dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak) - zdjęcie profilowe

dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychologiem w specjalności: psychologia kliniczna i psychoterapeutą w modalnościach: systemowa i psychodynamiczna. Jestem psychoterapeutą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zajmuję się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par oraz psychoterapią rodzin i nastolatków.

Ścieżka naukowa

Jestem doktorem nauk humanistycznych. Ukończyłam 4 letnie studia doktoranckie. Stopień doktora obroniłam z wyróżnieniem w 2009 roku, pisząc dysertację z zakresu psychoterapii : „Sytuacja dziecka dorastającego w rodzinie poddanej systemowej terapii rodzin”. Jestem podwójnym magistrem:
- w zakresie Psychologii (jednolite studia magisterskie w specjalności: psychologia kliniczna), obroniłam pracę naukową pt.: ”Osobowość psychoterapeuty a relacja terapeutyczna”,
- w zakresie Sztuki (jednolite studia magisterskie) pracę naukową pt.: ”Obraz ejdetyczny jako wynik wyobraźni wizualnej osób chorych na schizofrenię” ,
- oraz dyplom z grafiki użytkowej publikowany w albumie Instytutu Sztuki.

Ścieżka psychoterapeutyczna

- ukończyłam całościowe, akredytowane przez PTP szkolenie w Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii, nadające kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia psychoterapii rodzin, małżeństw i par, w latach: 1999-2002. Prowadzący: Profesor Bogdan de Barbaro.
- ukończyłam całościowe szkolenie - Psychoterapia, Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, ( nadające kwalifikacje do prowadzenia psychoterapii, oraz uprawniające do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), w latach: 2007-2010. Prowadzący : Profesor Bogdan de Barbaro.
- Konkludując: ukończyłam 5,5 letni całościowy, akredytowany kurs podyplomowy PSYCHOTERAPIA - w wymiarze 769 godzin szkoleniowych (w tym 281 własnego doświadczenia terapeutycznego, 104 godziny superwizji grupowej).

Powyższe szkolenia poprzedziłam rocznym kursem kwalifikacyjnym z zakresu Psychoterapii Systemowej, prowadzanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Medycznych.

Ścieżka dydaktyczna

Przez 18 lat byłam wykładowcą uczelni wyższych na stanowisku: asystenta i adiunkta prowadząc wykłady, ćwiczenia z zakresu : psychoterapii, systemowej psychoterapii rodzin, psychoterapii indywidualnej i grupowej, diagnozy psychologicznej, psychoprofilaktyki , psychopatologii, elementów psychiatrii, metodologii badań naukowych, nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki i nauk interdyscyplinarnych oraz sztuki, jak również :seminaria dyplomowe. Jako promotor prowadziłam prace magisterskie i podyplomowe.

Ścieżka zawodowa

Pracę zawodową rozpoczęłam w Zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w roku 1997 gdzie pracowałam 3 lata. Przez kolejne 3 lata byłam Dyrektorem Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – placówki psychiatrii środowiskowej oraz Prezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób Chorych Psychicznie. Przez kilka lat organizowałam turnusy terapeutyczne dla chorych na schizofrenię i inne zaburzenia psychiczne. W kolejnych latach równolegle pracowałam w gabinetach / placówkach psychoterapeutycznych dla dorosłych a także dla dzieci i młodzieży prowadząc głównie psychoterapię indywidualną i systemową. Przez 18 lat byłam wykładowcą w uczelniach wyższych.

Od 13 lat prowadzę własny prywatny gabinet.

Polecam panią Iwonkę :) Jest to konkretna osoba, chcąca pomóc i potrafiąca to zrobić. Pani Iwonka zawsze odebrała ode mnie telefon, zawsze oddzwoniła w wolnym nawet czasie, zawsze miała dla mnie czas. Pani Iwonko - dziękuję i pozdrawiam. Wpadnę kiedyś do Pani w odwiedziny:) pozdrawiam Monika

pozdrawiam Monika

Super świetna psychoterapeutka!!!!!!!!!! Dziękuję Pani Doktor, że przeprowadziła mnie przez najtrudniejszy kawałek drogi w moim życiu. Dzięki Pani Doktor mam doświadczenie, zasoby mądrości i wiarę , która pozwoliła mi uporac się z nerwicą lekową. Spotkania z Panią Iwoną to przyjemnośc , choć moja terapią dobiegła końca to tęsknię za jej ciepłym głosem, który mnie uspokajał do dziś brzmią w moim umyśle jej słowa "nic się pani nie stanie". Oby każdy kogo spotykam na swojej drodze robił to z taką pasją i powołaniem jak Pani Iwona Dziękuje!! Agnieszka

Jak ktoś ma potrzebę to bardzo polecam Panią doktor Iwonę. Mimo ,że nie znam jej osobiście bardzo mi pomogła w trudnych chwilach.Zadzwoniłam zapytać o wizytę dla członka mojej rodziny w czasie rozmowy emocje wzięły górę i rozpłakałam się. Rozmowa została zakończona, lecz po kilku minutach Pani doktor sama zadzwoniła na mój nr tel i zapytała czy dobrze usłyszała,że płacze i czy może mi pomóc, wtedy wygadałam się i było lepiej. potem byłyśmy w kontakcie sms. Już cz w moim życiu jest lepiej. Gdybym musiała osobiście skorzystać z jej terapii to na pewno na 100%.

Pani doktor bardzo szybko trafia do sedna problemu, jest bardzo miła i uprzejma. Wydaje się, że na prawdę rozumie problemy, z którymi się do Niej przychodzi,pomaga spojrzeć na nie z dystansu. Terapia Pani doktor dodaje sił, pozwala poznać siebie i swoje potrzeby, pokazuje jak radzić sobie z problemem i z samym sobą. Bardzo polecam

Bardzo polecam

Życie jest chwilą obecną i należy żyć tą chwilą. Nie wracać się do przeszłości , nie myśleć co będzie w przyszłości, troszcząc się w tym wszystkim o siebie każdego dnia. Borykałam się z takimi trudnościami, ze strachem i lękiem, a przede wszystkim zapominając , że mój umysł ma podejmować decyzje , nigdy emocje. Staram się nadal z tym walczyć i wiem, że się uda. Pani dr Iwona Kubiak tego mnie nauczyła i sprawiła, że zmieniłam swoje chore myślenie. Jest osobą z ogromną wiedzą i dlatego ode mnie wielki szacunek. Dziękuje za pomoc, za to ,że dzięki Pani wiem, że przez życie należy iść z podniesioną głową. A wtedy możemy zobaczyć duuuuużo więcej. Polecam Kasia

Przeszłam nerwicę lękową i dopiero Pani Iwona pomogła uporać mi się ze strachem i lękiem. Dziś wiem, że nerwica pojawiła się po coś, pojawiła się, żeby pokazać mi prawdziwy świat i prawdziwe życie. Zburzyła mury schematów życiowych, jakie wzniosłam przez lata, a z którymi to w zderzeniu z dorosłością nie potrafiłam sobie poradzić. Teraz wiem, że konflikt nerwicowy pojawił się dlatego, że źle ukształtowane były moje myśli, moje postrzeganie świata. I choć dopadają mnie jeszcze obawy, to na chwilę obecną jestem w stanie to zaakceptować. Polecam Panią Iwonkę serdecznie, bo warto walczyć o własne JA.

Polecam terapię u Pani Iwony, jest lekarzem bardzo kompetentnym z dobrym podejściem do pacjenta. Szcególnie polecam rodzicom nastolatków z problemami wychowawczymi, terapia przynosi bardzo pozytywne rezultaty.

Witam, pani Iwona jest profesjonalna, ma świetne podejście do ludzi, jest bardzo miła, potrafi świetnie doradzić.Parę wizyt naprawdę, potrafi zdziałać cuda, jestem innym człowiekiem, rady pani Iwony naprawdę są świetne i wiele pomagają, dziękuje najmocniej. Z pozdrowieniami BARTEK

Witam, Ze spokojnym sumieniem mogę polecić Panią dr Kubiak. Ma świetne podejście do pacjenta i potrafi go wysłuchać, a jej spore doświadczenie zawodowe sprawia, że od pierwszej wizyty potrafi zdiagnozować problem. Dzięki tym wizytom powoli wracam do spokoju duszy. Cieszę się, że trafiłam właśnie na taką psychoterapeutkę. Jest miła i wyrozumiała. Polecam! Gosia

Witam,
Gosia

Jeśli ktoś czuje, że chce lub powinien coś zmienić w swoim życiu, to Pani Iwona jest odpowiednią osobą do obiektywnego i mądrego ukierunkowania biegu tych zmian. Polecam bo po kilku miesięcznej terapii widzę sporo pozytywnych zmian w moim życiu, które to tej pory wydawało mi się męczarnią.