prof. dr hab. n. med. Tadeusz Orłowski

Chirurg onkolog

Operował skutecznie moją żonę w 2013r . Fakty mówią same za siebie. Nie ma wznowy - czyli wyciął wszystko co było trzeba. Panie profesorze bardzo dziękuję .Nie ma ludzi idealnych ale dla mnie to fachowiec godny polecenia .

Pilne! czy ktoś wie jak dostać się do prof. Orłowskiego w Warszawie na Płockiej?! Wuj leży w szpitalu w Łukowie, gdzie nikt nie potrafi nic zrobić z jego płucami, sugerowali żeby samemu rozejrzeć się za specjalistycznym szpitalem od płuc, niestety bez skierowania szpital na płockiej nie chce nas przyjąć! Stan jego płuc jest fatalny, ledwo uszedł z życiem, leżał w śpiączce farmakologicznej ponad miesiąc podłączony do ecmo, niedawno go wybudzili, ale nie jest w stanie sam oddychać. Łuków nie potrafi nic zrobić, nie potrafi też odesłać go do innego szpitala, ...

Stan jego płuc jest fatalny, ledwo uszedł z życiem, leżał w śpiączce farmakologicznej ponad miesiąc podłączony do ecmo, niedawno go wybudzili, ale nie jest w stanie sam oddychać. Łuków nie potrafi nic zrobić, nie potrafi też odesłać go do innego szpitala, a wuj potrzebuje natychmiastowej pomocy!

Godny polecenia lekarz, któremu zależy na LECZENIU a nie nabijaniu kasy NFZ. Dzięki niemu został wyleczony mój dziadek, u którego inni lekarze nie potrafili zdiagnozować raka płuc! (sic!)

Ja z kolei jestem bardzo zadowolona z pobytu w szpitalu na Płockiej właśnie w klinice chirurgii. Zdiagnozowali i zaczęli leczenie nie odesłali do domu/pulmonologa bez diagnozy i poprawy stanu zdrowia mimo że nie wymagałam operacji. Z całego serca polecam klinikę na Płockiej i dr Zarembę oraz dr Rudzińskiego którzy bardzo mi pomogli.

Pan Orłowski jest przykładem na to, że tytuły naukowe i uznanie w świecie nauki nie dają pacjentowi i jego rodzinie gwarancji na skuteczną walkę z nowotworem płuc, w którego leczeniu ów Pan się specjalizuje. W marcu 2013 r. na zdjęciu RTG klatki piersiowej mojego taty stwierdzono w lewym płacie płuca guza o wielkości 4,3 cm. Szybko zleciliśmy szczegółowe badanie tomografem komputerowym, które wykazało również mniejszy guz o wielkości 2,5cm w prawym płacie płuca oraz podejrzenie przerzutów nowotworu do nadnerczy, kości i wątroby. Nie czekając dłużej zgłosiliśmy się na konsultację u prof. Orłowskiego, który stwierdził, że tata wcale nie ma przerzutów, a jego przypadek kwalifikuje się na resekcję lewego płatu płuca i wypisał skierowanie do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Operacja została przeprowadzona przez dr Jagiełło w kwietniu, ale tata nie przychodził po niej do siebie tak jak powinien. Pod koniec kwietnia tata dostał napadu epileptycznego w wyniku przerzutu do mózgu. 19 maja br. na konsultacji onkologicznej powiedziano tacie, że wszystko jest w porządku, że jest wyleczony i jak to powiedziała pani doktor, "tata wygrał życie". Jednak w wyniku przerzutu tata stracił częściową władzę w prawej stronie ciała i musiał podać się kolejnej operacji usunięcia guza w mózgu. Wynik histopatologiczny był druzgocący "rak płuca jest rozsiany w całym ciele taty". Po operacji na mózgu na szczęście tata odzyskał władzę w prawe części ciała i mógł normalnie funkcjonować i cieszyć się sprawną ręka i nogą. Po serii dawek radioterapii na głowę ( w celu usunięcia ewentualnych pozostałości komórek rakowych w głowie) tatuś był bardzo wyniszczony, wymiotował, miał nudności, jednak na chemioterapię był już za słaby. W dniu 17 sierpnia 2013 r. o godz. 4:05 tata zasnął. Konkludując pragnę wyrazić wstręt i pogardę wobec osoby Pana Orłowskiego, który nie podjął nawet próby wnikliwego zbadania wszystkich dokumentów dotyczących choroby taty. Widocznie w świecie, w którym żądzą pieniądze i chciwość nie ma miejsca na profesjonalizm i należytą staranność zawodową, jakie stawiany przed nazwiskiem tytuł profesora powinien zapewniać. Nie polecam wizyt u tego Pana, ja i moja rodzina z całą pewnością będziemy to czynić szerokim łukiem.

Operował skutecznie moją żonę w 2004r. Fakty mówia same za siebie. Nie ma wznowy - czyli wyciął wszystko co było trzeba. Nie ma ludzi idealnych ale dla mnie to fachowiec godny polecenia

Nie ma ludzi idealnych ale dla mnie to fachowiec godny polecenia

Nigdy nie powinien ten Pan być lekarzem... Zdecydowanie lepiej wychodzi mu rola biznesmena, uwielbia pieniądze, a człowiek? cóż... nie ten to inny zapłaci... i będzie lepsze auto niż to, którym obecnie jeździ...

Po prywatnej wizycie w listopadzie 2012r skierował co prawda mame do szpitala na Płockiej gdzie wykonano bronchoskopie bez pobrania wycinka guza w płucu twierdzac ze nie było mozliwosci. W wypisie ze szpitala wytknieto zaniedbania szpitala w którym mama była wczesniej oraz napisano ze guz w płucu to zmiana najprawdopodobniej nie nowotworowa. Na jakiej podstawie nie mam pojecia! W styczniu 2013r wykonano odpowiednie badania w Centrum Onkologii na Ursynowie diagnoza nowotwór drobnokomórkowy płuca!!! Po człowieku z takim stopniem naukowym, praktyka o doswiadczeniem należy sie spodziewać zdecydowanie wiecej!!Reszte co mysle o panu profesorze pozostawie bez komentarza!!!

Przyjeżdża do Cz-wy na konsultacje...brak słów. Nawet zza biurka do chorej nie wstał. Nie osłuchał, nie zmierzył ciśnienia...nic. Wyraźnie czekał na... Każdy wie na co. Odradzam, szkoda czasu i sił chorego, żeby go na te konsultacje dowieźć!!! Widać ilość tytułów skutecznie zmniejsza empatię i zainteresowanie tematem a zwiększa pociąg do profitów!!!

Bardzo kompetentny lekarz,zawsze stara się wybrać najlepszą metodę diagnostyki i leczenia