lekarz Dariusz Sobczyk

Pediatra

3,1
3,2

Dziecko chore od dwóch tygodni (nieustający katar, kaszel, temperatura od 37.5 - 39.0 niemalże codziennie). Lekarz twierdzi podczas kolejnej wizyty, że dziecko trzeba obserwować, że to normalne w takim okresie. Pomyślałem ok, skoro tak mówi. Przychodzę "profilaktycznie" na kolejną wizytę, by zbadał córeczkę (2,5roku) - dziecko z temperaturą, zakatarzone,marudne zdejmuje ubranka z płaczem ale nie chce zdjąć "przez glowę" koszulki. Proszę, by d. Sobczyk tak ją zbadał. Stwierdził, że tak nie będzie badał bo "musi mieć komfort pracy", córka zaczyna płakać prosze więc go by tak ją zbadał, "doktor" na to "nie potrafi pan sobie radzić z własnym dzieckiem, proszę wyjść." Szczęka mi opadła.

Ludzie czy to normalne, żeby tak się zachowywać??? Ja nie potrafię radzić sobie z dzieckiem. Moje dziecko jako pacjent nie raz się wystało grzecznie w godzinnej, opóźniającej się kolejce do doktora, doktor nie zawsze wiedział co dziecku nalega. Twierdzę więc, że sam nie potrafi radzić sobie w pracy: i z diagnozami i z relacjami z ludźmi. Dziwi mnie to, bo sam ma malutkie dziecko.

Kochani, nie polecam tego Pana.

Nie polecam!!! Zawsze mega opóźnienie. Bilans malucha to jakaś pomyłka, zważenie i zmierzenie oraz osłuchanie i wyproszenie z gabinetu bo pacjenci czekają. Przed szczepieniem podobna sytuacja, na moją prośbę zajrzał do gardła i ucha. Dramat!!!

Pan Doktor przyjeżdża do naszego Malucha zawsze, gdy dzieje się cos niepokojącego. Jest punktualny, spokojny i uśmiechnięty, dzięki czemu badanie to czysta przyjemność. Poświęca nam tyle czasu,ile aktualnie potrzebujemy (zależnie od problemu). Jego diagnozy są trafne, a dzięki opanowaniu i cierpliwości,które i nam się udziela wiele razy uniknęliśmy zbędnego podawania antybiotyku. Zdecydowanie polecam!!!

nie polecam chodziłam prawie 4 lata raz podał antybiotyk z pecylina gdzie wiedział,że dziecko jest uczulone skończyło się odczulaniem w szpitalu bo Pan doktor wypisał zyrtec i odesłał nas do domu sama jeździłam bez pomocy i pokierowania nas do szpitala bo stwierdził,że jest weekend i wieczorem jest tylko przychodnia świąteczna .Te raz natomiast dziecko ma paciorkowca sama robiłam wymazy badania krwi bo Pan doktor stwierdził ,ze gardło jest czerwone ale nie wymaga antybiotyku i przejdzie a gorączka jest pewnie od tego gardła wiec gdybym zaufała Panu doktorowi to moje dziecko nadal by gorączkowało i wypiło by pewnie więcej leku na zbijanie gorączki która ciągle po 6 godzinach wracała a tak wiem co mu jest i wiem ,że muszę koniecznie zmienić pediatrę mojemu synowi nie polecam !!!!!

NIE ROZUMIEM TYCH NIEPOCHLEBNYCH KOMENTARZY. NIE WYDAJE MI SIĘ ŻEBY PRÓBY LECZENIA MNIEJ INWAZYJNYMI METODAMI BYŁY ZŁE. WIELU PEDIATRÓW OD RAZU ŁADUJE W DZIECKO ANTYBIOTYK. NORMALNA I ZDROWA NA UMYŚLE MAMA POWINNA ZADAĆ SOBIE PYTANIE CZY TO DOBRA METODA. WSZĘDZIE MOŻNA PRZECZYTAĆ O TYM ŻE TAKI SPOSÓB REAGOWANIA NA CHOROBĘ JAKI PROPONUJE DR. SOBCZYK JEST NAJLEPSZY. TO SĄ NASZE MAŁE SKARBY WIĘC DLACZEGO MAMY JE FASZEROWAĆ OD RAZU ANTYBIOTYKIEM. NA MARGINESIE... DR. SOBCZYK PREFERUJE NUROFEN DLA DZIECI A NIE PANADOL... A CO DO POMYŁKI W DIAGNOZIE... CZY PANI NIGDY SIĘ NIE POMYLIŁA??? WIELE CHORÓB MA PODOBNE OBJAWY NAWET TE Z POZORU BŁAHE. OSOBIŚCIE GORĄCO POLECAM TEGO LEKARZA. ZA CAŁOKSZTAŁT NASZEJ ROCZNEJ ZNAJOMOŚCI STAWIAM 6!

Ja również nie rozumiem skąd te niepochlebne opinie, jakbym czytała o zupełnie innym lekarzu. Jesteśmy młodymi, niedoświadczonymi rodzicami i chociaż staramy się nie panikować jak dziecku coś dolega to jednak czasami zaglądamy do doktora z wydawałoby się błahymi sprawami, ale zawsze ma dla nas czas, porozmawia, wytłumaczy. Jego stosunek do dzieci też jest świetny, zawsze przywita się z małym pacjentem, daje "cześć"... Ze skierowaniami nie ma problemu, a unikanie wypisywania antybiotyku jest wielkim plusem

ja zdecydowanie jestem zadowolona z tego lekarza .Mam zapisane u niego trójkę dzieci i nigdy nie było żadnego problemu . Lekarz miły ,nigdy nie skracAł wizyt ,udielał wyczerpujących informacjii i nie robi problemu ze skierowaniami. Uważam że jeśli nie jest się specjalista w jakiejs dziedzinie to lepiej skierowac na konsultację a z tym nie ma problemu.

Chodzimy do P. Doktora od 1,5 roku i na razie bez zarzutu, ale fakt, omijają nas wszelkie choroby, więc to są tylko wizyty kontrolne przed szczepieniem.

Przez tego lekarza mój syn wylądował 2 razy w szpitalu w ciągu dwóch miesięcy na zapalenie krtani poprzez niedobadanie dziecka przed szczepieniem.

Zdecydowałam się na pana doktora dzięki rankingowi i opinii innej Pani doktor i muszę powiedzieć ze nie żałuję. Pan doktor jest cudownie ciepłym człowiekiem w stosunku do synka jak i do nas młodych (przewrażliwionych) rodziców. Ja jestem zachwycona i mój mąż również.