Lek. med. Robert Wilk jest absolwentem Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego). Studia ukończył w 1988 roku. W 1994 r. zdał egzamin specjalizacyjny z chirurgii dziecięcej. Dodatkowo, swoje kwalifikacje podnosił podczas wielu szkoleń w Manchester, Bremie i Wiedniu. Lek. med. Robert Wilk nieprzerwanie od 1988 r. pracuje w Klinice Chirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Poza pracą chirurga jest także wykładowcą Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ.
Od kilku lat lek. med. Robert Wilk związany jest także ściśle z chirurgią estetyczną. Szkolenia odbył w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i Gdyni oraz zagranicą – w Monachium, Wenecji i Gandawie.

Wspaniały lekarz-profesjonalny, zaangażowany. Przeprowadzał operację naszego synka - pomimo, że operacja była robiona na NFZ, z chęcią nam wszystko wyjaśnił, dał prywatny numer; wyjaśnił, na czym będzie polegał zabieg i jak postępować potem-nie zmuszał nas do odbycia wcześniej kilku prywatnych wizyt. Czułam, że oddaję synka w dobre ręce. Jeszcze po zabiegu z chęcią udzielił nam rady i rozwiał nasze wątpliwości. Nie umiem ocenić jakości przeprowadzonej operacji, ale synek czuje się świetnie, już dwa dni po operacji ewidentnie ustąpiły wcześniejsze dolegliwości bólowe. Gorąco polecam tego Pana doktora.

Zdecydowanie polecam jako specjalistę. Bardzo kompetentny, konkretny. Do pacjenta podchodzi kompleksowo. Bardzo uprzejmy. Tłumaczy wszystko dokładnie i zrozumiale.

Pierwszy raz spotkałam lekarza który tłumaczy, wyjaśnia,sam pyta czy wszytsko dla nas rodziców jest jasne, ma świetne podejście do dzieci no i co najważniejsze jest świetnym fachowcem.Kilka dni temu Pan Doktor przeprowadził zabieg u mojej córki, wszystko przebiegało wzorowo a ja dzięki doktorowi mam i miałam przekonanie że oddałam swoje dziecko w najlepsze leczące ręce.Dziękuje Panie Doktorze>

Zdecydowanie polecam! Lekarz, który ma fantastyczne podejście do dzieci oraz czas i cierpliwość do ich rodziców. Wykonywał zabieg u mojego synka - wszystko przebiegło w jak najlepszym porządku.

Bardzo dobry lekarz,niee odpowiada wymijająco na zadane pytania. mówi prosto i dobitnie jaki jest stan chorego i jakie sa dalsze plany leczenia.POLECAM

Pan Doktor operował mojego synka dwukrotnie (przepukliny). Wszystko poszło bardzo dobrze. Za pierwszym razem trafiliśmy do niego przypadkowo, ale potem usłyszałam od innego lekarza i pielęgniarki, że lekarze z Prokocimia tylko jemu ufają, że nie ma sprawniejszego chirurga dziecięcego i dzieci ze swoich rodzin oddają tylko w jego ręce! Polecałam go już kilku znajomym mamom i wszystkie go chwaliły (przepukliny, stulejka, wycinanie zmian na skórze, jakieś gastryczne, ale nie pamiętam szczegółów). Dla nas był zawsze przemiły, być może dla kogoś mniej, ale w chirurgii najważniejsze jest, jakim jest specjalistą, bo to decyduje o życiu dziecka.

W 100% polecam Pana doktora Wilka. W lipcu mieliśmy zabieg syna, Pan doktor dokładnie wytłumaczył na czym zabieg będzie polegał ile będzie trwał, odpowiedział na wszystkie nasze pytania, po zabiegu odbierał telefony. Po prostu lekarz z powołania. Bardzo polecam. Z moich obserwacji Pan doktor ma niesamowitą pamięć:)

Wspaniały człowiek, mądry lekarz, miły, uprzejmy, w trakcie operacji mojego synka czułam się bezpiecznie gdyż wiedziałam że jest w odpowiednich rękach.

Dr Wilk przyjmuje również w Katowicach w Centrum Medycznym Falck, co jest dla mnie dużym udogodnieniem. Chodzę tam z moim synkiem i jestem zadowolona tego jak doktor nas prowadzi. Jest rzeczowy i ma fajne podejście do dzieci ;)

Jestem bardzo zadowolona ,trafiłyśmy do doktora tylko dlatego że nasz lekarz był na urlopie .Nie odmówił pomocy chociaż wiedział,że moja córka jest pacjentką jego kolegi ,nie kazał czekać chociaż mógł bo to nie był zabieg ratujący życie .Jest super fachowcem ,polecam go wszystkim .Dziękuję .Chciałabym żeby wszyscy doktorzy byli tacy jak on .