dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak) - zdjęcie profilowe

dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychologiem w specjalności: psychologia kliniczna i psychoterapeutą w modalnościach: systemowa i psychodynamiczna. Jestem psychoterapeutą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zajmuję się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par oraz psychoterapią rodzin i nastolatków.

Ścieżka naukowa

Jestem doktorem nauk humanistycznych. Ukończyłam 4 letnie studia doktoranckie. Stopień doktora obroniłam z wyróżnieniem w 2009 roku, pisząc dysertację z zakresu psychoterapii : „Sytuacja dziecka dorastającego w rodzinie poddanej systemowej terapii rodzin”. Jestem podwójnym magistrem:
- w zakresie Psychologii (jednolite studia magisterskie w specjalności: psychologia kliniczna), obroniłam pracę naukową pt.: ”Osobowość psychoterapeuty a relacja terapeutyczna”,
- w zakresie Sztuki (jednolite studia magisterskie) pracę naukową pt.: ”Obraz ejdetyczny jako wynik wyobraźni wizualnej osób chorych na schizofrenię” ,
- oraz dyplom z grafiki użytkowej publikowany w albumie Instytutu Sztuki.

Ścieżka psychoterapeutyczna

- ukończyłam całościowe, akredytowane przez PTP szkolenie w Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii, nadające kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia psychoterapii rodzin, małżeństw i par, w latach: 1999-2002. Prowadzący: Profesor Bogdan de Barbaro.
- ukończyłam całościowe szkolenie - Psychoterapia, Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, ( nadające kwalifikacje do prowadzenia psychoterapii, oraz uprawniające do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), w latach: 2007-2010. Prowadzący : Profesor Bogdan de Barbaro.
- Konkludując: ukończyłam 5,5 letni całościowy, akredytowany kurs podyplomowy PSYCHOTERAPIA - w wymiarze 769 godzin szkoleniowych (w tym 281 własnego doświadczenia terapeutycznego, 104 godziny superwizji grupowej).

Powyższe szkolenia poprzedziłam rocznym kursem kwalifikacyjnym z zakresu Psychoterapii Systemowej, prowadzanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Medycznych.

Ścieżka dydaktyczna

Przez 18 lat byłam wykładowcą uczelni wyższych na stanowisku: asystenta i adiunkta prowadząc wykłady, ćwiczenia z zakresu : psychoterapii, systemowej psychoterapii rodzin, psychoterapii indywidualnej i grupowej, diagnozy psychologicznej, psychoprofilaktyki , psychopatologii, elementów psychiatrii, metodologii badań naukowych, nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki i nauk interdyscyplinarnych oraz sztuki, jak również :seminaria dyplomowe. Jako promotor prowadziłam prace magisterskie i podyplomowe.

Ścieżka zawodowa

Pracę zawodową rozpoczęłam w Zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w roku 1997 gdzie pracowałam 3 lata. Przez kolejne 3 lata byłam Dyrektorem Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – placówki psychiatrii środowiskowej oraz Prezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób Chorych Psychicznie. Przez kilka lat organizowałam turnusy terapeutyczne dla chorych na schizofrenię i inne zaburzenia psychiczne. W kolejnych latach równolegle pracowałam w gabinetach / placówkach psychoterapeutycznych dla dorosłych a także dla dzieci i młodzieży prowadząc głównie psychoterapię indywidualną i systemową. Przez 18 lat byłam wykładowcą w uczelniach wyższych.

Od 13 lat prowadzę własny prywatny gabinet.

Bardzo dziękuję i polecam wszystkim Panią doktor, która bardzo mi pomogła i dzięki jej pomocy chce mi się żyć pełną piersią. Uważam że jest profesjonalistką w tym co robi i jest godna zaufania. Agnieszka

Pani Iwono dziękuję za pomoc jaką pani doktor nam okazała.Jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie naszymi problemami,serdecznie pozdrawiamy.Agnieszka i Andrzej

Spotykam się z P.Dr często.Uważam, że terapia u niej jest w pełni profesjonalna. Jej staż 13l.oraz doświadczenie dokładają się do tego,iz szczerze ją polecam!! Angelika

Angelika

Bardzo cieszę się, ze dane mi bylo trafic na Pania Iwonę. Posiada duza dozę empatii, potrafi zrozumieć i doradzić. Zanim rozpoczęłam terapię bałam sie, ze przyjdzie mi pozostać z nerwicą i innymi problemami na zawsze. Minęło juz trochę czasu, a ja czuję się o niebo lepiej. Dzięki Pani Iwonie przejrzałam na oczy, nauczyłam się dbac o swoje potrzeby i dobrze czuć we własnym towarzystwie. Szczerze polecam Pania Doktor. /Marta

Jestem dzieckiem wychowanym w rodzinie z problemem alkoholowym. Pani doktor często jest dla mnie jedynym wsparciem, jest osobą z wielką empatią. Pomaga mi odciąć się od dotychczasowego życia. Wraz z jej pomocą nabieram poczucia własnej wartości. Teraz wiem,że mogę żyć inaczej i po każdej wizycie mam coraz więcej siły,która pozwala mi ułożyć swoje życie na nowo. Pani Iwona potrafi zebrać wszystkie moje myśli w jedną całość i wyciągać wnioski. Bardzo trafnie analizuje każdą sytuację. Jest osobą bardzo kompetentną i godną zaufania. Warto zmienić swoje życie właśnie z Jej pomocą.

Pani doktor bardzo mi pomogła w problemach rodzinnych. Mogę tak o tym powiedzieć z perspektywy czasu (spotykałam się z nią pół roku temu). Przy problemach z psychiką nie ma natychmiastowych rezultatów, na to trzeba czasu.

W zasadzie nie wiem od czego zacząć, bo tak wiele się zmieniło dzięki Pani Iwonie. Byłam nastolatką niezdecydowaną, nie wiedzącą, w którą stronę ma iść, ogólnie czułam się jak wrak emocjonalny, co wprowadziło mnie w wiele nawyków, których konsekwencję są widoczne do dziś. Jednak podczas terapii, która trwała od kwietnia 2012 roku tak wiele się nauczyłam i czuję, że w dorosłe życie wkraczam jako pewna, kochająca siebie dziewczyna. Teraz wiem, że z każdym problemem jestem w stanie sobie poradzić i choćbym straciła wszystkich, mam przede wszystkim siebie. Za niedługo moja terapia dobiega końca, a ja choć obawiam się, że sobie nie poradzę, wiem że mogę na panią doktor liczyć. Ona jednak we mnie bardzo wierzy, za co jej serdecznie z całego serca dziękuję. M. :)

Pani Iwona pomogła zrozumieć mi że nic i nikt nie jest w stanie za mnie poukładać "mojej rzeczywistości". Poszukam mądrości w sobie, w swoich mocnych i słabych stronach. Chcę być uczestnikiem, a nie tylko widzem. Bez "magicznej pigułki" i psychoterapii może będzie trudniej, ale traktuję to jako "moje wyzwanie". Pozdrawiam. E.

Pozdrawiam. E.

Korzystaliśmy u Pani doktor Iwony Kubiak z psychoterapii małżeńskiej. Ponieważ wniosłam o rozwód, sąd zaproponował mediację a w konsekwencji psychoterapię małżeńską. Wybraliśmy poleconą przez mediatora sądowego - dr Iwonę Kubiak. Jak się okazało , pani doktor jest nie tylko psychoterapeutą rodzin, ale i adiunktem uczelni wyższej. Opublikowała książkę z tej dziedziny. Nigdy zatem, nie wątpiliśmy w jej gruntowne - merytoryczne przygotowanie.Zawsze bardzo otwarta, empatyczna, podążająca za naszymi wypowiedziami, niezwykle wsłuchująca się w istotę problemu,czy nieporozumienia. Jej poczucie humoru i wewnętrzna siła , połączone z odczuwalnym ciepłem i autentycznością, wielokrotnie pozwoliły ...

Korzystaliśmy u Pani doktor Iwony Kubiak z psychoterapii małżeńskiej.
Jak się okazało , pani doktor jest nie tylko psychoterapeutą rodzin, ale i adiunktem uczelni wyższej. Opublikowała książkę z tej dziedziny. Nigdy zatem, nie wątpiliśmy w jej gruntowne - merytoryczne przygotowanie.Zawsze bardzo otwarta, empatyczna, podążająca za naszymi wypowiedziami, niezwykle wsłuchująca się w istotę problemu,czy nieporozumienia. Jej poczucie humoru i wewnętrzna siła , połączone z odczuwalnym ciepłem i autentycznością, wielokrotnie pozwoliły nam przebrnąć przez dramatyczne chwile.
Po trzech miesiącach terapii zamieszkaliśmy ponownie razem. Wycofałam pozew rozwodowy i w kolejnych dwu miesiącach zamieszkaliśmy razem. Ogromnie dużo wypracowaliśmy , aby to uczynić. Zawsze też, ufaliśmy iż idziemy z właściwą osobą. Nasze małżeńskie życie bardzo się zmieniło. Na dobre:)
Pani doktor, wdzięczni za pomoc, chcemy się pochwalić radosną nowiną - zostaliśmy rodzicami i jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi.
Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie.
A i K.D
Polecamy!

Pani dr. Kubiak naprawdę bardzo pomogła mi w najtrudniejszym okresie mojego życia. Pomogła mi przejść bardzo poważną wewnętrzną przemianę, pomogła mi wkroczyć w dorosłość oraz nauczyć się żyć 'tu i teaz', akceptować siebie, otworzyć się na innych oraz pogodzić się z moją własną osobowościa. Dużo by wymieniać :) P. Iwona to niekzwykle ciepła, kompetentna i wrażliwa osoba. Zawsze potrafiła wysłuchać i w odpowiedni, obrazowy sposób wyjaśnić mi jak postępować i jak budować relacje z innymi . Dzięki pomocy P. dr. Kubiak ze smutnego, przerażonego, cierpiącego dzieciaka dojrzałam i teraz jestem szczęśliwą młodą kobietą :)