dr n. med. Sylwia Motyl

Ortodonta

Według mnie lekarz powinien przede wszystkim kierować się etyką zawodową i dobrem pacjenta czego przykład miałam okazję obserwować prze około 3 lata w gabinecie doktor Motyl. Leczenie u dr Motyl jest moim drugim leczeniem aparatem ortodontycznym. Wcześniej aparat został założony przez innego lekarza i zęby zostały jedynie wyprostowane natomiast nie została skorygowana wada zgryzu co spowodowało to, że po kilku latach zęby byly w gorszym stanie niż przed leczeniem.Dr Motyl wdrożyła m.in leczenie bi-helixem. Oprócz leczenia wady zgryzu i wyprostowania zębów delikatne zabiegi kosmetyczne zaproponowane przez panią doktor pozwalają od ponad roku cieszyć mi się pięknym i NATURALNYM uśmiechem. Uważam że gabinet jest prowadzony bardzo uczciwie w stosunku do pacjenta.Ani razu nie zdarzyło mi się żebym musiała uiścić jakąś dodatkową i absurdalną opłatę o której nie byłam wcześniej poinformowana. Przykro mi czytać negatywne komentarze o tym że Pani doktor jest mało empatyczna lub oschła ponieważ w mojej opinii jest ona bardzo zaangażowana w swoją pracę i jej efekty.Gdybym miała wybierać jeszcze raz wybrałabym tak samo ponieważ mam na uwadze fakt , że Pani doktor ma za zadanie sprawić by mój uśmiech był zdrowy i piękny a do ortodonty nie chodzę na kawkę i pogaduchy ;) . Nie jest to też gabinet spa więc siłą rzeczy przyjemność z wykonywanych zabiegów będzie mniejsza ;)

Pani Doktor bardzo zaangażowana w leczenie, widać że posiada wiedzę i doświadczenie. Całe leczenie przebiegło szybko i sprawnie.

Zdecydowanie nie polecam. Leczenie może i jest wykonywane bardzo dobrze ale podejście pani doktor do pacjenta jest po prostu koszmarne. Kompletny brak empatii, chłód oraz złośliwość wobec pacjenta zauważyłem już podczas 3 wizyty. Przy jakichkolwiek komplikacjach w leczeniu wina zrzucana jest wyłącznie na pacjenta, robiąc mu wyrzuty sumienia. Ma się wrażenie, że pracuje za karę. Jedynie pani z recepcji bardzo miła, pomocna i robi co może dla dobra pacjenta.

Pani Doktor skutecznie doprowadziła do porządku zęby dwójki moich dzieci i aktualnie leczy najmłodszą córkę. Zawsze rzeczowo i fachowo byłem informowany, jeśli przy comiesięcznej kontroli wyszło, że jest jakiś problem, np. dzieci nie doczyszczają zębów. Jeśli zdarzały się awarie (zerwany zamek), to pani Ela z recepcji zawsze jakoś "wcisnęła" córkę na wizytę, pomimo pełnego kalendarza wizyt. Po zakończeniu leczenia Pani Doktor zaleca i umożliwia bezpłatne wizyty kontrolne. Zdecydowanie polecam.

Jestem bardzo zadowolona, że moja córka trafiła pod opiekę Pani Doktor, dzięki jej wiedzy, umiejętnościom, ich profesjonalnemu podejściu córka ma hollywoodzki uśmiech, bez konieczności usuwania zębów. Inni ortodonci przekonywali, że przy wadzie zgryzu córki nie jest możliwe osiągnięcie dobrego efektu końcowego bez usunięcia co najmniej 4 zębów. Pani doktor po wnikliwym badaniu oceniła, że u córki jest to możliwe, ale wymaga w pierwszym etapie skorygowania łuku podniebiennego. Dodam, że córka miała też problemy wcześniej laryngologiczne, według lekarzy na tle alergii- z nawracającymi katarami i zaburzeniami węchu- po etapie leczenia dotyczącym łuku podniebiennego okazało się, że te katary to żadna alergia- córka zaczęła dobrze czuć zapachy (!). Pani doktor z powodu bardzo dobrej opinii wśród pacjentów i lekarzy jest oblegana przez pacjentów, więc siłą rzeczy nie ma tyle czasu, żeby wszystko tłumaczyć każdemu choremu. Trzeba trochę zaufać, że trafia się do profesjonalisty, który wie jak pomóc. Myślę, że Pani doktor jest wymagająca dla pacjentów, bo każdy fachowiec wkładający wysiłek w pracę chce dobrych efektów, a w tej dziedzinie sukces w dużym stopniu zależy także od postawy pacjenta i jego rodzica. Serdecznie polecam leczenie u Pani Doktor i jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc córce.

Leczenie po 40-stce i pełny sukces! Bardzo dziękuję Pani Doktor za mój uśmiech oraz wiarę we mnie. Nie sądziłem, że jest to możliwe u starszych pacjentów. Gorąco polecam.

Jestem bardzo wdzięczna Pani Doktor za 3 lata leczenia, które przyniosły takie efekty jakie chciałam. Miałam najpierw hasa, a następnie aparat stały, co umożliwiło naprawę zgryzu oraz ustawienia zębów. Sympatyczna Pani z rejestracji oraz Pani asystentka zawsze dodatkowo umilały wizytę. Zdecydowanie polecam.

Jestem po leczeniu ortodontycznym u doktor Sylwii Motyl. Moja wada była duża i wymagała od doktor wiedzy i doświadczenia a ode mnie współpracy i zaangażowania (np. noszenie wyciągów międzyszczękowych). Leczenie przebiegło sprawnie i bez problemów. Wada została wyleczona za co bardzo dziękuję Pani doktor. Jak najbardziej poleciłbym wszystkim leczenie u doktor Sylwii.

Jestem po leczeniu ortodontycznym u doktor Sylwii Motyl.
Jak najbardziej poleciłbym wszystkim leczenie u doktor Sylwii.

Niestety dr nie poświęca czasu pacjentom a na pytania odpowiada lakonicznie. Poważnie zastanawiam się nad podjęciem leczenia mimo iż efekty ma świetne, wiele moich znajomych się leczyło w ortovii i efekty mają trwałe

Mam bardzo mieszane uczucia względem pani doktor. Została mi ona polecona przez kilkoro osób, uprzedzono mnie, że to lekarka nieprzystępna, oschła i momentami niemiła, ale i tak przeżywam szok przy każdej wizycie. Denerwuje brak informowania o postępach leczenia i zmianach w nim - o nich dowiedziałam się od pani Eli z rejestracji jak zapytałam, brak czasu na wizycie, by udzielić konkretnej informacji - denerwuje to nawet mojego dentystę, który o pewnych rzeczach chciałby być informowany, ale ja mu tych informacji udzielić nie mogę, bo sama ich nie dostaję (chociaż pytam ciągle!), niechlujstwo w robocie - pani doktor bardzo brzydko mi urąbała jednego zęba, boję się czy tak to będzie wyglądać już po leczeniu i czy nie będzie mnie czekać nadbudowana zęba przez to i doprowadzenie go do stanu normalności, brak konkretów dla pacjenta - nie mam nawet informacji jak wygląda sprawa mojego uzębienia, czy widzimy znaczace postępy, ile czeka mnie noszenia aparatu. Wszelkie informacje o spóźnieniach, cichym mówieniu czy żuciu gumy przez panią doktor są jak najbardziej prawdziwe :) ogólnie: sama nikomu nie polecam pani doktor, bo byłoby mi potem głupio się tłumaczyć z takiego podejścia lekarza, jeśli efekt leczenia przez panią doktor nie będzie powalający to serio uznam, że osoby, które mi ją poleciły muszą mnie nie lubić:)