dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak) - zdjęcie profilowe

dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychologiem w specjalności: psychologia kliniczna i psychoterapeutą w modalnościach: systemowa i psychodynamiczna. Jestem psychoterapeutą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zajmuję się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par oraz psychoterapią rodzin i nastolatków.

Ścieżka naukowa

Jestem doktorem nauk humanistycznych. Ukończyłam 4 letnie studia doktoranckie. Stopień doktora obroniłam z wyróżnieniem w 2009 roku, pisząc dysertację z zakresu psychoterapii : „Sytuacja dziecka dorastającego w rodzinie poddanej systemowej terapii rodzin”. Jestem podwójnym magistrem:
- w zakresie Psychologii (jednolite studia magisterskie w specjalności: psychologia kliniczna), obroniłam pracę naukową pt.: ”Osobowość psychoterapeuty a relacja terapeutyczna”,
- w zakresie Sztuki (jednolite studia magisterskie) pracę naukową pt.: ”Obraz ejdetyczny jako wynik wyobraźni wizualnej osób chorych na schizofrenię” ,
- oraz dyplom z grafiki użytkowej publikowany w albumie Instytutu Sztuki.

Ścieżka psychoterapeutyczna

- ukończyłam całościowe, akredytowane przez PTP szkolenie w Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii, nadające kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia psychoterapii rodzin, małżeństw i par, w latach: 1999-2002. Prowadzący: Profesor Bogdan de Barbaro.
- ukończyłam całościowe szkolenie - Psychoterapia, Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, ( nadające kwalifikacje do prowadzenia psychoterapii, oraz uprawniające do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), w latach: 2007-2010. Prowadzący : Profesor Bogdan de Barbaro.
- Konkludując: ukończyłam 5,5 letni całościowy, akredytowany kurs podyplomowy PSYCHOTERAPIA - w wymiarze 769 godzin szkoleniowych (w tym 281 własnego doświadczenia terapeutycznego, 104 godziny superwizji grupowej).

Powyższe szkolenia poprzedziłam rocznym kursem kwalifikacyjnym z zakresu Psychoterapii Systemowej, prowadzanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Medycznych.

Ścieżka dydaktyczna

Przez 18 lat byłam wykładowcą uczelni wyższych na stanowisku: asystenta i adiunkta prowadząc wykłady, ćwiczenia z zakresu : psychoterapii, systemowej psychoterapii rodzin, psychoterapii indywidualnej i grupowej, diagnozy psychologicznej, psychoprofilaktyki , psychopatologii, elementów psychiatrii, metodologii badań naukowych, nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki i nauk interdyscyplinarnych oraz sztuki, jak również :seminaria dyplomowe. Jako promotor prowadziłam prace magisterskie i podyplomowe.

Ścieżka zawodowa

Pracę zawodową rozpoczęłam w Zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w roku 1997 gdzie pracowałam 3 lata. Przez kolejne 3 lata byłam Dyrektorem Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – placówki psychiatrii środowiskowej oraz Prezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób Chorych Psychicznie. Przez kilka lat organizowałam turnusy terapeutyczne dla chorych na schizofrenię i inne zaburzenia psychiczne. W kolejnych latach równolegle pracowałam w gabinetach / placówkach psychoterapeutycznych dla dorosłych a także dla dzieci i młodzieży prowadząc głównie psychoterapię indywidualną i systemową. Przez 18 lat byłam wykładowcą w uczelniach wyższych.

Od 13 lat prowadzę własny prywatny gabinet.

Byłam pacjentką Pani Doktor Iwony przez pewien czas. Do gabinetu trafiłam z silną nerwicą lękową oraz depresją maskowaną. Doświadczanie z Panią Iwoną naprawdę wspominam jako bardzo dobry okres w życiu. Pani Iwonka wykazuje się nie tylko głęboką wiedzą i umiejętnościami terapeutycznymi, ale również empatią, ciepłem i zrozumieniem. Jedną z największych zalet Pani Doktor jest jej umiejętność słuchania. Zawsze czułam się całkowicie zrozumiana i szanowana podczas sesji terapeutycznych. Potrafi ona stworzyć atmosferę zaufania i akceptacji, co umożliwia swobodną rozmowę o trudnych tematach. Jej umiejętność słuchania bez osądzania pozwala pacjentowi na otwarcie ...

Jedną z największych zalet Pani Doktor jest jej umiejętność słuchania. Zawsze czułam się całkowicie zrozumiana i szanowana podczas sesji terapeutycznych. Potrafi ona stworzyć atmosferę zaufania i akceptacji, co umożliwia swobodną rozmowę o trudnych tematach. Jej umiejętność słuchania bez osądzania pozwala pacjentowi na otwarcie się i skupienie na własnych uczuciach i myślach.

Pani Iwonka również zapewniała mi wsparcie i narzędzia potrzebne do rozwiązania moich problemów. Jej podejście terapeutyczne jest oparte na szerokiej wiedzy teoretycznej, ale jednocześnie elastyczne i dostosowane do moich indywidualnych potrzeb. Zawsze czułam, że praca, którą wykonujemy, jest skierowana na osiągnięcie moich celów i poprawę mojego samopoczucia.

Jedną z najwspanialszych rzeczy, którą odkryłam podczas terapii z Panią Iwonką, było nasze wspólne zainteresowanie sztuką, a szczególnie Vincentem van Goghiem. To było coś, co naprawdę umocniło naszą relację i umożliwiło głębsze zrozumienie mnie jako pacjenta. Pani Iwonka okazała się nie tylko kompetentną psychoterapeutką, ale również pasjonatką sztuki, co stworzyło specjalne więzi między nami.

Nasze rozmowy o sztuce, zwłaszcza o twórczości van Gogha, były inspirujące i pobudzały moją kreatywność. Pani Iwonka miała dogłębną wiedzę na temat życia i dzieł tego artysty, dzięki czemu mogła wprowadzać ciekawe perspektywy i spostrzeżenia do naszych sesji terapeutycznych. Była w stanie nawiązać głębokie dyskusje na temat emocji, które van Gogh chciał wyrazić w swoich obrazach, co prowadziło do fascynujących refleksji na temat mojej własnej emocjonalnej podróży.

Dlatego też, oprócz jej umiejętności terapeutycznych, jestem wdzięczna Pani Iwonce za to, że podzielała moją pasję i zainteresowanie sztuką. Ta wspólna namiętność sprawiła, że nasze sesje były bardziej wartościowe i budujące.

Polecam Panią Iwonkę nie tylko ze względu na jej profesjonalizm i umiejętności terapeutyczne, ale także dla osób, które mają wspólne zainteresowania artystyczne. Jej wiedza i pasja w dziedzinie sztuki, zwłaszcza w kontekście Vincenta van Gogha, mogą dodatkowo wzbogacić doświadczenie terapeutyczne i prowadzić do odkrywania nowych obszarów rozwoju osobistego.

Polecam z całego serca! :)

Nie mogłam lepiej trafić. Całe życie walczyłam ze swoimi demonami. Dzięki Pani Iwonie przepracowałam to co siedziało we mnie głęboko. Dzisiaj jestem pewna siebie. Nauczyłam się ufać sobie i żyć ze sobą w zgodzie. Nigdy nie jest za późno by poznać siebie i dzięki Pani Iwonie zmieniłam swoje życie na lepsze <3

Dzięki Pani Iv stanąłem na nogi. Do gabinetu wszedłem jako człowiek bez uczuć i emocji. Iv pomogła mi uwolnić głęboko zamrożone uczucia dzięki czemu życie stało się kolorowe. Dzięki terapii zrozumiałem i dostrzegłem kto i co jest dla mnie ważne. Pani Iv pomogła mi spojrzeć na życie w inny, lepszy sposób. Pani Iwona jest bardzo empatyczna. Nigdy nie dyktowała co mam robić ani nie oceniała moich decyzji. Przedstawiła różne rozwiązania poradzenia sobie z problem. Teraz sam potrafię sobie radzić i mieć rozwiązanie na problemy. Podczas terapii moje życie zmieniło się o 180 stopni. Z całego serca dziękuję Iv i polecam każdemu kto jest gotowy na zmiany.

Pani Iwona pomogła mi odnaleźć siebie. Dzięki terapiom przestałem bać się ludzi i właśnie zaczynam nowe życie z nową "normalną" pracą. Bardzo dziękuję za profesjonalne podejście do mojego przypadku i szczerze polecam innym terapię z Panią doktor.

Sesje dały siłę w najgorszym momencie w moim dorosłym życiu. Kompleksowe podejście, aktywne słuchanie i naprowadzanie na rozwiązania to kluczowe w trudnych momentach i dostałem więcej niż oczekiwałem. Dziękuje!

Nie da się opisać słowami jak bardzo jestem wdzięczna Pani Iwonie za wsparcie i pomoc jaką otrzymałam. Nieraz frunęłam nie wiadomo gdzie, wraz ze swoimi lękami, a Pani Iwona sprowadzała mnie na ziemie. Dzisiaj, pomimo tego, że zdarza się czasem jeszcze frunąć, potrafię wrócić samodzielnie - właśnie dzięki tej psychoterapii. Bywało trudno, ale na pewno sie opłacało. :)

Do Pani doktor Iwony uczęszczałam przez rok i nie żałuję ani minuty spędzonej w gabinecie. Pani doktor po pierwszym spotkaniu była wstanie ocenić jaką jestem osobą i wiedziała w jaki sposób prowadzić rozmowę tak abym czuła się zaopiekowania i spokojna, że trafiłam w jej ręce. Podczas spotkań Pani Iwona pomagała mi pogodzić się z sytuacją życiową która mnie spotkana, wykorzystując swoją niesamowitą wiedzę i inteligencję co czuło się podczas każdej rozmowy. Czasem wystarczyło kilka pytań aby rozwiązać i zrozumieć moje myślenie czy postępowanie. Gdyby nie Pani doktor nie poradziłabym sobie z problemami z którymi przyszło mi się zmierzyć i nie potrafiłabym wrócić do życia z radością. Jestem bardzo wdzięczna Pani Iwonie i serdecznie polecam!!!

Lekarz dusz... każdemu polecam spotkania z Panią Doktor. Osoba kompetentna, która od pierwszego spotkania wzbudza w człowieku zaufanie, otwartość, spokój... Jestem wdzięczna, że trafiłam w swoim życiu na Panią Doktor. Pomogła mi bardzo zrozumieć różne trudne sytuacje, stanąć z boku i spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy, pogodzić się z pewnymi rzeczami/ wydarzeniami i najważniejsze- porozumieć z Mamą. Po roku terapii odważyłam się przyjść na spotkania z moją Mamą, na nowo poukładać nasze relacje, zaufać, być obok siebie... Bez pomocy i wsparcia Pani Doktor było by to niemożliwe. Dziękuję Pani za każdą minutę naszych rozmów.

Z całego serca polecam ! Pani Iwona otoczy opieką, wysłucha, wyjaśni oraz wskaże drogę. Ma ogromną wiedzę i doświadczenie.

Moja opinia jest na podstawie czterech spotkań. Pani doktor jest dobrą słuchaczką, ale sama też podejmuje różne tematy i nie czułam, że muszę coś mówić. Pani doktor daje dobre rady, opisuje sytuacje z perspektywy naukowej i codziennej. Jest ciepłą i miłą osobą.