dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak) - zdjęcie profilowe

dr Iwona Wierzchucka (dawniej Kubiak)

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem psychologiem w specjalności: psychologia kliniczna i psychoterapeutą w modalnościach: systemowa i psychodynamiczna. Jestem psychoterapeutą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zajmuję się psychoterapią indywidualną, psychoterapią par oraz psychoterapią rodzin i nastolatków.

Ścieżka naukowa

Jestem doktorem nauk humanistycznych. Ukończyłam 4 letnie studia doktoranckie. Stopień doktora obroniłam z wyróżnieniem w 2009 roku, pisząc dysertację z zakresu psychoterapii : „Sytuacja dziecka dorastającego w rodzinie poddanej systemowej terapii rodzin”. Jestem podwójnym magistrem:
- w zakresie Psychologii (jednolite studia magisterskie w specjalności: psychologia kliniczna), obroniłam pracę naukową pt.: ”Osobowość psychoterapeuty a relacja terapeutyczna”,
- w zakresie Sztuki (jednolite studia magisterskie) pracę naukową pt.: ”Obraz ejdetyczny jako wynik wyobraźni wizualnej osób chorych na schizofrenię” ,
- oraz dyplom z grafiki użytkowej publikowany w albumie Instytutu Sztuki.

Ścieżka psychoterapeutyczna

- ukończyłam całościowe, akredytowane przez PTP szkolenie w Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii, nadające kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia psychoterapii rodzin, małżeństw i par, w latach: 1999-2002. Prowadzący: Profesor Bogdan de Barbaro.
- ukończyłam całościowe szkolenie - Psychoterapia, Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, ( nadające kwalifikacje do prowadzenia psychoterapii, oraz uprawniające do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), w latach: 2007-2010. Prowadzący : Profesor Bogdan de Barbaro.
- Konkludując: ukończyłam 5,5 letni całościowy, akredytowany kurs podyplomowy PSYCHOTERAPIA - w wymiarze 769 godzin szkoleniowych (w tym 281 własnego doświadczenia terapeutycznego, 104 godziny superwizji grupowej).

Powyższe szkolenia poprzedziłam rocznym kursem kwalifikacyjnym z zakresu Psychoterapii Systemowej, prowadzanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Medycznych.

Ścieżka dydaktyczna

Przez 18 lat byłam wykładowcą uczelni wyższych na stanowisku: asystenta i adiunkta prowadząc wykłady, ćwiczenia z zakresu : psychoterapii, systemowej psychoterapii rodzin, psychoterapii indywidualnej i grupowej, diagnozy psychologicznej, psychoprofilaktyki , psychopatologii, elementów psychiatrii, metodologii badań naukowych, nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki i nauk interdyscyplinarnych oraz sztuki, jak również :seminaria dyplomowe. Jako promotor prowadziłam prace magisterskie i podyplomowe.

Ścieżka zawodowa

Pracę zawodową rozpoczęłam w Zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w roku 1997 gdzie pracowałam 3 lata. Przez kolejne 3 lata byłam Dyrektorem Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – placówki psychiatrii środowiskowej oraz Prezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób Chorych Psychicznie. Przez kilka lat organizowałam turnusy terapeutyczne dla chorych na schizofrenię i inne zaburzenia psychiczne. W kolejnych latach równolegle pracowałam w gabinetach / placówkach psychoterapeutycznych dla dorosłych a także dla dzieci i młodzieży prowadząc głównie psychoterapię indywidualną i systemową. Przez 18 lat byłam wykładowcą w uczelniach wyższych.

Od 13 lat prowadzę własny prywatny gabinet.

"W ilu dłoniach szukałeś schronienia? Ile progów przecinasz bezdomnie? Wiem, że stawiasz na wzgórzu z kamieni Dom jałowy na wtóry początek Jak długo stopy kaleczyć tak będziesz O strzępione kamieni kolce Zanim znajdziesz ramiona dla siebie Nim odpoczniesz spokojny dnia końcem... Bedę obok będę z Tobą" Joanna Kondrat: Będę obok Trzy lata to trwało, ale było warto ☺ Dzięki Pani przestałam się bać. Dziękuję że "była Pani obok" i za cudowne poczucie humoru☺

"W ilu dłoniach szukałeś schronienia?
Ile progów przecinasz bezdomnie?
Wiem, że stawiasz na wzgórzu z kamieni
Dom jałowy na wtóry początek
Jak długo stopy kaleczyć tak będziesz
O strzępione kamieni kolce
Zanim znajdziesz ramiona dla siebie
Nim odpoczniesz spokojny dnia końcem...
Bedę obok będę z Tobą"
Joanna Kondrat: Będę obok
Trzy lata to trwało, ale było warto ☺
Dzięki Pani przestałam się bać.
Dziękuję że "była Pani
obok" i za cudowne poczucie humoru☺

Przyszedłem do niej z agorafobią (lęk przed lękiem) a teraz jestem tu, w najlepszym momencie swojego życia. To właśnie Pani Dr Kubiak pomogła mi przejść przez najgorsze momenty w moim życiu, nauczyła sposobów i technik radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach nawrotu choroby. To wielkie szczęście że trafiłem do Pani Pani Doktor. Teraz już wiem,że ŻYCIE JEST WAŻNIEJSZE :) Jacek

Serdecznie polecam dr Iwonę. 1,5 roku terapii, rozmów i intensywnej pracy. Pracy nie tylko nad nastolatką z wielkimi problemami emocjonalnymi, ale i jej najbliższymi. Z całego serca dziękuję Ci Iv za otwarcie oczu nam wszystkim... za to, że teraz w domu jest gwarno, że nauczyliśmy się rozmawiać, słuchać, śmiać się, wkurzać się, płakać i być tu i teraz... Dziękuję.

Trafiłem do Pani Iwony z mocna nerwica lekową, ktora głownie odbijała sie na moim zyciu związkowym i sprawiała ze traciłem emocjonalny grunt pod nogami. Już po pierwszej wizycie zrozumiałem w czym leży problem i pozwoliło mi to na obranie właściwego kierunku działań. Walka z nerwica to nie jakieś magiczne pigułki, ale przede wszystkim uzyskanie wglądu we własne życie, emocje, wartości...i zmiana wzorców myślowych. Dzieki Pani Iwonie na bieżąco konsultowałem moje spostrzeżenia, bieżące doświadczenia co owocowało nie tylko postępem w terapii, ale rownież rozwojem światopoglądu ;-) Udało mi sie zrobić bardzo ...

Udało mi sie zrobić bardzo znaczący postęp w trzy miesiące. Wzmagalem sie z nerwica jakieś dwa lata (z przerwami) a co gorsze błędnie interpretowałem ten stan co komplikowało moje życie...Teraz po czterech miesiącach czuje sie mocniejszy niż kiedykolwiek w swoim zyciu, chociaż wiem ze jeszcze troche pracy przede mną żeby całkowicie pozbyć sie nerwicy. Najważniejsze ze jestem na właściwym kursie i to dzieki Pani Iwonie.
Ps: polecam książki, które mi pomogły: G. Szaffer "Pokonałem nerwice", Tolle "Potęga teraźniejszości", D.R. Hawkins "Siła czy moc"

Dziekuje i pozdrawiam!

Dr. Iwona jest lekarzem jak najbardziej godnym polecenia. Nie tylko jest dla mnie specjalistą, lecz także traktuje Dr. Iwonę jako moją opiekunkę, przyjaciółkę, bliską osobę mojemu sercu. Dała mi dużo wiary i nadziei na lepsze jutro. Pomogła mi uporać się z najgorszym co było w moim życiu. Pokierowała mnie jak iść na przód nie patrząc już za siebie. Jak najbardziej polecam wszystkim Dr.Kubiak. A przede wszystkim polecam Dr.Iwonę osobą które tak jak ja cierpią na nerwice lękową. Dziękuje za wszystko. pozdrawiam. Ewelina

Dziękuje za wszystko.
pozdrawiam.
Ewelina

P. Iwona jest osobą, która potrafi wzbudzić zaufanie, umiejętnie pootwierać drzwiczki i przyjrzeć się różnym obszarom swojego życia. Ma niesamowitą intuicję, mądrość, wiedzę, którą chętnie się dzieli. Doceniam poczucie humoru i zaangażowanie.Ma w sobie "to coś" czego nie mają inni, dzięki temu chce się chcieć :)

Bardzo polecam Panią Iwonę. Bardzo miła sympatyczna i uprzejma. Za wszelką cenę chce pomagać, czy rano czy wieczorem zawsze dostępna do pomocy!!! Mi bardzo pomogła w moich problemach i cały czas mogę na nią liczyć!! Umie spokojnie wysłuchać i potrafi się zmienić na najlepszego przyjaciela z którym o wszystkim można pomowic. Jeszcze raz jak najbardziej Polecam..... I przy okazji POZDRAWIAM😃

Witajcie, Właśnie skończyłam terapię u Pani Iwony. Cieszę się teraz nowym życiem, prawdę mówiąc nie wiem jak Pani Iwona to zrobiła i szczerze nie widziałam wogóle szans na radość w moim życiu, ale dałam sobie szansę .... i nie żałuje. Pani Iwona bardzo mi pomogła. Dziękuję :)

Witajcie,

Bardzo serdecznie polecam panią dr Iwonę Kubiak .Oprócz tego że jest świetnym terapeutą to również jest wspaniałym ,wrażliwym i dobrym człowiekiem .Pomogła mi przejść bardzo trudną drogę ,odnalazła problem o którym nie miałam pojęcia i nauczyła mnie żyć nowym ,ciekawym i fajnym życiem.Za co bardzo dziękuję a wszystkim którzy szukają pomocy polecam panią Iwonę z całego serca !

Pani Iwonka to świetny terapeuta!!! Ciężko otworzyć się przed obcą osobą... A po sesji u Pani Iwonki udo mi się w końcu zrozumieć sama siebie, zamknąć przeszłość i w koncu cieszyć sie życiem. A co za tym idzie mój syn jest w koncu szczęśliwy! Dziekuje ze wsparcie i za cenne rady, a przedewszystkim za pomoc. Pozdrawiam Renat Ł