dr hab. n. med. Rafał Stojko

Ginekolog

Kilkanaście lat temu miałam już skierowanie na usunięcie jajnika od jednego ginekologa, a po konsultacji z prof. Stojko zdecydowałam się na operację dokonaną przez niego i dzięki temu zachowałam jajnik, gdyż usunął jedynie potworniaka. Polecam wizytę u profesora.

Siostra operowana przez dr. Stojko - niestety nie przeżyła zabiegu usunięcia ….. .Przewieziona do Szpitala Bonifratów gdzie wspomniany lekarz pracuje we wtorek, już w środę rano poddana operacji. Niestety nie poinformowano nas że nie jest to operacja ratująca życie, choć słowa dr. Czechowicza - OIOM - czy rano przed operacją chcemy pożegnać siostrę są wymowne. Zasadność natychmiastowej operacji i przygotowanie do niej pacjenta winny zostać zweryfikowane.

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM w leczeniu bezpłodności. Efekt mojego 2-letniego leczenia jest taki że zmieniłam lekarza który otworzył mi oczy na problem. Otóż powiedział że niepotrzebnie robiono mi inseminacje, które mają wówczas tylko sens jak kobieta leży na oddziale i monitoruje się jej cykl co do godziny, u mnie tego nie było, więc nie było szans na powodzenie. Kobiety- In vitro czy inseminacja to ostateczność, pierw trzeba zrobić szczegółowe badania, wymazy na bakterie itp. Może to i dobry lekarz w ogóle, nie neguję tego, faktycznie jest uprzejmy, ale moim zdaniem nie jest specjalistą w leczeniu niepłodności. A do tego jest drogi 200zł za dosłownie chwilkę. W końcu przyszedł dzień, że dostrzegłam że nie miał wobec mnie pomysłu na leczenie, więc z niego zrezygnowałam.

Lece się już od jakiegoś czasu, chodziłam do różnych lekarzy i wszyscy rozkładali ręce,lepiej wogóle nie zajmować się 'trudnym" przypadkiem, a ja poprostu chciałam zostać matką.Leczenie u innych specjalistów nie przynosiło rezultatów, popadałam powoli w depresje, aż w końcu polecono mi dr Stojko, byłam nastawiona sceptycznie po poprzednich złych doświadczeniach. Spotkała mnie miła niespodzianka, są jeszcze prawdziwi specjaliści, którzy z pasją podchodzą do swojego zawodu, cieszą się wynikami leczenia. Jestem bardzo zadowolona z profesjonalizmu Pana doktora i mogę go z czystym sumieniem polecić wszystkim kobietom.

Pan docent to lekarz, który ma coraz mniej czasu dla pacjenta. Byłam u niego kilka razy i nigdy wizyta nie przekroczyła magicznych 10 minut, na zadane pytania odpowiada bardzo wymijająco. Ogólnie lekarz ma wiedzę ale gubi go brak czasu i rutyna,kasa jest najważniejsza! Bardzo rażący jest brak prowadzenia kartotek, przez co lekarz kompletnie nie zna hstorii pacjenta, więc na początku każdej wizyty trzeba przypominać mu jaki mamy problem zdrowotny. Ogólnie duże rozccarowanie. Lekarz dobry dla zdrowych i bogatych kobiet ale jak coś się dzieje czy w przypadku ciąży omijać szerokim łukiem. Rozczarowana.

Uprzejmy i kompetentny. Człowiek wśród lekarzy. Jasno i dokładnie potrafi wytłumaczyć przyczyny i skutki choroby. Zawsze ma czas by odebrać telefon od pacjenta i udzielić telefonicznej porady.Super lekarz, specjalista wśród specjalistów. Gorąco polecam !Pan Doktor po prostu kocha swój zawód i da się to wyczuć.

Pan Stojko uważa się za nieomylnego, a życie pokazuje, że tak nie jest. Ten geniusz źle pobrał mi cytologię i na wstępie na oko ocenił,że nic złego nie może wyjść. Faktycznie wynik wyszedł dobry, tylko, że szkoda, że Pan Stojko nie pobrał jej z kanału szyjki lub przynajmniej porządnie nie zobaczył całej szyjki. Wówczas nawet gołym okiem zobaczyłby żywoczerwony kanał szyjki z cechami ektopii....byłam u tego lekarza 3 razy, 3 razy oglądał moją szyjkę twierdząc, że jest idealna......załamka!!!!! Pośpiech, ciągłe patrzenie na zegarek, brak prowadzenia kartoteki i CHCIWOŚĆ to cechy, które są nierozerwalnie związane z wizytą w tego pana. ODRADZAM!!!!!

dr hab. nauk med. ginekolog położnik Rafał Stojko profesjonalista i wyjatkowo uprzejmy i miły Człowiek. Leczymy sie u Niego z Zaglebia, bo u nas nie ma tak wspaniałych i kompetentnych ginekologow.Dziekujemy panie Doktorze! Tak Trzymać! Wdzięczne pacjentki z sosnowca i wojkowic!!!!

Polecam z całego serca dr.Rafała.Prowadzi moją pierwszą ciąże od początku jestem bardzo zadowolona.Zawsze ma czas odebrać telefon gdy ma się jakieś pytania doradzi pomoże człowiek o złotym sercu widać że lubi co robi i przede wszystkim umie to robić i robi to z powołania!!!!Justyna.S.

Na początku sierpnia przeszłam poważną operacje. Operacje przeprowadził docent Rafał Stojko 100% fachowiec, przemiły lekarz. Bardzo serdecznie polecam go wszystkim panią