dr n. med. Piotr Serwatowski

2,3
1,9
2,8
2,3

Jestem bardzo rozczarowana po spotkaniu z dr Serwatowskim .Moja mama jest chora na nowotwór płuc.Przeszła operację ,chemioterpię i radioterapię. Po dwóch miesiącach wystąpiły przeżuty do wątroby, kręgosłupa. Pan dr. Serwatowski zakwalifikował ją na chemię. Po pierwszej dawce pojawiły się problemy neurologiczne, o czym przy drugiej chemii poinformowałam pana doktora. Potraktował to z obojętnością i podała mamie drugą chemię .Stan mamy bardzo się pogorszył. Zachowywała się dziwnie, miała omamy, splątaną mowę nie umiał wypowiedzieć tego co chciał. Pan dr nie zlecił żadnych badań, nigdzie nas nie pokierował , zostawił chorą bez pomocy .Jednak przepisał termin trzeciej chemii. Dopiero po ostrej interwencji taty, pani doktor,która jest podwładną dr. Serwatowskiego wstrzymała chemię, dopóki nie wyjaśnią się problemy neurologiczne. Dr. Serwatowski to biurokrata, przyjmując chorego nawet nie podejdzie do pacjenta, nie oglądnie chorego ,nie osłucha. Na pytania chorego i rodziny odpowiada zdawkowo,a właściwie nic nie mówi. Powinien zastanowić się nad zmianą zawodu,najlepiej na pracownika biurowego.

Brak zainteresowania pacjentem. Zero badań. Zdawkowe odpowiedzi. Dawno nie zostałam tak potraktowana. Nie polecam.

Lekarz wyjątkowo małomówny, brak jakichkolwiek badań, brak pytań, brak dociekliwości, brak zainteresowania pacjentem poza otrzymaniem skierowania, zreszta na własna prośbę człowiek wychodzi z niczym z gabinetu. Kompletnie nie polecam. Tak beznadziejnej wizyty nie miałam nigdy.

Bardzo małomówny. Trzeba wiedzieć o co pytać. Odpowiedzi krótkie ,zdawkowe. "Obojętny na chorego". Żadnego doradztwa, podpowiedzi. Zleca poprostu określoną ilość cykli chemioterapii, czyta wyniki i decyduje czy w danym momencie można "podać chemię, czy te z nie". I nic poza tym. Żadnej podpowiedzi nawet w przypadku, kiedy wyniki są "za słabe" na chemię. Z mojego doświadczenia - na pytanie jak wzmonić odporność,co mam jeść, czym się wzmocnić aby na drugi raz nie przekładać cylku - w odpowiedzi - wzruszenie ramionami i zdanie "tak normalnie". Pomyłka tego człowieka z wyborem zawodu - jeśli chodzi o podejście do choroby, ponieważ do niego nie przychodzą chorzy z błachą chorobą.

Grzecznościowo przyjął mnie na konsultacjach z wynikami taty u siebie na oddziale.Życzliwy, spokojny, bardzo kompetentny.Polecam zdecydowanie.

Zaufałam w 100 % pomógł,czuję sie dobrze, mało mówi. Ze strachu mało pytałam i po wyjściu z gabinetu miałam wiele nie zadanych pytań. Pan doktor jest bardzo serdeczny, lecz nie wylewny.Nie pociesza i nie straszy. Podoba mi się mam nadzieję, ze przedłuży mi życie. Pozdrawiam.

Bardzo spokojny, zrównoważony. Przy pierwszym spotkaniu zaskakuje małomównością. Jednak przy kolejnych wizytach widać zaangażowanie i czuć wielką chęć niesienia pomocy przy ograniczonych możliwościach. Tak trudna rola, niesienia pomocy śmiertelnie chorym, chyba go przerasta, bo głównie smutek maluje się na jego twarzy.

Bardzo jestem rozczarowana doktorem Serwatowskim. Nie wiem czy praca , którą wykonuje jest za karę, ale pacjenci, którzy do niego przychodzą to ludzie chorzy, bardzo cięzko chorzy, którzy wymagają odpowiednio przedstawionej dizgnozy, bez odbierania wiary!!!!! Oby pan doktor nigdy ze swoim bliskim cięzko chorym, nie trafił na kogoś takiego jak on.