lekarz Magdalena Skał-Mydłowskalekarz Magdalena Skał-Mydłowska - zdjęcie profilowe

lekarz Magdalena Skał-Mydłowska

Psychiatra

W 1999 roku ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Łodzi, uzyskując tytuł lekarza medycyny. W 2000 roku , podjęłam staż w Ośrodku Leczenia Nerwic , który pozwolił mi na zapoznanie się z psychoterapią grupową. W 2001 roku rozpoczełam specjalizację z psychiatrii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej. W latach 2001-2007 praca w charakterze lekarza pierwszego kontaktu , w wielospecjalistycznej poradni. W 2007 roku uzyskanie tytułu s...

Jesteśmy z mężem w związku od kilkunastu lat. Wspólne życie, praca ciągły bieg realizacja własnych ambicji zawodowych spowodowało że przestaliśmy się rozumieć, zatraciliśmy gdzieś umiejętność rozmowy ,nie potrafiliśmy mówić o swoich oczekiwaniach o swoich emocjach i w dużym napięciu rozwiązywaliśmy nawet najbardziej banalne trudności. Ale przeżyliśmy z mężem kilkanaście lat mamy dzieci i oboje zdecydowaliśmy, że chcemy podjąć próbę ratowania naszego małżeństwa. Trafiliśmy do Pani dr. Skał Mydłowskiej choć nie ukrywam że szliśmy na pierwszą wizytę z dużą obawą. Ale teraz z perspektywy kilku miesięcy cieszę się że zdecydowaliśmy się na ten krok . Dzięki Pani doktor , która podeszła do naszych problemów z dużym zrozumeniem cierpliwością i przde wszystkim chęcią pomocy spowodowała że zaczeliśmy myśleć co jest dla nas ważne, ustalamy priorytety powoli potrafimy ze sobą rozmawiać choć praca nad tym nie jest łatwa i jestem pewna że bez pomocy specjalisty nie byłoby to możliwe. Terapia którą przechodzimy z mężem wymaga od nas dużego zaangażowania ale wiemy że to jest nasza szansa , szansa dla nas i naszych dzieci i za tą szansę dziękujemy Pani Magdzie Skał Mydłowskiej dzięki której nie wycofaliśmy się po pierwszych trudnościach które są nieuniknione i na której wsparcie możemy liczyć . Dziękujemy .

Byłam w depresji, leczyłam się ale bezowocnie. Codziennie wstawałam przybita , bojąca się nie wiadomo czego i dlaczego. Nie mogłam spać , budziłam się w nocy z lękiem zlana potem , nie miałam siły chodzić do pracy , przestały cieszyć mnie spotkania z przyjaciółmi wręcz zaczęłam ich unikać drażnili mnie bliscy. Dziś wiem , że bliscy próbowali mi pomóc ale wtedy miałam poczucie że mnie nie rozumieją , wszystko było inne i zmienione ale w straszny sposób. Polecono mi panią Doktor jej cierpliwość, spokój ducha , ale też że czułam że wie o czym mówię przekonały mnie żeby jej zaufać . W tamtym czasie była to jedyna osoba przez którą czułam się zrozumiana . Jestem Jej bardzo wdzięczna , bo żeby nie pomoc Pani Doktor to nie wiem co by było ze mną.....

Po kolejnym incydencie kardiologicznym byłam w złym stanie, źle spałam, ciągle traciłam na wadze, zamartwiałam się. Do Pani Doktor Skał-Mydłowskiej trafiłam po nieudanej próbie leczenia u innego psychiatry, po której bardzo źle się czułam i zrezygnowałam z zaproponowanego leku. Pani Doktor rozmawiała ze mną długo, miałam wrażenie, że doskonale mnie rozumie. Wyjaśniła mi dokładnie wszystkie za i przeciw zastosowania terapii oraz wprowadzenia konkretnego leku. Zaproponowała mi ten sam lek, lecz w innej, mniejszej dawce na początek. Szczegółowo wyjaśniła mój problem i działanie leku. Wyszłam z gabinetu wierząc, że jest to ...

Pani Doktor rozmawiała ze mną długo, miałam wrażenie, że doskonale mnie rozumie. Wyjaśniła mi dokładnie wszystkie za i przeciw zastosowania terapii oraz wprowadzenia konkretnego leku. Zaproponowała mi ten sam lek, lecz w innej, mniejszej dawce na początek. Szczegółowo wyjaśniła mój problem i działanie leku. Wyszłam z gabinetu wierząc, że jest to słuszna terapia, która pomoże w przypadku moich problemów. Od samego początku brania leku czułam się dobrze. Aktualnie widzę dużą poprawę, dobrze śpię, mam stabilne ciśnienie, czuję radość z życia a minęły zaledwie 4 miesiące.

Jestem ogromnie wdzięczna Pani Doktor. Jej kompetencje jako specjalisty są na tym samym wysokim poziomie co empatia i umiejętność rozmowy z pacjentem, który czuje się dogłębnie zrozumiany a po dokładnym objaśnieniu terapii wierzy również w skuteczność podjętego leczenia.

Na wizytach u Pani Doktor zawsze mogłam liczyć na zrozumienie , pokazanie mi że to co widzę jako straszne takim nie jest , że są rozwiązania w trudnych sytuacjach i że nie ma jednej odpowiedzi na to samo pytanie. Dzięki Pani Doktor mogę być w innym miejscu swojego życia niż byłam zanim zwróciłam się się do Niej po pomoc. Jeśli mogę coś poradzić to nie czekajcie , jak nie widzicie już dobrych rozwiązań , same nie przyjdą . Pani Doktor-dziękuję za wszystko!

Pani doktor jestem wdzięczna za to że przywróciła mnie do życia. Codzienność była dla mnie bólem, rozpaczą , lękiem przed bieżącym dniem i dniem następnym. Bliskie osoby zaniepokojone moim stanem namówiły mnie na wizytę u psychiatry, nie żywiłem nadziei na lepsze ale zdecydowałem się pójść po pomoc do doktor Skał-Mydłowskiej , gdyż osoby którym pomogła mówiły o niej z dużą wdzięcznością. Dziś ja mogę być wdzięczna za pomoc i nakłaniać tych których dusza cierpi żeby nie zostawali z tym sami.

Do Pani doktor przyszliśmy po pomoc w kryzysie małżeńskim , myśleliśmy już o rozwodzie, ale zdecydowaliśmy się jeszcze na ostatni krok -pójście na terapię małżeńską. Zostaliśmy wysłuchani , zrozumiani , z dużą cierpliwością i spokojem Pani doktor pokazywała nam w jaki sposób każdy z nas przyczynił się do powstania kryzysu w naszym związku , nauczyliśmy się rozmawiania ze sobą i bycia ze sobą blisko na nowo. Dziękujemy ! , bez Pani nie szlibyśmy dalej przez życie.

Pani Doktor na pierwszej wizycie przeprowadziła szczegółowy wywiad , uważnie słuchała i wyciągnęła wnioski , które mnie zaskoczyły ale trafnie opisywały moje kłopoty. Kolejne wizyty zawsze przebiegały w przychylnej atmosferze , a Pani Doktor ze spokojem tłumaczyła mi zarówno działanie leków jak i powody mojego złego samopoczucia. Jestem wdzięczna za pomoc i ludzkie podejście.

Odpowiadajac na pani komentarz z portalu znanylekarz informuje iz bardzo zniechecila mnie pani do szukania pomocy u psychiatrow i psychologow. Jednak nie jestem z osob ktore poddaja sie szybko. Odbylam psychoterapie grupowa oraz mam za soba pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Chcialam jeszcze poinformowac ze od pani wizyt wychodzilam z placzem, wiec nie wiem czy jest pani tak wspanialym lekarzem jak czytam w internecie. Prosze pamietac ze ma pani do czynienia z czlowiekiem a nie maszyna i pewne slowa moga tego czlowieka zabolec i spowodowac bol psychiczny. Pozdrawiqm i zycze sukcesow w leczeniu innych pacjentow. Ja do pani nigdy nie wroce.

Z lękiem budziłam się i z lękiem usypiałam , bałam się wychodzić z domu , wszędzie i we wszystkim widziałam zagrożenie, z trudem chodziłam do pracy , przestałam spotykać się za znajomymi, kontakt z bliskimi drażnił mnie. W końcu podjęłam decyzję że sama dalej nie poradzę sobie , polecono mi Panią doktor Skał-Mydłowską , uzyskałam profesjonalną, skuteczną pomoc, ale też wysłuchanie i duże zrozumienie . Dziękuję Pani Doktor.

Do Pani doktor trafiłam zupełnie z przypadku, będąc jeszcze na studiach. Byłam w kiepskim stanie , bałam się że każdy następny dzień będzie tym w którym stracę rozum i zwariuję . Trochę czasu zajęło Pani Doktor poprostowanie krętych ścieżek mojego myślenia i przywrócenie zdrowszych. Zawsze pozostanę wdzięczna za to w jakim komforcie mogę żyć dzisiaj w porównaniu do tego z czym przyszłam po pomoc.