lek. med. Janusz Rusineklek. med. Janusz Rusinek - zdjęcie profilowe

lek. med. Janusz Rusinek

Endokrynolog, Diabetolog, Internista

Jestem lekarzem z 32-letnią praktyką kliniczną. Ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie w 1985 roku. Specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych uzyskałem w 1996 roku. Specjalizację II stopnia z endokrynologii uzyskałem w 2002 roku i od tego czasu jestem członkiem PTE (Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego). Od ponad 10 lat prowadzę szkolenia dla lekarzy POZ w woj.mazowieckim z zakresu diabetologii. Jestem kierownikiem specjalizacji. Endokrynologia jest moją pasją. Każdego pacjenta traktuję indywiualnie i interdyscyplinarnie, leczę objawy a nie wyniki.
strona gabinetu: www.dobryendokrynolog-wawa.pl

Tego doktora poleciło mi 2 znajomych. Od dłuższego czasu poszukiwałem dobrego endokrynologa, bo już nie miałem na nic siły i ledwie dawałem radę z codziennymi sprawami. Postanowiłem poszukać ratunku u dr.Rusinka. Byłem na wizycie na pocz.listopada. Pozytywnie zaskoczyła mnie nie tylko sama osoba lekarza- bardzo cierpliwy,wnikliwy i pełen empatii, jak i poziom profesjonalizmu.Byłem prywatnie w gabinecie na Kolejowej 45A/29 więc oczekiwałem lepszego standardu, niż w państwowych placówkach, gdzie do tej pory sie leczyłem, ale nie spodziewałem się,ze lekarz poświęci mi ponad godzinę i odpowie na każde moje pytanie i wątpliwość, dotyczące mojego schorzenia.Pan doktor dokładnie przeanalizował moje badania i dotychczasowe wyniki, pochylił się nad moimi dolegliwościami, wyciągnął zupełnie nowe wnioski, niż dotychczasowi lekarze, którzy probowali mnie leczyć.Konsultacja była kompleksowa i nie ograniczała się tylko do mojej tarczycy,ale objeła cały organizm.Okazało sie,że mam problemy jeszcze w paru innych obszarach, co żle wpływało na moje samopoczucie i na pracę tarczycy.Dostałem konkretne zalecenia i skierowanie na dodatkowe badania.Od miesiąca stosuję się do zaleceń i przyjmuję zapisane leki i nareszcie poczułem, że jest znacznie lepiej.Po prostu chce mi się żyć! Dlatego z czystym sumieniem polecam dr Janusza Rusinka, bo to wspaniały specjalista i niesamowity człowiek.Pomógł też mojemu ojcu, który od lat choruje na serce i ma problemy z nerkami. Jestem bardzo zadowolony! Dodaję opinię w kolejnym serwisie, żeby dotrzeć do większej liczby poszukujących osób.

Własciwie w każdej kategorii ten lekarz zasługuje na ilość gwiazdek powyżej skali, a za poświęcony czas i uprzejmość to nawet na 7*. Kompetentny, życzliwy, uczciwy i bardzo serdeczny. Trafiłam z polecenia przyjaciółki i potwierdzam jej zachwyty i satysfakcję. Lekarz skoncentrował się na moich objawach, nie twierdził, że skoro badania w normie (TSH 4,5), to wszystko ok (jak inna endo). Dr Rusinek sam wykonał badanie USG na wizycie i okazało się, że wyszły zmiany, których nie pokazało badanie z przed pół roku u innego lekarza, jak równiez wzmożony przepływ w jednym z guzków. Dostałam zalecenia odnośnie przyjmowania tyroksyny, ale też suplementów (wit.D3, selen+cynk, magnez) i diety, a także skierowanie na BAC tarczycy do szpuitala. Atmosfera w gabinecie jest przemiła, jeszcze nie spotkałam się, żeby w gabinecie proponowano kawę, herbatę czy wodę. Będę wracać (choć przyjeżdzam z Siedlec) i polecać z całego serca, bo naprawdę dobrych lekarzy nie jest zbyt wielu.

Polecono mi tego doktora i wizyta u niego to była najlepsza decyzja! Lekarz doskonale zna swój fach, jest bardzo miły, uprzejmy i z doskonałym kontaktem. Obsługa recepcji na najwyzszym poziomie. Mam cukrzycę i IO, doktor dał mi swój prywatny nr tel.i pozwolił dzwonić o dowolnej porze, celem ustalenia na bieżąco dawek insuliny 3 x dziennie. Trochę to było dla mnie krępujące, bo przecież to bardzo zajęty człowiek i miałem dyskomfort tak wydzwaniać świątek, piątek i niedzielę. Ale dr Rusinek zawsze z uwagą i szacunkiem mnie traktował i dobierał ilość jednostek. Sam ośmielał do dalszych kontaktów. Teraz już nad tym panuję i b.dobrze funkcjonuję, ale podziwiam za cierpliwość i wielką troskę o każdego pacjenta. Ja się z czymś takim nigdy przedtem nie spotkalem.

Byłem 4 razy pacjentem dr Rusinka zarówno w szpitalu Wolskim jak i w gabinecie prywatnym. I jestem b. zadowolony. Jedyne, co na początku mi troche przeszadzało, to bardzo dokładne tłumaczenie choroby i wyjaśnianie, jak działa tarczyca, wszystkie te hormony itp. Ale po wizycie dotarło do mnie, ze wreszcie rozumiem, co mi jest i dlaczego się tak czuje, jak sie czuje. Żaden inny lekarz nie poświęcił mi tyle czasu,co ten. Nikt tak dobrze nie wyjaśnił, co mi dolega i nie dobrał tak skutecznego leczenia. Teraz naprawdę czuję się o wiele lepiej. ...

Doktor przyjmuje na ul.Kolejowej 45a, więc proszę sie nie sugerować danymi adresowymi z tej strony.
Dr Janusz Rusinek to doskonały specjalista i wspaniały człowiek. Nie spotkałem tak dobrego endokrynologa, a mam problemy z tarczycą od ponad 6 lat. Ja już nie szukam szczęścia to tu, to tam (a "leczyłem się" u różnych "uznanych" endokrynologów). Wreszcie mogę powiedzić, że znalazłem swojego doktora i nie zamierzam tego zmieniać.

Lekarz okazał sie bardzo rzeczowy i profesjonalny. Trafiłem z tzw. "męskimi problemami", na które dr Rusinek umiał znaleśc właściwe leczenie. Wizyta była kompleksowa i bardzo komfortowa. Przy okazji okazało sie, że mam zmianę w tarczycy, czego nawet nie podejrzewałem, ale dr Rusinek zbadał mnie całego i "obmacał" mi też tarczycę i coś go tam zaniepokoiło. I w USG wyszedł całkiem spory guzek. Dostalem skierowanie na biopsję. Chodziłem po wielu lekarzach, nawet profesorach. Nikt nie potraktował mnie tak wnikliwie i dokładnie. Absolutnie POLECAM! Jędrzej.

Po stokroć TAK dla tego doktora! Przeogromna wiedza fachowa z kilku dziedzin medycyny. Wysoka kultura osobista i bardzo miły sposób bycia ale też poczucie humoru. Ogromna cierpliwość i poświęcony czas, czego nie doznałam u żadnego innego lekarza nigdy wcześniej. Dokładność w pobieraniu wywiadu, analizowaniu badań, badaniu mnie bezpośrednio. Dla mnie czas w gabinecie się zatrzymał, byłam jak w innym świecie. Na wizytę poszłam z polecenia i ja też bedę polecać dr Rusinka, bo to cenny wyjątek w świecie lekarskim.

Lekarz, który zasługuje na 6* za poświęcony czas, troskę i cierpliwość! Nie spotkałem jeszcze tak wybitnego i wyjątkowego specjalisty. Człowiek Anioł, chcący pomóc na 100%. Pełen empatii i życzliwości. Pan doktor od razu w trakcie pierwszej wizyty postawił trafną diagnozę. Leczenie, które zaproponował jest wyjątkowo skuteczne, a leki zostały tak dobrane, że nie odczuwam żadnych negatywnych skutków ich stosowania. Wszystkie pozytywne opinie, jakie słyszałem i czytałem- potwierdziły się . Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc! Serdecznie polecam!

Świetny lekarz, potrafi słuchać pacjenta, jest cierpliwy i wyrozumiały. Mam chorego na cukrzycę, NT i Hashi (dorosłego) syna. Długo szukałam dla niego ratunku. W końcu dotarliśmy z polecenia do dr Rusinka. Prawdziwy lekarz z powołania, godny zaufania!!! Zainteresowany pacjentem, mądry dobry lekarz. Wspaniale, że mogliśmy go spotkać na naszej trudnej życiowej drodze. Gabinet bardzo czysty i schludny. Pani w recepcji pomocna i pełna empatii. Polecam z całego serca!

Bardzo profesjonalny lekarz a przy tym niezwykle miły i zainteresowany pacjentem. Wizyta była kompleksowa, trwała godzinę, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, w porównaniu z innymi specjalistami. Doktor Rusinek ma olbrzymią wiedzę i potrafi wykorzystać ją do postawienia trafnej diagnozy. Nie patrzy "wąskim okiem wąskiego specjalisty", umie połączyć fakty i objawy z wielu dziedzinmedycyny. Dla mnie rewelacja i polecę szczerze każdemu.

Lekarz bardzo rzeczowy i kompetentny, dla którego wiedza medyczna nie ma tajemnic. Patrzy na pacjenta całościowo, a nie "wąskim spojrzeniem wąskiego specjalisty" od jakich wychodzi się głupszym niż się weszło. To lekarz z powołania i prawdziwego zdarzenia. Poświęca pacjentowi dużo czasu, prowadzi wizytę bez pośpiechu. Czułam się naprawdę dobrze i wyszłam z nowa wiedzą i nadzieją. Serdecznie polecam!