dr n. med. Grzegorz Pojda

Okulista

3,6
3,3
3,7

Moja mama ( 80 lat ) otrzymała od Pani Doktor z Przychodni Okulistycznej zalecenie do konsultacji ( rozwarstwienie siatkówki ). O doktorze Pojdzie słyszałam że jest dobrym specjalistą, zadzwoniłam więc z prośbą o ustalenie terminu wizyty w prywatnym gabinecie. Odebrał sam Pan Doktor i po wysłuchaniu mnie ( lub nie ) oświadczył, że nie będzie konsultował mojej mamy, ponieważ ... ma ogromny szacunek do Pani Doktor - nie wiedząc o kogo chodzi ... Zupełnie nie zrozumiał, a przecież wystarczyło, żeby wysłuchał i powiedział, że specjalizuje się w leczeniu dzieci ( ...

Zupełnie nie zrozumiał, a przecież wystarczyło, żeby wysłuchał i powiedział, że specjalizuje się w leczeniu dzieci ( o czym nie wiedziałam )
Szkoda Panie Doktorze, że tak brak Panu empatii, cechy jakże niezbędnej w Pana zawodzie.

pan doktor albo przecenia swoje możliwości albo liczy się dla niego tylko kasa... nasza córka musiała od urodzenia być pod kontrolą okulistyczną ze względu na to, że jej tata miał w dzieciństwie siatkówczaka i istaniało ryzyko, że i ona odziedziczy po nim nieprawidłowy gen i zachoruje, u nas w mieście nikt nie chciał podjąć się badania dna oka noworodkowi i kilku okulistów poleciło pana doktora. I rzeczywiscie pan doktor ja zbadał jak miała 5 tygodni, stwierdził, ze dno oka bez zmian patologicznych i kazał przyjechać za pół roku, na kolejnej wizycie znowu za pół roku czyli jak córka skonczy rok i wtedy, kiedy i na tej kontroli nic nie wyszło powiedział, zeby przyjechac dopiero za rok, jak skonczy 2 lata, jak córa miała 1,5 urodził jej się braciszek i jego jak skonczyl 5 tygodni równiez zawiezlismy do dr Pojdy, a ją wzielismy przy okazji, bo do kontroli miała jeszcze 3-4 miesiace. No i na tej kontroli wyszło, że córka ma zmiany nowotworowe w obu oczach - pjechaliśmy na leczenie do Centrum zdrowia dziecka do Warszawy i tam, dr Hautz, podobno najlepszy specjalista od siatkówczaka powiedział, że córka powinna być badana pierwszy raz jak miała 2 tygodnie a nie 5, a potem przy takim obciążeniu rodzinnym co 2 miesiące w pierwszym roku i co 3 w drugim roku życia i to u nich w Warszawie w znieczuleniu ogólnym, bo wtedy sa w stanie lepiej obejrzec dno oka. Przez to, ze zaufaliśmy panu dr Pojdzie, guz w lewym oku zdazyl się rozlać i zamiast jednego guza mamy mnóstwo komórek nowotworowych, jesteśmy w trakcie leczenia i córka może stracić wzrok, bo nie była badana przez prawie rok! a co powiedzieli nam wprost w Warszawie, gdyby była badana u nich tak czesto jak powinna, można było te zmiany wykryć duzo wczesniej, kiedy te guzy w oczach były naprawde bardzo małe.

Lekarz który zna się na swoim fachu. Może i gburowaty ale liczy się że umie podać właściwą diagnozę i umie leczyć.

Jestem tuż po wizycie u doktora i przyznam, że żałuję, że nie przeczytałam powyższych opinii. Jeśli chodzi o wiedzę, to wiem, że ją ma. Został mi polecony przez innego, zaufanego specjalistę. Badanie przeprowadzone dokładnie, wieloetapowo. Nie leczę dzieci "państwowo" więc wiem, ile kosztuje wizyta u specjalisty. Ta wizyta należała do jednej z najtańszych. Mówię to z pełną wiedzą w temacie. Pan doktor ma jednak choleryczny charakter, jest gburem i mówi, nim pomyśli. Trochę za bardzo się puszy i w arogancki sposób odnosi, w szczególności do kobiet. Jakieś kompleksy, może urazy ...

Badanie przeprowadzone dokładnie, wieloetapowo.
Jakieś kompleksy, może urazy z przeszłości.
Polecam lekarza - specjalistę. Radzę się jednak nastawić na niemiłą obsługę z jego strony.
Po pierwszych pięciu minutach, miałam ochotę zbluzgać człowieka za chamstwo, pogratulować cierpliwości asystentce i wyjść trzaskając drzwiami.
Po dwu godzinach spędzonych w gabinecie, na przemian z oczekiwaniem w poczekalni, zrozumiałam trochę doktora.
Dwie godziny płaczu kilku dzieci, którym zakrapia się oczy. Niektóre drące się przez kilkanaście minut jednym ciągiem, ale któż lubi, gdy siłą grzebie mu się w oczach.
Rodzic inaczej odbiera płacz dziecka - swojej pociechy. Tutaj cały dzień płaczu cudzych dzieci? No może wyprowadzić z równowagi.
Podsumowując.
Lekarz bardzo dobry.
Człowiek z problemami, które utrudniają mu kontakt z otoczeniem.
Trochę, jak dr. Haus :D
Umówiłam się na powtórną wizytę ze starszym synem i z... sobą :D
Chamski, bo chamski, ale dobry fachowiec.
Polecam.
(tylko "uprzejmość" oznaczyłam jedną gwiazdką)

Lekarz bardzo dobry i rzeczowy. Chodzilismy do Pana doktora z naszym synkiem wczesniakiem i naprawde polecamy fachowiec przede wszystkim.

Wciąż poszukujesz "Okulista Ruda Śląska"?

Łabędzia 8 lok. II
40-063 Katowice
Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed w Siedlcach
ul. 11 Listopada 23
08-110 Siedlce
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Ceglana 35
40-952 Katowice