Neurochirurg Bydgoszcz

ulica Powstańców Warszawy 6A/131
85-681 Bydgoszcz

Witam,
Od około 2 lat miałam bóle głowy. Bóle pojawiały się coraz częściej i były coraz silniejsze, co skłoniło mnie do wizyty u neurologa.

Witam,
W lipcu 2015 roku miałam rezonans magnetyczny. Wynik - olbrzymia torbiel pajęczynówki (torbiel wewnątrz i nadsiodłowa) około 60mm oraz wodogłowie obu komór mózgu. Od swojej Neurolog otrzymałam skierowanie do neurochirurga Wojskowego Szpitala we Wrocławiu. Tam neurochirurg tego szpitala stwierdził, że operacji się nie podejmie, gdyż jest bardzo ryzykowna. Torbiel uciska mózg, a więc kiedy zostanie usunięta, mózg może się zapaść i może dojść do nieodwracalnych w skutkach uszkodzeń mózgu a nawet śmierci. Zalecił pozostawienie torbieli i okresowa jej obserwacja. Jestem młodą osobą, całe życie przede mną a tu już miałby być koniec?
Zaczęłam poszukiwać informacji w Internecie. Czytałam rankingi najlepszych neurochirurgów w Polsce. Ale los chciał, że akurat znajomy rodziny miał operacje guza mózgu w Bydgoszczy u dr Furtaka, która w pełni się powiodła. Zaczęłam czytać opinie o Bydgoskim Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Zadzwoniłam do rejestracji w celu zarejestrowania się na wizytę do prof. Marka Harata. Tam Pani poinformowała mnie, że kolejki są ogromne. Zadzwoniłam do prywatnego gabinetu i wizytę miałam już po ok. miesiącu.
Na wizycie pierwsze spojrzenie prof. na rezonans, ze spokojem jakby to był chleb powszechni, „pilnie potrzebna jest operacja”, to usłyszałam. Zgodziłam się bez wahania. Do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy wstawiłam się 3 miesiące później zgodnie z terminem zaplanowanym przez prof. Marka Harata.
Kiedy już w trafiłam na oddział (w grudniu 2015) i przebywałam na Sali, przyszedł do mnie, z wyglądu bardzo młody, dr Marcin Birski i oświadczył, że będzie mnie operował.
Bardzo się przestraszyłam, bo nie wyglądał na doświadczonego lekarza, gdyż jak wcześniej wspomniałam wyglądał na bardzo młodego lekarza, ale wzrok zawodzi. Pacjentka, która leżała ze mną na tej samej sali, była już po operacji mózgu przez dr Birskiego, zaczęła mnie uspakajać i pocieszać. Od niej usłyszałam, że każdy z lekarzy ma bardzo duże doświadczenie w operacji głowy i każdy z nich niejedną taką operację wykonał, bez żadnych komplikacji.
I tak rzeczywiście było. Dr Marcin Birski to wspaniały, bardzo spokojny, kulturalny, cierpliwy lekarz, z powołania, co w dzisiejszych czasach bardzo rzadko jest spotykane.
Bardzo dokładnie i na spokojnie opisał mi przebieg operacji, co potwierdziło mnie w przekonaniu o jego bogatym doświadczeniu w tym, co robi na co dzień.
Tuż po operacji, jeszcze na sali pooperacyjnej usłyszałam od dr Birskiego, że operacja przebiegła zgodnie z planem bez żadnych komplikacji.
Kiedy przebywałam na oddziale, dr Birski codziennie przychodził do mnie pytając o samopoczucie. To naprawdę niezwykły specjalista. Wszystkim bardzo polecam dr Marcina Birskiego.
Panie doktorze bardzo dziękuję za udaną operację.

Opinia dodana przez: Martyna P.

ulica Powstańców Warszawy 6A/131
85-681 Bydgoszcz

Jako pacjent dr Rusinka jestem pelen uznania - za nie tylko jego
profesjonalne podejscie do leczenia mojego schorzenia kregoslupa,
rowniez cierpliwosc,czas i serce mi okazane przez co zyskal moje
zaufanie.Jestem mu bardzo za to wdzieczny i zycze duzo satysfakc-
ji i osiagniec w trudnej i odpowiedzialnej pracy. Edwin B.

Jako pacjent dr Rusinka jestem pelen uznania - za nie tylko jego
profesjonalne podejscie do leczenia mojego schorzenia kregoslupa,
rowniez cierpliwosc,czas i serce mi okazane przez co zyskal moje
zaufanie.Jestem mu bardzo za to wdzieczny i zycze duzo satysfakc-
ji i osiagniec w trudnej i odpowiedzialnej pracy. Edwin B.

Opinia dodana przez: kolejarz borzyszkowscy

NZOZ UROMEDIC
Ujejskiego 75
85-168 Bydgoszcz

Od wielu lat korzystam z opieki medycznej tego lekarza. Ma ogromną wiedzę i praktykę, jest sympatyczny i wykazuje duży stopień empatii. Polecam.

Opinia dodana przez: Marcin Zaranek

Bydgoszcz

byłem przez niego operowany potrzebuję znowu jego pomocy ale nie mogę go odnaleść a ja przeprowadziłem się do wrocławia POMOCY

Opinia dodana przez: rysiek

Akademicki Szpital im DR. Jurasza

Bydgoszcz

Miałam to szczęście że trafiłam na tak wspaniałego lekarza jak dr. M Osmanski ponieważ gdyby nie jego szybka interwencja dzisiaj nie było by mnie, gdyż wszyscy lekceważyli moje dolegliwości z racji młodego wieku jestem już po dwóch operacjach przez błędy innych lekarzy nie da się odwrócić niektóre rzeczy ale po zakończeniu leczenia doktor nie pozostawił mnie bez dalszej opieki pokierowal mnie do innych specjalistów którzy mogli by mi pomóc w dalszym leczeniu. Życzę aby każdy chory spotkał tak oddanego i kompetentnego lekarza jak dr. Maciej Osmanski.

Opinia dodana przez: Anna

Szpital Kliniczny UMK nr 1

Bydgoszcz

Kompetentny lekarz, który zajmie się problemem bardzo konkretnie, wyjaśniając, w czym rzecz i co trzeba zrobić. Jednocześnie bardzo sympatyczny i komunikatywny człowiek. Jedyny, który po latach "zbywania" przez innych lekarzy naprawdę pomógł.

Opinia dodana przez: Beata

Przyjazna 13
Bydgoszcz

Witam, jestem 8 dni po operacji kręgosłupa szyjnego, którą przeprowadził pan doktor Aleksander Litwinowicz. Z całego serca dziękuję panu doktorowi za pomyślnie przeprowadzoną operację. Polecam wszystkim potrzebującym pomocy neurochirurga..., to świetny fachowiec i wspaniały człowiek. Raz jeszcze bardzo dziękuję. Wdzięczna pacjentka :)

gabinet prywatny

Prof. Dr hab. n.med. Marek Harat

„ Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,
lecz przez to kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi….”

Bardzo gorąco i serdecznie dziękuję Panu Profesorowi za danie mi szansy na normalne życie.
Dziękuję za Pana spokój, opanowanie i nadzieję, którą Pan daje nam jako
pacjentom.
W dniu 07 czerwca 2018r. przeprowadził ...

Prof. Dr hab. n.med. Marek Harat

„ Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,
lecz przez to kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi….”

Dziękuję za Pana spokój, opanowanie i nadzieję, którą Pan daje nam jako
pacjentom.
W dniu 07 czerwca 2018r. przeprowadził Pan operację kręgosłupa na odcinku piersiowym, bardzo trudnym dla przeprowadzenia operacji.
Wszystko zakończyło się pomyślnie.
Dziękuję Panie Profesorze i życzę dużo zdrowia i dalszych sukcesów w swojej pracy.

Wdzięczny Pacjent
Andrzej z Bydgoszczy z rodziną

Opinia dodana przez: Andrzej

N.Z.O.Z. Elmed Bydgoszcz Sp. z o.o.
ul. Karłowicza 3-5
85-092 Bydgoszcz

Najwspanialszy lekarz z jakim kiedykwiek sie spotkalam. Operowal moja corke( goz kregpslupa ) bardzo skomplikowana operacja. Wstawil dwa implanty. Podarowal mojemu dziecku nowe zycie bez bolu. Serdeczny ,cieply, cudowny. Zycze Panu samych slonecznych dni . Dziekuje Panie Doktorze jest pan wielki!!!!

Opinia dodana przez: Agnieszka

szpital wojskowy
Mierosławska 16
Bydgoszcz

Jestem po operacji już rok czasu. Miałam 18ście lat kiedy mi ją robili . Pan doktor Piotr Gaśiński Jest Świetnym specjalista . Uratował mi życie i wielu innym osoba . Jestem i będę mu wdzięczna do końca życia . Dla każdego zawsze poświeci czas.Jest szczery i mówi ze szczegółami wytłumaczy . Ma bardzo dobre podejście do człowieka jest bardzo miły i zna się na tym co robi i wie co mówi . POLECAM !!! i Bardzo Dziękuje z całego serca ;*

Opinia dodana przez: Wiktoria

Neurochirurdzy w mieście Bydgoszcz