrzelowa opanowana, skończyły się ciągłe zapalenia oskrzeli. Tak więc pomimo tych wszystkich niedogodności lekarza na razie nie zamierzam zmieniać.

Cham i prostak. Byłam na wizycie z NFZ z synem, na którego pan doktor nawet nie spojrzał. Zamiast skupić się na dziecku wygłaszał przez całą wizytę elaborat na temat beznadziejności innych lekarzy, którzy według niego, powinni się od niego uczyć. Mimo wizyty na fundusz kazał zrobić komplet badań prywatnie a następnie przyjść do niego już na wizytę płatną. Zrobił na mnie naprawdę złe wrażenie, prawdę mówiąc jak żyję nie spotkałam się jeszcze z tak bezczelnym, pewnym siebie i aroganckim lekarzem. Nie wiem czy jest kompetentnym lekarzem bo nie miał okazji się pochwalić swoją wiedzą w czasie swojej całej paplaniny, która trwała prawie pół godziny. Widzę, że ukończenie studiów najbardziej opornych i tak kultury nie nauczy. Nie zamierzam nigdy korzystać z jego usług ponownie i będę skutecznie przestrzegać znajomych przed jego osobą. Proszę pamiętać Panie doktorze, że skoro ktoś czeka na wizytę u Pana pół roku to znaczy, że go nie stać na płatne wizyty u Pana czy kogokolwiek innego. Trochę empatii.

Totalna porażka. Pół roku czekania na wizytę, dwie godziny zmarnowane przed gabinetem i potem 20 minut słuchania monologu p. doktora bez składu i ładu, kompletnie nie na temat. W ogóle nie słuchał co się do niego mówiło. Gadał o jakiś pierdołach, o swoim bratanku, o jakimś koledze weterynarzu, o ilości aptek w Polsce, pytał się MNIE o zawód... ciężko było mu przerwać. Dziecko osłuchał, ale nie powiedział nic na jego temat. Dał receptę na krople do nosa, ale ani słowa o dawkowaniu. Nie dał zaświadczenia dla pediatry, bo miał pretensje, że pediatra leczyła dziecko przed nim (a kto miał leczyć?!). Ten doktor to kompletna pomyłka. Nie wiedziałam, że uczelnie medyczne mogą produkować takie buble!

Mój syn 6-letni bardzo często miewa zapalenia uszów co wiąże się z temperaturą i podaniem --niestety antybiotyku.Ponieważ od grudnia ma problemy z kaszlem, przeszedł do chwili obecnej zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli a także ponownie zapalenie uszów co wiązało się kolejny raz z podaniem antybiotyku, a kaszel nadal nie ustępował i nikt nie był mi w stanie pomóc postanowiłam zrobić dziecku testy alergologiczne i udałam się prywatnie do Pana doktora (zapisałam się do alergologa w styczniu 2011, jednakże termin z NFZ-u mam dopiero na 11.07.2011).Co usłyszałam od Pana doktora...,że cytuję "to ostatni lekarz do którego zawsze udają się matki, że faszeruje antybiotykami dziecko i może zacznę wycinać chore organy , a może już wycięłam..Odpowiedziałam że tak trzeci migdał zresztą po konsultacji z Pana kolegą Panem Gwinerem lekarzem laryngologi z tego samego Centrum Pediatrycznego)Nie pozwolił mi dojść do słowa, opowiadał o jakiejś polityce która mnie g...obchodzi,drwił sobie z każdej próby opowiedzenia cokolwiek o moim dziecku i jego chorobie, po czym na samym końcu zakończył spotkanie diagnozą ...że można zrobić testy prywatnie (160 zł).Porażka ..........Nikomu nie polecam , a temu Panu nigdy nie dam zarobić już ani złotówki.
Gocha

Lekarz nie godny polecenia na nfz, przez całą wizytę mówił nie na temat nie udzielil żadnej konkretnej informacji, nie odpowiadal na pytania , tylko delikatnie sugerował żeby przyjść do niego prywatnie. Siedzi w poradni dostaje za to pieniądze i tylko nadania klientów na prywatną wizytę, odradzam!

Jeśli chodzisz z dzieckiem od lekarza do lekarza, to moim zdaniem czas najwyższy trafić do dr Szczerbowskiego. Ja z moją córką też chodziłam i też usłyszałam, że przyszłam do niego na końcu, ale niestety muszę się z tym zgodzić. Uważam, że ten lekarz potrafi postawić trafną diagnozę, a do tego chyba pierwszy raz ktoś wytłumaczył mi na co moje dziecko choruje i skąd się to wzięło. Jasno określił sposób leczenia, koszty jakie się z tym wiążą i co powinnam robić sama w domu. Polecam - jest dobrym lekarzem, choć z pewnością nie będzie cię "głaskał" na wizycie, tylko powie co źle robisz.

Zdecydowanie polecam tego lekarza. Ma odpowiednie doświadczenie zawodowe co jest moim zdaniem dość istotne przy wyborze tego rodzaju specjalisty. Osobiście chodzę do niego już 6 lat a do tego cały czas na koszt NFZ i nie czuję się z tego powodu jakoś gorzej traktowana. Aktualnie jestem w trakcie odczulania i widzę że leczenie przynosi naprawdę dobre efekty a to przecież najważniejsze. W czasie każdej wizyty spotykam się z bardzo miłym przyjęciem i wiem że zawsze mogę zapytać o wszystko co dotyczy mojej choroby a otrzymam zrozumiałe wyjaśnienie. Ten lekarz jest naprawdę godny polecenia.

Wciąż poszukujesz "Alergolog Bielsko-Biała"?

POLI-MED

Bielsko-Biała
Falmed
Krótka 1
Czechowice-Dziedzice
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Alergia"
ulica Cyniarska 24