dr Marcin Życzkowski

3,5
3,3
3,3
3,4

Leczę się od kilku lat u urologa Niestety lekarz u którego się leczyłem odszedł z Przychodni Hipokrates Zostałem więc zastępczo zapisany na wizytę u dr Marcina Życzkowskiego. Na pierwszej wizycie bez jakichkolwiek badań doktor stwierdził że zmienimy lekarstwa dotychczas stosowane na „lepsze”. Jakież było moje zdziwienie w aptece gdy okazało się że: 1. Nowe leki nie znajdują się na liście leków refundowanych 2. Są to (jak dla mnie) bardzo drogie leki 3. Zostały wypisane na papierowej recepcie na 4 miesiące (po których miałem wykonać badanie i przyjść na wizytę kontrolną). ...

1. Nowe leki nie znajdują się na liście leków refundowanych
2. Są to (jak dla mnie) bardzo drogie leki
3. Zostały wypisane na papierowej recepcie na 4 miesiące (po których miałem wykonać badanie i przyjść na wizytę kontrolną). A więc musiałbym wykupić wszystkie od razu (1/2 mojej pensji)
Nie wykupiłem tych leków. Skontaktowałem się z panią która zajmuje się rejestrowaniem pacjentów do doktora prosząc o możliwość ponownego kontaktu z lekarzem. Pani poinformowała mnie że jedyna możliwość kontaktu to przyjazd w piątek na godz. 14.00 bo wówczas doktor rozpoczyna przyjmowanie pacjentów. Pojawiłem się więc. Po wejściu do gabinetu lekarza jak tylko powiedziałem że byłem na wizycie tydzień wcześniej doktor natychmiast mi przerwał i zażądał kategorycznie abym natychmiast opuścił gabinet bo nie jestem zarejestrowany
Po raz pierwszy spotkałem się z tak chamskim potraktowaniem pacjenta przez lekarza. Nie odmawiam dr Marcinowi Życzkowskiemu umiejętności medycznych ale z takim podejściem nie nadaje się on kompletnie na lekarza mającego bezpośredni kontakt z pacjentem

Jestem pacjentem dr. Życzkowskiego od... dobrych kilku lat. Wcześniej "przewinąłem się" przez ręce wielu śląskich (i nie tylko) urologów, lecz dopiero dr Życzkowski trafnie postawił diagnozę i sprawnie poprowadził leczenie, zarówno prostaty, jak i kamicy nerek i moczowodu. Wszystkie jego decyzje, także dotyczące zabiegów operacyjnych, które świetnie przeprowadził, były trafne. Przyznaję Panu Doktorowi same "piątki"! Chciałbym odnieść się jeszcze do negatywnych komentarzy, które możemy tu przeczytać o Doktorze. Zdecydowanie nie jest on człowiekiem "niegrzecznym, niemiłym", "wulgarnym" i "przekonanym o swojej nieomylności"; wręcz przeciwnie - to od niego usłyszałem, gdy narzekałem ...

Chciałbym odnieść się jeszcze do negatywnych komentarzy, które możemy tu przeczytać o Doktorze. Zdecydowanie nie jest on człowiekiem "niegrzecznym, niemiłym", "wulgarnym" i "przekonanym o swojej nieomylności"; wręcz przeciwnie - to od niego usłyszałem, gdy narzekałem na niekompetencję moich poprzednich urologów, że nikt nie jest nieomylny i każde leczenie może nieść ze sobą powikłania i niepowodzenia. Nigdy nikogo nie krytykował i nie podważał cudzych opini.
Jeśli Pan Doktor także czyta te komentarze i uważa, że są one nadużyciem w stosunku do Pana Osoby (np. 2 negatywne opinie w tym samym stylu z jednego dnia - przypadek???), proszę pamiętać, że może zgłosić Pan ten fakt organom ścigania, a one są zobowiązane do zidentyfikowania autora (co w praktyce jest bardzo proste). A następnie można sprawę o zniesławienie wnieść pod rozpatrzenie sądu. Wiem co piszę, gdyż z zawodu jestem prawnikiem...

Jestem zadowolona z leczenia u p.doktora Życzkowskiego.Jest konkretnym człowiekiem.Przedstawiłam swój problem a rozwiązaniem było wykonanie zabiegu i po problemie.Czuję się świetnie. Zastanawiam się tylko na jakiej podstawie ludzie zarzucają lekarzowi brak profesjonalizmu.Wydając taką opinię trzeba posiadać wiedzę w tej dziedzinie.Chyba że są specjalistami?

Moja opinia o dr Zyczkowskim jest bardzo pozytywna.Jeśli ktoś był u urologa z 16-latkiem to wie jaką bariere wstydu musi on pokonać u lekarza.Dr Marcin(przedstawił się imieniem mojemu synowi) ominął wszelkie bariery zaraz na wstępie a potem było już tylko lepiej.Była operacja ale było zaufanie i spokój,bo wszystko mieliśmy dokładnie wyjaśnione.Syn polubił lekarza i jego sposób kontaktu z młodym pacjentem. AM

AM

Nie polecam jestem po zabiegu ktorego lekarz mi odmowil majac ewidentne wskazania .Bez badania USG i fizykalnego podjal leczenie ktore nie przynioslo zadnego efektu i nie bylo poparte jakimikolwiek badaniami czy przeslankami .Strasznie zarozumialy i niesympatyczny.

Zdecydowanie polecam, choć była to moja pierwsza wizyta. Lekarz w każdym calu! Uprzejmy, komunikatywny, kompetentny, rzeczowy. Po raz pierwszy a jestem pod kontrolą urologiczną już 8 lat otrzymałam pełną informację co do diagnozy jak i dalszego leczenia.

Totalna porażka! Leczył mojego tatę na prostatę, a okazało się, że ma raka pęcherza i przez to straciliśmy tyle czasu! Nie tłumaczy, jest nieuprzejmy, arogancki. Gdybyśmy nie uciekli od niego w porę to nie wiem jakby to się skończyło. Przestrzegam wszystkich- nie traccie czasu na tego "specjalistę", bo potem może być juz za późno!

Śmiało mogę polecić nie tylko tego urologa, ale również w zasadzie cały Helimed, z którym miałam do czynienia i przy problemie urologicznym i też przy okazji badania kręgosłupa rezonansem magnetycznym. Pełen profesjonalizm, szczegółowe podejście do problemu, z jakim zwraca się pacjent oraz wspaniała diagnostyka to niektóre z zalet wyróżniających kadrę Helimedu. Do tego nowoczesny sprzęt, który umożliwia dokładne badanie. Szczerze życzę sobie, żeby służba zdrowia w Polsce wyglądała tak, jak tam.

Brak kompetencji, podważa opinie inny lekarzy, leczenie bez efektów. Nie zleca koniecznych badań, zbywa pacjenta.

Tytuły mnie nie przekonują dla mnie lekarz dramat nie sympatyczny podjął leczenie bez oględzin negujacy wiedzę innych lekarzy. Zero efektu jeśli chodzi o poprawe stanu zdrowia.