dr n. med. Robert Wojdan

2,5
2,6

Do tej pory byłam w dr Wojdana na paru wizytach (16 tydzien ciąży) w CM Medicover na Granicznej w Katowicach. 1. Nie jestem w stanie dokładnie ocenić wiedzy i kompetencji Pana doktora, ponieważ moja ciąża (na szczęście!) przebiega bez jakichkolwiek problemów. Poza rutynowym USG, badaniem na fotelu i skierowaniem na badania krwi czy moczu nie były wykonywane żadne zabiegi/badania. 2. Na zdecydowany minus oceniam brak badania piersi (pomimo 4 czy 5 wizyt!). 3. Jeżeli chodzi o skierowania to poza standardowymi/wymaganymi nie kieruje sam z siebie na żadne inne. Jeżeli chcę ...

2. Na zdecydowany minus oceniam brak badania piersi (pomimo 4 czy 5 wizyt!).
3. Jeżeli chodzi o skierowania to poza standardowymi/wymaganymi nie kieruje sam z siebie na żadne inne. Jeżeli chcę jakieś dodatkowe muszę o nie prosić. Nie wiem więc jak jest z tym "dmuchaniem na zimne" wspomnianym w którymś z komentarzy.
4. Bardzo małomówny żeby nie powiedzieć milczący.
5. Każda wizyta wygląda podobnie (bardzo szablonowo i rutynowo) - pytanie o samopoczucie, pytanie czy biorę witaminy, pytanie czy jestem na L4, pytanie czy chcę L4, stwierdzenie, że wszystko OK i mam kontynuować zalecenia. Nie jestem osobą, która oczekuje od lekarza pytan o zdrowie członków rodziny, aczkolwiek deko zainteresowania/empatii nie zaszkodzi.
6. Na jedną z wizyt doktor spóźnił się 15 minut - nie przeprosił. Gdy ja spóźniłam się 3 minuty (musiałam zostać dłużej w pracy) miał pretensje, że nie byłam na czas (pomimo, że przeprosiłam i wyjaśniłam powód!).
7. Dużym minusem jest dla mnie nieobycie z komputerem i apartem do USG (widać wyraźnie, że ma problemy w obsługą "techniczną"). Kiedyś USG wykonywał 5 czy 6 razy, ponieważ "coś źle kliknął" (jak sam stwierdził). Notorycznie źle zaznacza opcje w komputerze i każda wizyta zaczyna się/kończy od wyjaśniania wątpliwości w recepcji.
8. Poświęca wystarczająca ilość czasu na wizytę jednak jej większość odbywa się w milczeniu.
9. Na moją prośbę o wypisanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w zajęciach jogi dla kobiet w ciąży (wymaga tego firma oferująca zajęcia) odmówił argumentując, że przeciwskazań nie ma i zaświadczenia nie wystawi. Jeżeli chcę mogę chodzić. Problem w tym, że bez zaświdczenia na zajęcia mnie nie przyjmą. :(

W związku z powyższym nie jestem w stanie zdecydowanie odradzić czy polecić z entuzjazmem wizyt u tego lekarza. Ja na następną kontrolę idę na innego lekarza w Medicoverze i potem zdecyduję czy wracam do dr Wojdana.

Do Dr.Roberta Wojdana zaczęłam chodzić od nie dawna i mam pozytywne doświadczenia z tym lekarzem,a poza tym miły człowiek z ogromną wiedzą, jeśli chodzi o leczenie, godny zaufania. Może ma trudny charakter, ale jest świetnym specjalista i potrafi być miły a nawet się uśmiechnać.

Wizyta odbyła się N.Z.O.Z Brzeszcze, po wielu miesiącach oczekiwań, co już jest upokarzające, dostałam się na wizytę i byłam w szoku, nigdy nie byłam tak zdawkowo, nieuprzejmie potraktowana. Kobieta do ginekologa przychodzi z intymnymi problemami.... nie pokazać pięte... odrobina empatii byłaby bardzo wskazana. Ocenianie, kąśliwe komentowanie też jest nie na miejscu. Kompetencje trudno mi ocenić, nie miałam szansy sie przekonać. Nie polecam, chyba że się nie ma wyjścia.

nie polecam, po przepisaniu maści która została wycofana ze sprzedaży nie chciał zmienić recepty, tłumacząc że w aptece mają ją wydać lub dać zamiennik! po następnej interwencji że nie ma w aptece konkretnego zamiennika i to lekarz ma określić lekarstwo , nadal upiera się że trzeba znaleść inną aptekę w mieście (w żadnej nie zrealizowano recepty!) Miasto Tychy,

nie polecam,

Beznadzieja. Umówiłam się na wizytę, ponieważ podejrzewałam infekcję grzybiczą. Dr Wojdan mnie zbadał. Powiedział, że to grzybica, że mam brać 12 tabletek dopochwowych(koszt ok. 50 zł), potem priobiotyki 10 szt.(30 zł), podmywać się 4 razy dziennie i smarować maścią, przez czas leczenia nie kochać się z mężem. Poprosiłam czy mógłby mi dać jakiś lek dla męża, bo inni lekarze zawsze mi przepisywali. Rzucił mi chamsko, że jak mąż chce się leczyć to niech sam idzie do lekarza, że takich metod się nie praktykuje etc. Stwierdziłam , że coś jest nie tak. W ten sam dzień udało mi się dostać do innego ginekologa, który zrobił mi posiew i okazało się że NIE MAM ŻADNEJ INFEKCJI!!! a dr chciał mnie leczyć przez miesiąc. No chyba sami przyznacie, że zbyt kompetentny to dr Wojdan nie jest...

Nie wątpię w kompetencje tego lekarza, ale jednak podejście do pacjentek nie jest jego mocną stroną. Płacąc za pakiet Medicover chciałabym czuć się komfortowo podczas wizyty, zwłaszcza u takiego specjalisty jak ginekolog. Poszłam na kontrolę a ponadto z pytaniami o badania, jakie powinnam wykonać, żeby dobrze przygotować się do ciąży. Dr Wojdan wyśmiał moje pytania, wszystkie bagatelizując. Czułam się bardzo mało komfortowo i w zasadzie po pewnym czasie uznałam, że dalsza rozmowa nie ma sensu. Odradzam tego lekarza.

Lekarz faktycznie dość specyficzny:) jeżeli kobieta oczekuje traktowania zwłaszcza w ciąży jak za przeproszeniem "śmierdzącego jajka" może lepiej, żeby nie szła do tego lekarza bo bywa ciężki. Jeżeli jednak komuś zależy na rzetelnej opiece jak najbardziej dr Wojdana polecam!!! Po pierwszej wizycie wyszłam mocno zniesmaczona jego zachowaniem - fakt, że była to godzina 19:20 ale pomyślałam co mnie to obchodzi w końcu to jego praca...niemniej jednak odważyłam się pójść drugi raz gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży a mam pakiet Medicover. Polecany przez koleżanki inny lekarz doprowadził do zaostrzenia nerwicy sugerując ciąże pozamaciczną bo nie było widać pęcherzyka. Dr Wojdan natomiast spokojnie i rzeczowo wyjaśnił, że jest to bardzo wczesna pora (był to 2 tydzień!!!) - zdarza się, że pęcherzyk uwidacznia się dopiero po 5 tygodniu ciąży więc nie ma co wyrokować od razu ciąży pozamacicznej, zalecił cierpliwe czekanie i umówienie się na kolejną wizytę. Jak się okazało miał rację po 6 tygodniu pęcherzyk było widać pięknie i wszystko jest w porządku do dnia dzisiejszego a jesteśmy już w 23tc :) lekarz zleca wszystkie badania niezbędne w ciąży, mimo specyficznego usposobienia cierpliwie odpowiada na pytania, których zazwyczaj mam całą listę przy wizytach-zdarza mu się nawet usmiechnąć :D Podoba mi się jeden z poprzednich wpisów - dr House również do najprzyjemniejszych nie należy a sądzę, że większość z nas chciałaby trafić do lekarza, który pomimo trudnego charakteru jest świetnym specjalistą! Podobni jest z dr Wojdanem :)

Witam, uważam, że jak najbardziej lekarz godny polecenia! Na pierwszej wizycie poświęcił mi 40 min na rozmowe. co do wczesnej ciąży to poszłam w 5 tyg, poświęcił mi dużo czasu na rozmowę, zalecił badania.Polecam Bardzo

Witam,

Mam tylko pozytywne doświadczenia z Panem Doktorem Robertem Wojdanem. Świetnie zorganizowany i przygotowany do rozmowy. Spokojny i rzeczowy. Pamięta o wszystkich dolegliwościach, o których ja już nie pamiętam . Skutecznie wyleczył mnie z wszystkich dolegliwości. Świetnie kojarzy objawy z przyczynami. Pomógł mi przejść przez ciążę z licznymi dodatkowymi problemami. Leczy również moją siostrę i kilka koleżanek. Szkoda tylko ,że jest zawsze smutny i wycofany. Chciałabym MU pomóc i w ten sposób podziękować jednak nie wiem jak. Zawsze będzie lekarzem moim i moich najbliższych. Polecam serdecznie.

Do Pana Doktora Roberta Wojdana chodzi moja moja mama, moje ciocie, ja , moja siostra i wszystkie jesteśmy niesamowicie zadowolone. Pan Doktor zawsze poprowadzi swobodna rozmowe , zbada, nawet usg, badanie piersi, konstulatcja, czego można chcieć więcej od lekarza. Lekarz godny polecenia . Takich to na prawde ze świecą szukać!