dr n. med. Marian Migda

3,4
3,2
3,1
2,9

Kurcze... powiem uczciwie, że czuję zakłopotanie pisząc tę opinię. Nie mam w zwyczaju krytykować kogoś za pośrednictwem internetu, ale pan doktor (nauk ;) ) nie pozostawił mi wyboru. Byłam na jednej jedynej wizycie u pana doktora i dlatego nie chciałam na tej podstawie wystawiać mu tak złej oceny. Doszłam jednak do wniosku, że to właśnie ta pierwsza wizyta jest kluczowa, podejście do pacjenta, pierwsze wrażenie to absolutnie niezbędny element misji każdego lekarza, który przecież funkcjonuje w ramach SŁUŻBY zdrowia, a co oznacza słowo "służba" chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć... Kultura osobista, pewne wyczucie, subtelność i kompetencja w przekazywaniu informacji to podstawowe cechy, których można oczekiwać od człowieka wykształconego, światłego, który z racji wykonywanego zawodu, codziennie ma kontakt z ludźmi. Wiedza i tytuł naukowy nie daje mu prawa do traktowania pacjentek z góry-a tak niestety było w moim przypadku. Sposób prowadzenia badania-w milczeniu....-pozostawia wiele do życzenia. Ton i reakcja na zadawane pytania-to nic innego jak zwykłe chamstwo. Przekazywanie informacji językiem naukowym, specjalistycznym, niedostępnym-jest oznaką indolencji i braku kompetencji!!! Podirytowanie na jakiekolwiek pytanie lub dodatkową prośbę, wykraczającą poza wyobrażenia doktora o "idealnej, niekłopotliwej wizycie" (z jego perspektywy oczywiście!) -niedopuszczalne zasługujące na donos do Rzecznika Praw Pacjenta. Jednoznacznie odradzam wizytę u tego lekarza a także w Civis Vita, w miejscu, w którym byłam po raz kolejny, w miejscu, które przypomina jedynie maszynkę do robienia pieniędzy. Świetny, nowoczesny sprzęt - to jedyny atut tej prywatnej przychodni. Wierzę, czytając pozytywne opinie, że pan Marian potrafi stanąć na szczycie swoich interpersonalnych możliwości i pokazać kulturę, empatię i życzliwość...jak widać dzieje się to głównie wobec stałych pacjentek, przynoszących mu regularny profit.

Z moim problemem zmagam się od 10 lat, pokładałam wielkie nadzieje idąc do dr Migdy, ponieważ wiele osób mi dr poleciło twierdząc, że "z takim problemem dr poradzi sobie znakomicie". Badanie odbyło się bez USG, wykonano badanie dwuręczne, po czym stwierdzono, że macica jest "za mała, nierozwinięta", co okazało się kompletną bzdurą u innego lekarza, ponieważ zważając na moją drobną budowę ciała, macica jest prawidłowej budowy i nie można mówić o "nierozwinięciu", kiedy wszystko jest, jak być powinno, a taki argument można by stosować w sytuacji, gdy faktycznie byłyby wyraźne wady macicy. I właśnie to było argumentem, do tego, iż mam niespecyficzne bolesne miesiączki (co 4-5 miesiąc), to tak jakby moja macica była "za mała" co 4-5 miesiąc? Bzdura. Zalecono kolejne tabletki przeciwbólowe, które NIC mi nie pomagają. Za wizytę zapłaciłam 150zł, a Panie w recepcji nie były zbyt uprzejme. Branie kasy za brak kompetencji, wyjaśnienia, kultury osobistej... nigdy więcej. A pozytywne opinie, które tutaj widzę to chyba Panie z recepcji same piszą.

Nie oceniam tutaj kompetencji dr Migdy ale jego podejście do mnie jako pacjentki. Pan doktor jest niestety niezbyt miły a jego zdolności interpersonalne pozostawiają wiele do życzenia. Usg wykonane stojąc nonszalancko opartym o moją nogę. Zniecierpliwienie bo „jajnik schował się za jelitem”. Na domiar złego nigdy w życiu nie doświadczyłam tak bolesnego badania usg a kiedy krzyknęłam z bólu pan doktor upomniał mnie, że to przez to że źle się ułożyłam na fotelu. Porażka i kompletny brak zrozumienia. Na domiar złego pielęgniarka w Civis vita przeprowadzająca wywiad przy innych pacjentlach. Wstydźcie się ludzie, że za takie traktowanie pacjenta bierze jeszcze pieniądze...

Na początku wizyty nie miło się zachowywał zwracał się na Ty. Badanie bardzo dokładnie przeprowadzone i później objaśnione. Na koniec już był dość miły.

Lekarz godny polecenia!Pan dr jest osobą podchodzącą indywidualnie do danego problemu i wnikliwie dążącą do jego rozwiązania.Jest niesamowicie dobry w tym co robi a zarazem kompetentny!Jestem bardzo zadowolona z prowadzonej ciąży i zapewne kolejną też powierzę w tak odpowiedzialne ręcę.Pozdrawiamy Justyna i Rafał Nowińscy

Przestrzegam przed wykonywaniem badań prenatalnych u dr Mariana M., kilka dni bardzo źle się czułam już po samym usg, ale musiałam cd zrobić tam gdzie zaczęłam, coś okropnego, lekarz niemiły, wgniatal się we mnie robiąc usg, wszystko wykonywał słowo, nigdy nie przeżyłam gorszego usg, zdecydowanie odradzam

Dr Marian Migda może i jest kompetentny i ma doświadczenie (trudno mi to oceniać po jednym spotkaniu), ale jego podejście do pacjentki pozostawia wiele do życzenia. Cała wizyta zaczęła się tego, że po moim pytaniu (wydaje mi się, że zupełnie naturalnym), czy podczas wizyty może być obecny mąż padł komentarz "A co ma mąż do tego?". Podczas badania zwracał się przez "ty" i nie było to nic sympatycznego (np. "co tak podskakujesz?" podczas mało delikatnego badania piersi). Gdy o coś pytałam, to mruczał pod nosem, że ledwo było słychać (musiałam ...

Podczas badania zwracał się przez "ty" i nie było to nic sympatycznego (np. "co tak podskakujesz?" podczas mało delikatnego badania piersi). Gdy o coś pytałam, to mruczał pod nosem, że ledwo było słychać (musiałam prosić o powtarzanie). A na odchodnym rzucił "zero seksu" (miałam plamienia na początku ciąży, więc zalecenie zapewne standardowe, ale przecież można to powiedzieć inaczej). Nie polecam - chyba, że komuś tego typu atmosfera nie przeszkadza.

Nigdy więcej.. Lekarz mało delikatny, niemiły - był oburzony tym, że zwróciłam mu uwagę na bolesność badania i jego niedelikatność. Nic nie mówił podczas całej wizyty, a jak zapytałam o coś to odburknął, że jeszcze nie skończył badania i nic mi nie powie "przecież widzi Pani że dziecko żyje i się rusza to co Pani chce!" Stanowczo odradzam!

Z wizyt u dr. Migdy korzystałam zarówno publicznie jak i prywatnie. Powiem jedno może trzeba troszkę od doktora wyciągać tzw. wiedzę, którą chce usłyszeć przyszła mama, ale wspaniały lekarz.Poprowadził moją ciążę wspaniale, widziałam na usg mojego bobasa w brzuszku. DR. dbał o małą i o mnie wspaniały lekarz nie czary mary i odlew jak inni.Poświęca indywidualnie czas każdej pacjencie (lekarz z powołania). Moja ciąża była spoko dr. prowadził ją do końca rodziłam w Toruniu bo tam mieszkałam. Potem miałam problem u małej z grupą krwi, endomtrioza, wypalanka). Pomógł mi przez to przejść. Planujemy z mężem 2 ciążę i nie wyobrażam sobie jej bez dr . Migdy.Szkoda, że dr. nie przyjmuje Chełmno, Grudziądz.
Panie Doktorze dziękujemy, pozdrawiamy Magda i córa Aleksandra 6 lat.

Po wizycie u Pana doktora jestem w szoku że istnieją jeszcze prywatne gabinety w których tak tragicznie obsługuje się pacjenta. Nie polecam nikomu, badanie wykonane nie dokładnie, żadnych informacji i porady - pieniądze wyrzucone w błoto.