dr n. med. Tomasz Dorman

Ortopeda, Chirurg ogólny

1,7
1,7
1,4

Witam serdecznie odradzam takiego ortopedy z lekarz nie powinien wykonywać zawodu. Sytuacja miała miejsce 3 tygodnie wcześniej gdy miałem wypadek w pracy szpital na sorze po konsultacji stwierdzono uraz kolana lewego być może z zerwanie więzadła krzyżowego w zaleceniach konsultacja w poradni ortopedycznej kiedy poszedłem na wizytę do pana doktora stwierdził iż wiązadła krzyżowe są w porządku i następnego dnia mogę iść do pracy nie dając skierowania na rezonans magnetyczny a staw kolanowy nadal jest niestabilny pan doktor jest cudotwórca Tylko nie wiem jak mam wykonywać swoją pracę która polega na chodzeniu

Pan doktor na podstawie wywiadu stwierdził u mnie zapalenie kaletki krętarza większego. Podczas badania (wykonywania moją nogą ruchów w stawie biodrowym, co samo w sobie było bardzo bolesne) stwierdził, że wszystko jest w porządku, ale dla świętego spokoju wysłał mnie na RTG. Kiedy wróciłam nie miał już pacjentów, i ze zniesmaczoną miną na mój widok z bólem serca obejrzał zdjęcie. Podtrzymał zdanie o zapaleniu kaletki, ale i pokazał, że widoczny jest na zdjęciu "cień" wzdłuż kości biodrowej. Zaznaczył tylko, że go to nie pokoi, i kazał przyjść za 3 miesiące dodając, że "albo się polepszy albo pogorszy". Zero leków przeciwzapalnych, zaleconej rehabilitacji czy chociażby ćwiczeń, które można samemu w domu wykonać.
Podsumowując : bardzo niekompetentny, zadzierający nosa, bada bardzo niedokładnie (brak oceny palpacyjnej stawu i jego okolic), nie przejmuje się stanem zdrowia pacjenta.

Była moja mama 81lat z wizytą na NFZ ponieważ ma silny ból stopy i nie może chodzić. Doktor nawet nie obejrzał tej nogi tylko stwierdził że to jest odcisk i kazał przymoczki robic. Mam wyszła to aż się poplakala. ( to nie odcisk tylko zmiany na tle cukrzycy - od innego dr rozpoznanie .)

Mam wyszła to aż się poplakala.
( to nie odcisk tylko zmiany na tle cukrzycy - od innego dr rozpoznanie .)

Od 2005 r jestem pacjentką doktora:endoproteza stawu biodrowego,składał polamane palce ,pomagał mojemu mężowi.Teraz znów potrzebuję jego pomocy.Jest świetny w tym co robi.Mam do niego pełne zaufanie.A .że jest smutny czy ponury -widocznie taka jego uroda.

Witam, z całego serca odradzam wizyty u pana Doktora. Przyjechałam z Mamą, którą przywiozłam na wózku inwalidzkim z urazem nogi. Miałam skierowanie do ortopedy wystawione w tym samym dniu w związku z nagłym wypadkiem; przed pokojem pana Doktora była jedna osoba, w środku - nikogo. Weszłam, zapytałam o możliwość przyjęcia w celu uzyskania RTG nogi. Pan Doktor, ciężko zbulwersowany że ktoś mu przeszkadza w pracy, stwierdził, że "ma tylu pacjentów, że nie jest w stanie już nikogo więcej przyjąć". Nasza dalsza wymiana zdań trwała około trzech minut, nie należała do przyjemnych; głównie ze strony pana Doktora, który był arogancki i mówił do mnie podniesionym tonem. Myślę, że ten czas wystarczyłby na wystawienie skierowania na prześwietlenie.

Już dawno nie spotkałam się z lekarzem, u którego w ogóle nie ma empatii, występuje za to chamskie podejście do pacjenta i nie zauważa potrzeby leczenia u cierpiących.

Nikomu nie polecam, a wręcz odradzam. Być może na prywatnej praktyce pan Doktor ma inne podejście do ludzi, ale trudno mi w to uwierzyć. Zanim pójdziecie do niego, zastanówcie się i poczytajcie opinie na temat innych, myślę - dużo lepszych - lekarzy.

Jestem przerażona opiniami bo chciałam do tego pana iść - ale nie pójdę dzięki tym wpisom. Jak w ogóle taki lekarz ma pacjentów skoro taki arogancki konował - niestety jak widzę to każdy konował ma pacjentów i to też jest koszmar.

Zdecydowanie ODRADZAM - konował, nie lekarz. Moja Mama poszła do niego na NFZ z podejrzeniem zerwanego mięśnia przedgrzebieniowego w barku. Przyniosła usg zrobione w dniu urazu, oraz rezonans zrobiony kilka dni przed wizytą, kiedy zeszła już opuchlizna. Nie obejrzał ani jednego, ani drugiego, mimo próśb, mówiąc, że to go nie interesuje, tylko ręka. Podciągnął ją po chamsku do góry z całej siły, a gdy mama krzyczała z bólu, powiedział, "żeby nie umarła od tego". Stwierdził, ze nie ma żadnego naderwania tylko ogólne stłuczenie i zapisał rehabilitację. NB. mama leczy rękę do tej pory, jest zakwalifikowana do leczenia operacyjnego, gdyż mięsień jest całkowicie zerwany. Jako ciekawostkę dodam tylko, że wizyta była 20.12.2013, kiedy to w żadnej przychodni nie ma już limitów, a do tego lekarza było miejsce za dwa dni ..... to też wiele mówi o jego popularności wśród pacjentów.

mam 16 lat i zerwałem wiezadla krzyzowe. poszedlem do niego bez zadnych badan (resonans itp co przy takiej kontuzji jest praktycznie zawsze wymagane chocby dla pewnosci) i od razu postawil diagnoze. miesiac pozniej trafilem na stol operacyjny. wprowadzali mi w kolano artroskop i sprawdzilo sie wszystko co dr. Dorman powiedzial. co do zachowania to nie mam zadnych zastrzezen. jak ktos chce go bajerowac i wciskac mu farmazony to on odpowie ci tym samym. poprostu normalny czlowiek z ktorym idzie dobrze i szczerze pogadac.