dr n. med. Gerwazy Świderski

Wspaniały człowiek i bardzo dobry lekarz. Fakt,trzeba cierpliwości bo leczenie/w moim trudnym przypadku/ trwało długo ale okazało się skuteczne. Jestem wdzięczny Panu Świderskiemu i jego żonie, zdecydowanie polecam.Wpisałem kwotę 100zł ponieważ nie można bez kwoty zatwierdzić. Ale płaci się ile kto chce-można nie dać ani złotówki i też leczą bez problemu. Tysiorowski Andrzej

Wspaniały człowiek i bardzo dobry lekarz.
Jestem wdzięczny Panu Świderskiemu i jego żonie,
zdecydowanie polecam.Wpisałem kwotę 100zł ponieważ
nie można bez kwoty zatwierdzić.
Ale płaci się ile kto chce-można nie dać ani złotówki
i też leczą bez problemu.

Tysiorowski Andrzej

Zdecydowanie odradzam, wizyty u tego człowieka i jego żony są bezsensowną stratą pieniędzy! Profesor więcej czasu poświęca luźnej pogadance niż diagnozie. Pobieżnie rzuca okiem na wyniki badań, obce są mu nowoczesne metody diagnostyki, gdy pokazałem mu komputerowe wyniki badania tomografii komputerowej sprawiał wrażenie jakby pierwszy raz widział coś takiego. W trakcie wizyty nic nie dowiedziałem się o mojej chorobie, nie otrzymałem żadnej diagnozy i żadnych zaleceń. Musiałem przyjść na kolejne wizyty żeby jeszcze raz przypomnieć przebieg choroby i otrzymać standardowe recepty, które chyba otrzymują wszyscy identyczne o czym świadczy to że nie są wypisane tylko przybite pieczątką! Na kolejnych spotkaniach przyjmuje już tylko Pani "doktor" (raczej nie posiada wykształcenia medycznego gdyż recepty podstęplowuje profesor). Zalecenia Pani "doktor" ograniczają się do podstawowych prostych ćwiczeń, a instruktaż trwa jedynie kilka minut. Całkowity brak indywidualnego podejścia do pacjenta. Państwo Świderscy niby mówią że koszt wizyty reguluje pacjent sam ale obowiązkowo wypytają gdzie się pracuje i ile zarabia i wypomną że profesor na zachodzie dostałby za wizytę 2000zł. Natomiast już przy kolejnej wizycie pani "doktor" zawoła 100zł. Profesor jest niby poważanym autorytetem w świecie medycznym jednak jego lata już zdecydowanie przeminęły. Jest to przemiły człowiek, z którym można co najwyzej spotkać się towarzysko, a nie leczyć.

Bardzo dobry specjalista,wspaniały człowiek.Pomógł mojemu mężowi,który mając 39 lat zachorował na przepuklinę kręgosłupa,miał straszne dolegliwości bólowe.Teraz ma lat 44 i w zasadzie zapomina o kręgosłupie.Terapia trwała 1 rok-dokładnie tyle ile na 1 wizycie powiedziała nam cudowna żona PROF.wspaniały fachowiec od ustalania terapii,rechabilitacji i wogóle sposobu życia i funkcjonowania z dolegliwościami kręgosłupa.Gorąco polecam.

Mój kontakt d Prof.Świderskim sięga roku 1957 (pracował wtedy w Poznaniu u Degi) gdy jako 8-latek trafiłem do Niego z rozpoznaniem choroby Perthesa (jałowa martwica kości stawu biodrowego). 4 lata leczenia i jeszcze kilka lat konsultacji (do matury jeździłem raz do roku na kontrolę). 100% wyleczenie, bezoperacyjne, chora noga do dziś sprawniejsza (mam 62 lata). Legenda rodzinna głosi, że Profesor "na mnie" zrobił habilitację a z pewnościa opisał mój przypadek w jakimś czasopiśmie medycznym. Chyba gdy miałem 12-13 lat powiedział, że ok.30-tki mogę zacząć utykać. Nic z tych rzeczy - chodzę po górach, jeżdżę rowerem, jako 46-latek nauczyłem się jeździć na nartach. A do tego ta kultura! Mistrz! Czapki z głów!

Profesor i Jego Żona leczyli w ciągu ostatnich 20 lat mojego męża, córkę, ojca, dzięki efektom leczenia wszyscy uniknęli ryzykownych operacji. Teraz leczą mnie. Leczenie trwa długo i wymaga wielkiej cierpliwości, rehabilitacja przeprowadzana jest w warunkach domowych. dzięki temu pacjent może ćwiczyć zgodnie z zaleceniami, w przypadku mojej rodziny 3x dziennie, o ściśle wyznaczonych godzinach. Wspaniali ludzie, świetni fachowcy, przyjazna atmosfera i dużo cierpliwości w czasie wizyt, wizyty bez pośpiechu. Polecam, BB z Jeleniej Góry

chyba jednak ostatnia deska ratunku .szkoda ze prof nie operuje ale i tak jest najlepszy życzę wszystkim więcej wiary pozdrawiam

algodystrofia jest niestety chorobą nierozpoznaną na świecie, leczona tylko objawowo (leki przeciwbólowe i fizykoterapia), a nie przyczynowo, niech doktor pokaże mi 1 osobę wyleczoną, cierpię strasznie już (tylko) 2 miesiące

Polecam dr. Gerwazego Świderskiego, byłem jego pacjentem w latach 90, na dzień dzisiejszy wszystko gra i buczy. Miłe wspomnienia. dr. chyba też mnie pamięta, przede wszystkim z tarasowania mu parkingu przed domem dużymi autami tj. JELCZ :) Marek O. Jelcz-Laskowice

Marek O. Jelcz-Laskowice

Wybitna osobistość. Ale niestety trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny. Wiem, że pomaga wielu osobom. Wiem, że jego metody są dziwne ale przynoszą dobry efekt. Niestety mój przypadek był "inny". Podobno byłem wyjątkiem. Z profesorem nie umiałem się dogadać bo niedosłyszy. Wydaje mi się też, że nowoczesne technologie są mu obce. Jak macie problemy z kręgosłupem to walczcie na siłę o rezonans magnetyczny. Jest nieszkodliwy i widać chorobę czarno na białym. Pozdrawiam i zdrówka życzę. Aha... odnośnie kosztów... niestety mnie nie było stać żeby dać więcej niz 50 za wizytę... ...

Aha... odnośnie kosztów... niestety mnie nie było stać żeby dać więcej niz 50 za wizytę... przy pierwszej wizycie usłyszałem "co tak mało"... nie wiem czy to żart, czy co ale miłe nie było...

Wspaniały lekarz i człowiek.krótko mówiąc profesor i jego żona to lekarze z powołania.Dziś takich lekarzy już nie ma...gorąco polecam