dr hab. n. med. Jan Duława

Nefrolog, Internista

3,4
3,2

Leżałam na oddziale wewnętrznym z powodu problemów z wątrobą. Lekarz ten już na pierwszej wizycie w szpitalu przypiął mi łatkę alkoholiczki. Upokarzał mnie na kolejnych wizytach przy innych lekarzach i prawił morały ,że nie mogę wypić nawet grama alkoholu jak wrócę do domu .Nie potrafił znaleźć przyczyny mojej choroby więc zwalał winę na alkohol. Oprócz tego lekarz ten był w stosunku do mnie arogancki i niegrzeczny, na wizytach wyraźnie nie panował nad emocjami ,nie potrafił spokojnie rozmawiać , wielokrotnie zdarzało mu się podnosić głos. Grzecznie zwróciłam mu uwagę, że źle ...

Leżałam na oddziale wewnętrznym z powodu problemów z wątrobą.
Grzecznie zwróciłam mu uwagę, że źle się czuję po szpitalnym jedzeniu i dolegliwości w jamie brzusznej nasilają się.
Kazał mi nie jeść a ja nie jedząc opadałam z sił. W ogóle nie wziął moich spostrzeżeń odnośnie mojego samopoczucia po szpitalnym jedzeniu pod uwagę, zdanie pacjenta dla tego lekarza w ogóle się nie liczy. Szacunek do pacjenta praktycznie zerowy ,brak empatii ,klasy i kultury w stosunku do drugiego człowieka.
Na ostatniej wizycie zadał mi pytanie czy chce wyjść do domu, czy chce leżeć jeszcze w szpitalu.
Byłam w szoku bo dla mnie to nie do pomyślenia ,że pacjent ma sam decydować o dalszej hospitalizacji.
Finalnie zostałam decyzją tego lekarza wypuszczona z żółtaczką do domu.

Pan Profesor, to niezwykle wrażliwa i uduchowiona osoba. Kilkukrotnie przebywałam na jego oddziale i zawsze, gdy prosiłam o rozmowę znajdował dla mnie czas i udzielał wyczerpujących odpowiedzi na moje pytania. Zawsze też traktował mnie podmiotowo i z dużą empatią słuchał tego, co mam do powiedzenia. Nie szufladkuje pacjenta pod względem tego, jaki wykonuje zawód. Dla niego liczy się to, jakim pacjent jest człowiekiem.. Pan Profesor, to nie businessman dla którego liczy się jedynie zysk, ale rzetelny i kompetentny diagnosta, który w walce o wyleczenie pacjenta potrafi przyznać się do popełnionego ...

Pan Profesor, to nie businessman dla którego liczy się jedynie zysk, ale rzetelny i kompetentny diagnosta, który w walce o wyleczenie pacjenta potrafi przyznać się do popełnionego błędu.

Zgadzam się z negatywnymi opiniami na temat profesora Duławy kpiący arogancki z łaską przyjął mojego ojca na odział z łaską traktował w rozmowie ze mną na temat stanu zdrowia był arogancki i bezczelny jak również jego personel w szpitalu w Ochojcu który nie miał za wiele do powiedzenia przy zadawaniu przeze mnie pytań nie potrafił zdiagnozować choroby ojciec od 2 miesięcy gorączkował podawał leki które wogóle nie działały potrzymał ojca 2 tygodnie na kroplówkach po czym usiłował wypisać do domu pacjenta czyli pozbyć się kłopotu w stanie ogólnym bardzo złym kiedy się sprzeciwiłam dosyć mocno i stanowczo z łaską przeniósł ojca do innego szpitala i stwierdził bez żadnych badań tylko na podstawie historii choroby że ojciec ma nogę do amputacji i stan zapalny jest z nogi wypisując ojca ze szpitala Jego lekarz wysyczał ojcu że i tak mu tą nogę obetną i stwierdził że gorączka Go zabija .Kpina że ktoś taki jest profesorem i leczy ludzi a raczej udaje że leczy .Nikomu nie polecam tego lekarza totalny brak zainteresowania arogancja tupet błędna diagnoza!!!!! gdyby było w ocenie zero dałabym zero więc ma jeden ale oceniam na ZERO!!!

Wysoka kultura, świetny fachowiec, ogromna wiedza, nie szczędził czasu na leczenie. Wyleczył moje chore nerki !

Arogancki buc, z rozdmuchanym ego. Jan Duława, podczas rozmowy ze mną, gdy mówiłem o alternatywnych metodach leczenia zachowywał się jak rozkapryszony bahor. Dodatkowo jak jakiś zdzieciniały purytanin, który obrażał się na użycie przeze wyrazu - uwaga "bzdura". Pseudo uwrażliwiony cynik, obrażający się na pacjentów i rzeczywistość.

Arogancki buc, z rozdmuchanym ego.

Ja w prawdzie miałam do czynienia z Panem Profesorem tylko w szpitalu, ale nie mogę powiedzieć na niego złego słowa!!! Moje leczenie wymagało długiego okresu i co miesiąc bywałam na oddziale u Pana Profesora! Aaa mnie również pan Profesor robił biopsję nerki! Jestem młodą osobą ale mam świadomość, że moja choroba może zawsze wrócić jednak pan Profesor za każdym razem pocieszał mnie trzymając za rękę!!! NA PRAWDĘ GODNY POLECENIA I Z OGROMNYM DOŚWIADCZENIEM I WIEDZĄ!

Właśnie z tej strony, kierując się powyższymi opiniami, wybrałam sobie tego lekarza aby mnie wyleczył..... Muszę niestety stwierdzić, że jest mi wstyd i przykro za grubiańskie i ignoranckie zachowanie się Pana Profesora w stosunku do mnie. Chcę w tym miejscu powiedzieć, że tak powierzchownie i byle jak traktującego pacjentów jak Pan Profesor Duława, to na tym poziomie lekarza jeszcze nie spotkałam. Brak dociekliwości i zainteresowania oraz intuicji jak i zwykłej ludzkiej chęci aby pomóc (bo mam nadzieję, że nie wiedzy ?????). I ogromna niedostępność - ale cóż charakter nie byłby taki ważny, byle lekarz umiał wyleczyć. Chcę jeszcze dodać, że zaobserwowałam taki trend w leczeniu szpitalnym czy może lepsze słowo "politykę" do pozorowanego leczenia czy diagnozowania pacjenta - piszę o oddziale którym zawiaduje Pan Profesor Duława. Powinny być jakieś procedury leczenia szpitalnego, gwarantujące pacjentowi dokładne przebadanie, zgodne ze skierowaniem lekarza kierującego. Przecież płaci za to NFZ !.

Te pozytywne opinie to sam sobie wystawia! arogancki gbur i tyle! Odradzam tego lekarza jak możecie to do innego się zapiszcie.

Niesamowita wiedza,dużo poświęca pacjentowi, choć na pierwszy rzut oka wydaje sie asympatyczny co jest nieprawdą.Godny polecenia.

Wprawdzie po pierwszej wizycie z synem u prof. Duławy trudno ocenić lekarza, jednak twierdzę, że do choroby syna podszedł kompleksowo, syn wyszedł psychicznie podbudowany,(a to już jest sukces) z wiarą że nareszcie ktoś na jego schorzenie spojrzał całościowo. Cała wizyta u Profesora przebiegała bardzo przyjemnie. Mój syn uwierzył pierwszemu lekarzowi.