dr n. med. Piotr Gerard Nowak

Ortopeda, Traumatolog

3,9

Dolegliwości związane z kolanami spowodowały że w wieku 72 lat w lipcu 2015 r. z pracownika służby zdrowia (Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie) stałem się petentem społecznej służby zdrowia. Wobec trudnego dostępu do specjalistów NFZ udałem się do lekarzy prywatnych. Badania wykazały konieczność dokonania zabiegu operacyjnego. NFZ skazywał mnie na oczekiwanie min. 3-letnie. Znając szpitalną służbę zdrowia przeprowadziłem rozpoznanie innych możliwości. Wszelkie wskazania kierowały mnie na Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie i taką podjąłem decyzję, którą dziś uważam za w pełni uzasadnioną. Jako były audytor ISO oceniam wysoką fachowość w całym toku terapii. Operacja wykonana przez dr Piotra Nowaka w dniu 12 stycznia przebiegła bardzo sprawnie i fachowo. Nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, bólu w czasie operacji i po niej. Obsługa pielęgniarska bez zarzutu. Bardzo sprawna działalność administracyjna (recepcja). Troskliwa i fachowa rehabilitacja która niestety musi przynosić pewien ból, który jest konieczny dla przywrócenia pełni sprawności.
Reasumując powyższe wyrażam satysfakcję z dokonanego wyboru, który z przekonaniem mógłbym polecić wszystkim osobom, które znalazły się w mojej sytuacji.

To była moja trzecia i póki co najbardziej udana artroskopia kolana (wycinanie zwyrodniałej części łąkotki, czyszczenie stawu). Operacja odbyła się w szpitalu Medicover w Warszawie w grudniu 2011 r. Pan dr Nowak jest kompetentny, a do tego uprzejmy i sympatyczny. W porównaniu do poprzednich lekarzy, z którymi miałam do czynienia, to była ogromna różnica. Po operacji zalecił mi zupełnie inny rodzaj rehabilitacji niż po poprzednich dwóch. Nie obciążałam nogi przez ponad 3 tygodnie, ponadto założenie sączka spowodowało, że wyprowadzony został z kolana cały zbędny płyn. Może to i norma, ale nie zostało to zastosowane poprzednio. Mam dużo większą sprawność niż po poprzednich zabiegach i już po 4 miesiącach od operacji zaczęłam biegać! Nie sądziłam, że będzie to kiedykolwiek możliwe. Z pewnością skorzystam jeszcze z usług Pana Nowaka przy okazji rekonstrukcji łąkotki, która i tak pewnie czeka mnie za kilka lat. Polecam tego lekarza.

Dobry lekarz, godny polecenia. Wyjaśnił wszystko jak należy, podczas zabiegu artroskopii - rekonstrukcja acl- bez problemu mówił o tym co się dzieje i co tego wynika. Jest odrobine specyficzny, trzeba wyczuć Jego nieco dziwny charakter, przez który może wydawać się On arogancki czy bezczelny, ale w rzeczywistości jest miłą i kompetentną osobą, która wie co robi i faktycznie się na tym zna - diagnoza w 10 minut po 3 miesiącach chodzenia po innych lekarzach - dla mnie to wszystko tłumaczy :) Po zabiegu kolano tylko z dnia na dzień pracowało coraz lepiej - zero powikłań, problemów. Polecam z czystym sumieniem.

Bardzo dziękuję Dr Piotrowi Nowakowi za wykonaną operacje na paluch sztywny. Stopa bardzo szybko wraca do sprawności. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu w jaki doktor Nowak wyjaśnił mi przyczyny choroby, sposób leczenia, przeprowadzenie zabiegu i opieki w trakcie rekonwalescencji. Jeżeli w przyszłości będę potrzebowała opieki ortopedycznej z pewnością udam się do dr Nowaka.

Dr Nowak przeprowadził u mnie artroskopię kolana z usunięciem ciała wolnego. Operacja nieskomplikowana, jestem w 100 proc. zadowolony z pracy tego lekarza. Wytłumaczył co jest nie tak i co będzie robił. Był uprzejmy, z poczuciem humoru. Podczas operacji na bieżąco tłumaczył co robi i oprócz usunięcia ciała wolnego sprawdził skąd ono się oderwało (duży plus dla niego). Sprawdził też przy okazji atrsoskopii więzadła i pozostałe struktury kolana, odkrywając że podczas urazu więzadło krzyżowe zostało nieznacznie uszkodzone. Usunął przerosty tkanek, które mogły powodować bolesność na codzień (kolejny duży plus - teoretycznie nie musiał tego robić). Mogę z pełną odpowiedzialnością polecić tego lekarza.

Dziękuję za wykonaną operację , artroskopia kolana . Dzisiaj jestem całkiem sprawna , takich lekarzy nam potrzeba

Jestem trochę ponad miesiąc po operacji i już prawie biegam. A straszyli mnie, że przy takim schorzeniu będę trzy miesiące chodziła o kulach!Dr Nowak dokładnie mi wytłumaczył, co zrobi podczas operacji. I bardzo mi się podoba, że stosuje nowoczesne metody leczenia, np. nie kazał mi nosić ortezy dzięki czemu noga szybciej zaczęła prawidłowo działać. Miałam przez ponad rok bardzo nieciekawe kontakty z lekarzami tej specjalizacji, a to był pierwszy który w pełni prawidłowo zdiagnozował problem i zrobił operację, która była absolutnie niezbędna. Super lekarz!

Zerwalem wiazadlo krzyzowe, nie wiedziac jeszcze co sie stalo trafilem do doktora. Zostalem przyjety i szybko po badaniu pozbawiony zludzen - diagnoza zerwane ACL. Niemniej doktor zalecil USG, a potem rezonans. Niestety badania potwierdzily diagnoze dr-a. Wytlumaczyl szczegolowo konsekwencje nie operowania stawu, do operacji nie namawial, powiedzial ze nie ma gwarancji, ale rozsadnie byloby staw naprawic, bo beda komplikacje. Z operacja zwlekalem 1,5 roku. Jak zaczely sie problemy ze schodzeniem po schodach trafilem ponownie do dr Nowaka. Po operacji pojawily sie u mnie komplikacje. Dr Nowak sam wyslal mnie do dwoch innych lekarzy na konsultacje, dal prywatny telefon do siebie, genarlnie mialem wrazenie ze sie przejal(oczywiscie jak na standardy lekarskie ;-)) - i to wlasnie to jest dowodem jego profesjonalizmu. Caly czas sie rehabilituje - idealnie juz pewnie nie bedzie, ale sam zwlekalem z operacja a potem mialem troche pecha. Dr Nowaka polecam.

Moja córka była operowana przez dr Nowaka (rekonstrukcja wiązadeł i przyszycie łękotki) - operacja została wykonana bardzo dobrze i córka niezwykle szybko wraca do zdrowia. Nie mam żadnych zastrzeżeń do kontaktów z panem doktorem, przeciwnie podał swój numer komórkowy na wypadek gdyby był jakiś problem, a kiedy nie mógł odebrać telefonu (dzwoniłam dwa razy) to oddzwonił. Był uprzejmy i naprawdę kompetentny. Czytałam poprzednie opinie i czasem mam wrażenie, że mówimy o dwóch różnych osobach! Ja w 100% poleciłabym pana doktora każdemu, kto ma problem z kolanem.

Lekarz całkowicie pozbawiony empatii i zrozumienia pacjenta. Odmówił przedłużenia zwolnienia lekarskiego i wypisania recpty na leki zakrzepowe odsyłając do lekarza przyjmującego w dniu następnym. Trafiłam do pana doktora na kontrolę ze złamaną rzepką po czterech dniach od założenia gipsu na całej długości nogi w dniu 23.12.2014 gdzie wiedział że następnego dnia jest wigilia i nie ma lekarza który mógłby mnie przyjąć jak również poruszanie dla mnie jest niezmiernie utrudnione. Ponadto odnosił się w sposób arogancki i lekceważący.