lekarz Bogdan Zalewski

3,7
3,6
3,5

Zdecydowanie odradzam. Dr Zalewski odbierał mój poród w lipcu 2019 roku w Esculapie w Bielsku-Białej i do dziś mam traumę po tym doświadczeniu. Dlaczego? Opis tego czego doświadczyłam znajduje się poniżej, wnioski nasuwają się same.. 1.Brak należytej opieki i bezpieczeństwa. Chociaż ktg wykazało niskie tętno płodu w momencie przyjęcia do szpitala, nie sprawdzano tętna dziecka wystarczająco często by zauważyć jego spadek, co zaskutkowało dramatyczna akcją porodową. 2. Jedyny lekarz, dr Zalewski, który był dostępny działał pod wpływem stresu i emocji, nad którymi nie potrafił zapanować, wprowadzając na sali porodowej chaos ...

2. Jedyny lekarz, dr Zalewski, który był dostępny działał pod wpływem stresu i emocji, nad którymi nie potrafił zapanować, wprowadzając na sali porodowej chaos i panikę.
3. Zastraszanie słowne. Gdy podczas drugiej fazy porodu, okazało się, że tętno dziecka spada, lekarz krzyknął na mnie „Czy chcesz urodzić martwe dziecko?”
4. Brak informowania pacjenta o sytuacji i działanie bez jego zgody. Nagle podczas fazy parcia, dr Zalewski bez ostrzeżenia rzucił się na mój brzuch celem wypchania dziecka, zadając mi tym ogromny ból. Gdy powiedziałam „nie, nie dam rady”, wówczas użył zastraszania słownego o czym wspomniałam powyżej, po czym znów rzucił się z jeszcze większą siłą na mój brzuch, uszkadzając mi przy tym żebra, które bolą do dzisiaj (minęły ponad trzy tygodnie od porodu).
5.Krocze nacięto mi bez znieczulenia miejscowego, dokładnie czułam kiedy to zrobiono.
6.Wyśmiewanie się z mojego męża i mnie. Gdy już dziecko było na świecie i położono je na moim brzuchu, rozpłakaliśmy się z mężem ze szczęścia, dr Zalewski śmiał się z nas, że nie czas się teraz przytulać tylko zająć dzieckiem. Cały czas domagał się podziękowań, za przeprowadzony poród.
7. Niepotrzebne wypychanie łożyska. Wyraźnie zniecierpliwiony i zdenerwowany, w pośpiechu dr Zalewski, zaczął mi wypychać łożysko, boleśnie ugniatając mój brzuch, zadając dodatkowy zupełnie niepotrzebny ból.
8. Szycie bez znieczulenia. Dr Zalewski dalej zdenerwowany przebiegiem porodu, nie chciał mnie nawet zeszyć otwarcie mówiąc że mu się spieszy, że czeka na niego 70 pacjentek. Dopiero położna widząc stan mojego krocza po nacięciu, zawróciła dr Zalewskiego by jednak mnie zeszył, ponieważ sama sobie nie poradzi. Lekarz wtedy wyładował swoje emocje na personelu krzycząc na pielęgniarki że nie ma zestawu do szycia, ciągle powtarzając że mu się spieszy. Następnie bez znieczulenia zaczął szyć a właściwie szarpać moje krocze zadając mi zrozumiały ból. Chociaż kilkakrotnie zgłaszałam że mnie to bardzo boli, ignorował mnie, dopiero położna i mój mąż wymusili na nim podanie znieczulenia miejscowego, które zaaplikował w bolesny sposób i nie czekając na działanie leku znów przystąpił do szycia.
9. Seksistowskie, poniżające uwagi. Gdy już mnie zeszył, powiedział, że zrobił to ciasno by mężowi było dobrze..
Dodam, że przez to ciasne szycie w powiązaniu z krwiakiem oraz obrzękiem przez tydzień nie mogłam chodzić, stać, samodzielnie opiekować się dzieckiem..

Z całego serca polecam doktora Bogdana Zalewskiego. Dusza człowiek,profesjonalista, bardzo dokładny a zarazem delikatny lekarz. Wszystko precyzyjnie wyjaśnia. Prowadził moje dwie ciąże i w kolejnej na pewno również ją poprowadzi, bo lekarza nie zmienię! Chodzę do poradni dla kobiet w Kętach i jestem bardzo zadowolona z opieki doktora, jak również położnej- Pani Ilonki. Polecam każdemu!!! :)

Moja córka ma 25 lat i to pan doktór odbierał poród, druga ma 13 i pan doktór prowadził ciążę, żałuję tylko, że nie prowadził ciąży w której byłam z moim 26 letnim synem,bo na pewno przeżyłabym o wiele mniej stresów. Wszystkie zabiegi i operacje od najdrobniejszych takie jak zszycie szyjki macicy, tzw. czyszczenie i plastyka to dzieło tego lekarza i nie znam go prywatnie ale tylko "służbowo". Myślę, że posiada optymistyczną aurę i nie daje sobie rady z czarnymi pesymistami. Cóż ja go uwielbiam.

Owszem, jest baaaardzo specyficznym człowiekiem, aczkolwiek to mnie raczej bawi, niż zniechęca. Ciekawy człowiek. Jedyny wielki minus dostał ode mnie, gdy słyszałam jak krzyczał na swoją podwładną przy pacjencie (co mnie do niego zdecydowanie zraziło). Tak, ona zawiniła, ale jego podejście mnie dosłownie zabiło. Jako do specjalisty nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Korzystam z wizyt w ramach NFZ i zawsze wszystko było w porządku, spokojnie. Nie było przypadku jakiegoś pośpiechu, wyganiania, bo to za darmo. Aż się zdziwiłam pod tym względem, bo naprawdę rzeczowo podszedł do sprawy. W stosunku do mnie zawsze był uprzejmy, chociaż ma specyficzne poczucie humoru (ale ja również, więc nie przeszkadzało mi to).

Ogólnie - polecam. :)

Wielu lekarz było na mojej drodze, niestety nikt mi nie pomógł. kiedy trafiłam do dr Zalewskiego wszystko poszło jak spłatka. Właściwa diagnoza, operacja mięśniaka później laparoskopia zwiadowcza, leczenie 3 miesiące czekania i upragniona ciąża. Poród z udziałem dr Zalewskiego :) Wiedza i pełen profesjonalizm, jestem jego pacjentką już 5 lat i naprawdę polecam szczególnie paniom starającym się o upragnione potomstwo.

Mam problemy z zajściem w ciążę, leczyłam się już u innych lekarzy ale rozkładali ręce Pan dr Zalewski dał mi cień nadziei zobaczymy jak wszystko potoczy się dalej. Bez stresowe wizyty polecam tego lekarza.

NAPRAWDĘ NIE POLECAM. Dzięki temu panu już od ośmiu lat walczę z chorobą i wyjść z niej nie mogę. Chociaż mówiłam że mnie boli, miałam krwotoki nie chciał mnie skierować na żadne badania,a jak w końcu sama je zrobiłam (co niestety kosztowało mnie ponad 200 zł - jednorazowo), to jak zobaczył wyniki, złapał się za głowę i zapytał "gdzie Pani do tej pory była" - odpowiedziałam mu "u Pana,Panie doktorze", to aby zatuszować swój błąd od razu skierował mnie do kliniki na operację (wtedy jeszcze laparoskopię w Miedźnej robili wyłącznie prywatnie). Do dnia dzisiejszego przeszłam już dwie operacje, jestem w ciągłym leczeniu. Naprawdę, wszystkie kobiety przestrzegam przed tym konowałem, oszustem i kanciarzem - naciągnie na pieniądze,a wyleczyć i tak nie wyleczy.

Doktor Zalewski jest naciągaczem i oszustem!!!!!Potrafi zażądać od pacjenta ponad 100 zł za to że przyszedł odebrać wynik! Materiał do badań przechowuję przez dłuższy czas u siebie po czym wysyła do laboratorium jednak wtedy jest on już niezdatny do zbadania. Pracuję w klinice w Miedźnej i podejmuję się tam wykonania szeregu badań o jakich nie ma zielonego pojęcia. Moja ciocia robiła wycinek, nie dał jej znieczulenia (moim zdaniem jest to chore)a po tym jak się wycierpiała przyszedł wynik z laboratorium że nie udało się zanalizować materiału gdyż pobrano go zbyt mało!!!!!!Ponadto istnieje podejrzenie iż właśnie w tej klinice ciocia zaraziła się gromkowcem złocistym, który jest bardzo ciężki do wyleczenia.Odradzam wizytę i uważam że ktoś z Izby Lekarskiej powinien zainteresować się tym człowiekiem i jego praktykami bo zamiast pomagać tylko szkodzi pacjentom!!!!

Szczerze mówiąc dziwi mnie taka niska dr Zalewskiego. Jak dla mnie jest ona bardzo dobrym lekarzem. Poszłam do niego na moją pierwszą wizytę, a jak wiadomo pierwszy raz zawsze najgorszy, i już został moim lekarzem do którego będę systematycznie chodziła. Jedyny minus to faktycznie tani nie jest i lubi pieniążki, ale spójrzmy prawdzie w oczy, który lekarz w tych czasach nie lubi pieniędzy;) Ogólnie jak najbardziej polecam tego lekarza:)

Ogólnie jak najbardziej polecam tego lekarza:)

Skoro nie pasuje wam płacić to można na NFZ. Ja jestem bardzo zadowolona!!! Jako nieliczna przychodnia maiłam zamrażanie nadżerki za darmo, a jak szukałam gdzie indziej to 200zł. Polecam tego lekarza, owszem ma specyficzne poczucie humoru ale jako lekarz jest bardzo przystępny.

Skoro nie pasuje wam płacić to można na NFZ.