lekarz Lidia Ruszkowska

Dermatolog dziecięcy

2,9
2,9

Zaskoczyły mnie negatywne opinie - my jesteśmy bardzo wdzięczni dr Ruszkowskiej za szybką pomoc w naszym przypadku. Dr Ruszkowska dokładnie obejrzała syna, zebrała wywiad, udzieliła wskazówek i co najważniejsze - syn był w złym stanie - od razu podjęła konkretne działania lecznicze, które szybko przyniosły efekty.

Pani doktor godna polecenia! Bardzo dobre podejście do dziecka, miła, konkretna. Po zbadaniu, wiedziała co dolega córce, nareszcie lekarz, który postawił diagnozę (a była to nasza czwarta wizyta po prawie 4 tygodniach biegania po specjalistach). Ja, jako mama jestem bardzo wdzięczna. Będę polecała innym rodzicom!

Polecam ,konkretna pani doktor ,przyjrzała się synowi ,zleciła badania genetyczne gdzie wcześniej żaden z lekarzy przez rok nawet nie wspomniał ,jesteśmy zadowoleni

Brak aktualnej wiedzy na tematy okołomedyczne. Z tego powodu błędnie postawiona diagnoza. Z całego serca nie polecam.

Dołączę do poprzednich komentarzy z nietrafioną diagnozą. Oprócz nietrafionej diagnozy potwierdzam, iż Pani doktor jest bardzo nieuprzejma, wręcz odnosi się w arogancki sposób.

Zdecydowanie nie polecam. Brak kultury osobistej, brak empatii, lekceważące zachowanie w stosunku do dziecka i rodzica.Złośliwe komentarze. Może i jest dobrym specjalistą, mieliśmy za krótki kontakt z p doktor aby to ocenić (prywatna wizyta trwała 5 min). Zdecydowanie nie polecam.

Na oddziale dermatologii dziecięcej wieje pustkami. Bezpośrednio od Pani Dr usłyszałam np. "mama musi być mądrzejsza i bandażować dziecko i wymyślać sposoby żeby się nie drapało" (tak jakbyśmy od 9 miesięcy tego nie robili ! świąd to świąd, jak wytłumaczyć 3,5 latce, że ma chodzić jak mumia w bandażach i nie drapać gdy swędzi? zwłaszcza gdy świąd nasila się w nocy). Pani dr podśmiewuje się z koleżankami i degraduje rodzica do poziomu zera , kiedy ten szuka pomocy i wsparcia po wielu miesiącach bezskutecznej walki o ulgę dla małego dziecka. Ironicznie mówi widząc stan dziecka podczas 1 spotkania, że gratuluje leczenia u pediatry. Strata 3 dni. Zadnej konkretnej diagnostyki. Duma, brak kultury i zwyczajnej życzliwości. Absolutnie z całego serca odradzam.

Pozostawię tą Panią bez głębszych komentarzy. Po kilku latach od kiedy stwierdziła że nic mi nie dolega wylądowałam na OIOMie mój obecny lekarz uważa że to cud iż teraz żyję. Głupie komentarze ze szpitala od personelu i Pani dr pamiętam do dziś. Cieszę się tylko że lekarze powyżej 18 r życia są bardziej kompetentni. Może i umie zaleczyć wysypki... ale do poważniejszych spraw nie polecam!!!

U Pani dr. Ruszkowskiej leczyliśmy obu naszych synków z trądziku niemowlęcego. Obaj (kolejno) wyglądali tragicznie, jeden był leczony przez znanego dermatologa sterydami (bez szczególnych sukcesów). Wreszcie trafiliśmy do Pani dr. Ruszkowskiej, ktoś nam Ją polecił, wizyty były w Instytucie Matki i Dziecka (parę lat temu, teraz niestety to niemożliwe). Obaj chłopcy w krótkim czasie zostali wyleczeni podstawowymi maściami (z dokładnym opisem schematu leczenia) oraz maściami robionymi w aptece za grosze. Wizyty u pani dr. Ruszkowskiej są rzeczywiście szybkie i krótkie, ale i o to chodzi (nie widzę potrzeby rozmowy o głupotach, pocieszania, patrzenia w oczy itp.). Krótko i na temat. Nigdy nasze pytania nie były zbywane. Wizyty sympatyczne, nie zdarzyło mi się być traktowanym z góry. Przy okazji - dziękuję Pani doktor za leczenie Janka i Maksa.

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Otóż mój synek leżał w szpitalu pół roku temu. Lekarze stwierdzili grzybicę skóry, początkowo diagnozowali łojotok plamisty. Twierdzili, że to ze złej opieki nad dzieckiem, bo dziecko przebywa w brudach. Pózniej przenieśliśmy się do innego lekarza, dostaliśmy skierowanie, i tak tu trafiliśmy z polecenia jednego dentysty, który leczył swoje dziecko na grzybicę u tej dr. Na razie efektów jeszcze nie ma, ale mamy oboje z żoną nadzieję, że mój syn wyzdrowieje.