dr n. med. Jacek Baszak

Kardiolog, Internista

- specjalista w zakresie kardiologii (kardiolog) oraz specjalista w zakresie chorób wewnętrznych (internista)

- wieloletnie doświadczenie z zakresie terapii ...

- wieloletnie doświadczenie z zakresie terapii zaburzeń rytmu i przewodzenia serca, implantacji stymulatorów serca, choroby niedokrwiennej serca, kardiologii stanów nagłych – choroby wieńcowej/niedokrwiennej serca, zatorowości płucnej i in., nadciśnienia tętniczego oraz w zakresie diagnostyki zaburzeń rytmu i przewodzenia serca, kontroli stymulatorów i defibrylatorów serca, diagnostyki echokardiograficznej
- członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i European Society of Cardiology (Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego)
- doceniany w pracy kolega i uznany nauczyciel akademicki

Rodowity Lublinianin. Absolwent liceum im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Ukończył lubelską Akademię Medyczną (obecnie Uniwersytet Medyczny).

Jeszcze w trakcie studiów choroby wewnętrzne i kardiologia stały się jego pasją. Ukończywszy w Klinice Kardiologii kilkuletni okres szkolenia specjalistycznego w zakresie interny uwieńczony zdobyciem tytułu specjalisty chorób wewnętrznych kontynuował drogę zawodową w dziedzinie kardiologii. Z sukcesem przystąpił do egzaminu specjalistycznego uzyskując tytuł kardiologa w najkrótszym z możliwych terminów. W tym samym roku, wkrótce po egzaminie z kardiologii ukończył przewód doktorski uzyskując tytuł doktora nauk medycznych z zakresu elektrostymulacji serca.

Praktycznie od samego początku swej pracy zawodowej dr Jacek Baszak zaangażowany jest w dziedzinę zaburzeń rytmu serca i elektrostymulacji serca. Posiada wieloletnie doświadczenie w nieinwazyjnej diagnostyce arytmii przebiegających ze zbyt szybką czynnością serca i stanowiących na ogół wskazanie do zabiegu ablacji lub wszczepienia automatycznego kardiowertera-defibrylatora (ICD) lub przebiegających ze zbyt wolną pracą serca, stanowiących wskazanie do zabiegu wszczepienia stymulatora serca. Oprócz diagnostyki nieinwazyjnej od kilkunastu lat wykonuje zabiegi wszczepiania i wymian układów stymulujących serce. Dr Jacek Baszak zajmuje się również diagnostyką i terapią choroby niedokrwiennej serca. Obok prowadzenia farmakoterapii kwalifikuje pacjentów do inwazyjnej diagnostyki (koronarografii) i ewentualnego inwazyjnego leczenia (przezskórnych zabiegów na naczyniach wieńcowych angioplastyki balonowej lub angioplastyki z użyciem materiałów wszczepialnych/stentów) lub leczenia chirurgicznego (kardiochirurgicznego) zabiegami typu by-pass (CABG). Jest uznanym specjalistą w zakresie rozpoznawania i leczenia nadciśnienia tętniczego. W zakresie kardiologicznej diagnostyki nieinwazyjnej zajmuje się między innymi badaniami echokardiograficznymi (ECHO) serca, potwierdzającymi lub wykluczającymi istnienie wrodzonych lub nabytych wad zastawkowych pomagającymi w prawidłowej kwalifikacji chorych do ewentualnego leczenia kardiochirurgicznego, ocenie zaawansowania niewydolności serca, powikłań po zawale serca, kontroli po operacjach kardiochirurgicznych oraz ocenie dotychczasowej terapii. Szczególnym polem zainteresowań pana doktora jest kardiologia stanów nagłych. Doceniany przez pacjentów i ich rodziny, którzy znaleźli się w tej jakże trudnej dla nich sytuacji.

Jest wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (European Society of Cardiology - ESC).

Pan Doktor niezwykle ciepło przyjął moją Mamę. Podjął się leczenia mimo, że w innych placówkach od razu skreślono pacjentkę ze względu na pesel. Polecam wszystkim Pana Doktora ponieważ tylko tacy lekarze pełni empatii i ciepła mogą leczyć ludzi ze schorzeniami serca.

Moja mamusia trafiła w "ręce" dr. Baszaka i dzięki temu żyje. Moi rodzice są w podeszłym wieku dlatego kontakty z różnymi lekarzami są koniecznością. Spotykam różnych lekarzy, ale takich jak dr. Baszak jest już niewielu w Polsce. Słowa przysięgi Hipokratesa, są chyba Jego mottem życiowym. Chylę czoła przed takim Człowiekiem i Lekarzem.

Ja także polecam całym sercem- gra słów, bo pan dr jest kardiologiem, pełen profesjonalizm, dobre podejście do pacjenta, rzetelna wiedza

Najlepszy lekarz jakiego znam. Polecam wszystkim, którzy mają chore serca i tym którym się wydaje, że ich serca chorują. Też zostają skutecznie wyleczeni.

Mam 47 lat,zawał 1,5 roku temu, stendy wstawiono mi w Warszawie na Spartańskiej było OK. Potem kilka wizyt kontrolnych u rożnych kardiologów w różnych warszawskich przychodniach prywatnych i było różnie:). W końcu trafiłem do TopMedical w Lublinie do dr Baszaka i szok teraz dopiero wiem co to znaczy kompetencja, uprzejmość wobec pacjenta i zainteresowanie nim. Serdecznie pozdrawiam. p.s. Kosztu wizyty nie znam bo mam pakiet firmowy.

p.s. Kosztu wizyty nie znam bo mam pakiet firmowy.

Bardzo dobry lekarz, komunikatywny i kompetentny. Przeprowadzał mi zabieg wszczepienia stymulatora. Szybko, sprawnie bezbolesnie POLECAM.

jest wspaniałym lekarzem oddany pacjentowi

jest wspaniałym lekarzem oddany pacjentowi

Dr Baszak to najbardziej kompetentny, kontaktowy kardiolog z jakim miałam do czynienia. Polecam go z całego serca. Wyjaśni wszelkie wątpliwości i dobierze odpowiednie lekarstwa.