lek. med. Piotr Gołębiowskilek. med. Piotr Gołębiowski - zdjęcie profilowe

lek. med. Piotr Gołębiowski

Okulista

Jestem doświadczonym okulistą, specjalizuję się w leczeniu chorób oczu - przede wszystkim wykonuję wszystkie zabiegi okulistyczne (chirurgia zaćmy, wszczepy soczewek itp.) oraz laserową korekcję wad wzroku (metodami Lasik, EBK, Lasek, Trans PRK), a także zabiegi medycyny estetycznej okolic oczu (plastyka powiek, dolina łez itp.).
Od 2002 roku Prezes Zarządu Laguna Medical Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 1991-2000 asystent Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie, a od 2002 do 2004 ordynator pododdziału okulistycznego Szpitala Ortopedyczno-Chirurgicznego „Jankowo” w Gdańsku. Aktywny członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji (ESCRS - European Society of Cataract & Refractive Surgeons) oraz Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Siatkówki (EURETINA - European Society of Retinal Specialists). W latach 2003-2004 pełnił funkcję zastępcy ordynatora oddziału okulistycznego Szpitala w Chojnicach. Współzałożyciel Pomorskiej Fundacji Zdrowia. Ponadto jest Prezesem Zarządu Spółki Mairim od 2007 roku, oraz wiceprezesem Zarządu PWM Sp. z o.o. od 2005 roku.

Znajomość języków obcych:
- angielski,
- niemiecki

A ja mam inne zdanie. Miałam okazję skonsultować swój problem i nie mogę nic zarzucić. Dobra ocena z kompetencje, rzetelność i bardzo dobre podejście do pacjenta.

Suuuuper lekarz. Wszystkim polecam. Profesjonalizm w pełni. Szczerze każdemu polecam tego specjalistę.

Była to moja pierwsza wizyta u doktora i miałam wrażenie,że odbyła się ona "w biegu".Okazało się,że mój wzrok się pogorszył i to bardzo od mojej ostatniej wizyty u okulisty,więc doktor Gołębiowski zasugerował mi zabieg metodą Lasik. Dla mnie to poważna decyzja,czy zdecydować się na taki zabieg-a w momencie mojej niepewności lekarz nie próbował nawet wytłumaczyć mi na czym miał by polegać ten zabieg-tylko skierował mnie do konsultanta i wezwał do gabinetu następnego pacjenta. Jeśli zaś chodzi o ankietę personalną nie zapytano mnie o jakieś alergie lub przeciwwskazania lub choroby czy ...

Jeśli zaś chodzi o ankietę personalną nie zapytano mnie o jakieś alergie lub przeciwwskazania lub choroby czy przypadłości,które mogłyby wpłynąć negatywnie na moje leczenie lub mnie zdyskwalifikować.
Mam mieszane uczucia zarówno do doktora Gołębiowskiego jak i do mojej pierwszej wizyty w Klinika Laguna Medica.
Uważam,że szczególnie na pierwszej wizycie powinno się poświęcić pacjentowi najwięcej czasu,tym bardziej jak ma on być "stałym pacjentem"przygotowywanym do poważnego zabiegu.

Nie polecam, nie wzbudził mojego zaufania, nie wybiorę się w przyszłości. Na moje pytania na temat wady wzroku odpowiedział zdawkowo i do widzenia. Z wizyty nie wyniosłam nic.

Nie należę do entuzjastów dodawania opinii o lekarzach, jednak ta wizyta skłoniła mnie do podzielenia się na jakimś rankingu moją oceną. Dawno temu stwierdzono u mnie zaćmę, jednak nie przeszkadzała ona na tyle aby ją operować - taka była opinia kilku okulistów u których byłem. Trafiłem do pana doktora Gołębiowskiego i.. usłyszałem że wymaga ona natychmiastowej interwencji. Cóż, jestem po zabiegu, czuję się dobrze ale moje mieszane uczucia pozostały - czy moja zaćma tak się pogorszyła, że należało ją zoperować, czy może poprzedni lekarze się mylili? Odpowiedzi pewnie nie uzyskam ale pana doktora mimo wszystko polecam.

Bardzo dobry lekarz, nic dodać nic ująć. Przebieg konsultacji prawidłowy, no może trochę za krótki jak na poważny zabieg (LASiK), pan doktor stwarzał wrażenie jakby się spieszył. Umówienie się na zabieg bezproblemowe, operacja bez powikłań i kontrola "na szybkiego". Poza tym bardzo dobrze - polecam!

W 2004r. odbyłam operację wszczepienia sztucznych soczewek, którą przeprowadził Dr Gołębiowski. Zabieg udał się, widzę swobodnie do dziś, nie licząc innych problemów z widzeniem, które niezleżne są od operacji (zwyrodnienia siatkówek). Mam 31 lat i z przekonaniem powiedzieć mogę, że jakość mojego życia podniosła się, bo nie muszę nosić już grubych okularów, co było dla mnie udręką. Do tego zlikwidowano tworzącą się zaćmę (nawrotów póki co nie ma). Obecnie mieszkam w Krakowie, oglądało mnie tu kilku okulistów i za każdym razem powtarzają, że i jakość wszczepionych soczewek jest bardzo dobra i sam zabieg przeprowadzony profesjonalnie. Polecam.

U doktora Gołębiowskiego byłam na kilku wizytach związanych z laserową korekcją wzroku. Jest uprzejmy i konkretnie bez owijania w bawełnę odpowiada na pytania czy wątpliwości co mi szczególnie odpowiadało. Godny zaufania, polecam.

Polecam - za profesjonalizm i bardzo ciepłe podejście do pacjenta. Na badaniu kwalifikacyjnym pan doktor rozwiał wszystkie moje wątpliwości dotyczące zabiegu LASIk - za dwa tygodnie mam zabieg i cieszę się, że jest tu tyle pozytywnych opinii na temat mojego lekarza.

Z okulistami jak z dentystami - chodzisz jak coś się dzieje. Szukałem w necie, znalazłem pozytywne opinie i nic mi innego nie zostało jak potwierdzić, że jest ok.