Tomasz Roszkowski

Fantastyczny specjalista. Gdy inni lekarze straszyli on swoim spokojem, fachową wiedzą uratował mnie przed załamaniem. Gdy szłam do niego pierwszy raz ktos mi powiedział: jeśli dr Roszkowski nie widzi nic złego na usg to będzie ok. Pokierował mną osobiście zrobił amnio... i oczywiście miał racje. Ma złośliwe i ironiczne poczucie humoru co mnie akurat jest bliskie. Więc jego ironii po prostu nie można brać do serca.... na zawsze będę mu wdzięczna za to jak nas podtrzymywał na duchu spokojem i wiedzą

Zdecydowanie polecam Pana Doktora. Nie dość, że niesamowity specjalista to wspaniały człowiek. Oprócz samego badania, wytłumaczył jego wynik, skierował na właściwe badania i w sposób uprzejmy i pełen empatii rozmawiał na temat każdej wątpliwości.

Czytam opinie i jestem w malym szoku. Jest kilka pozytywnych, ale przewazaja negatywne. Czyzby Pan doktor Roszkowski wybitny specjalista od USG, wad wrodzonych tak bardzo sie zmienil przez 25 lat? 30 lat temu urodzilam chore dziecko z wadami genetycznymi, dziecko zmarlo po niespelna 3 miesiácach. Strach, przed kolejna ciazá, a potem problemy z zajsciem. Po wielu próbach udalo sie, od poczatku wiedzielismy z mezem ze ciaza musi byc kilka razy diagnozowana USG. Zostal nam polecony dr Tomasz Roszkowski ze szpitala im Orlowskiego. Nie zalowalismy pieniedzy na wizyty prywatne, zdrowie dziecka bylo najwazniejsze. Pan doktor zartowal z nami, zapewnial kilkakrotnie, ze nie ma powodów do obaw, córeczka jest zdrowa. Tak tez bylo. Przy porodzie nie byl, nie mógl. Po latach kolejna ciáza, trauma po tej pierwszej niestety mnie nie opuscila choc juz byla duzo mniejsza, nie bylismy obciazeni genetycznie, dziecko powinno urodzic sie zdrowe, ale kto to przezyl wie o czym pisze. Rowniez kilka USG robionych, doktor ogladal na wszystkie strony dziecko pod katem poprzednich wad i innych takze. Dzis jestem Mama dwóch doroslych corek i One wiedza kto je podgladal przez USG, mam tez fotki. Ciesze sie ze Pan doktor zajal sie mna w tamtym czasie. Szpital bielanski 30 lat temu ,,odwalil'' USG i do konca porodu nie wiedzialam, ze urodze tak chore malenstwo. Wkrótce bedzie rocznica, staram sie nie myslec o tamtych dniach i konowalach z Bielan. Czytam Wasze opinie i smutno mi, czyzby Pan doktor tak bardzo sie zmienil, pieniadze, stanowisko? W mojej pamieci zachowal sie jako wybitny specjalista od USG i jestem Mu bardzo wdzieczna, za to co dla nas zrobil. Mam nadzieje ze Pan doktor, to przeczyta moze da Mu to nieco do pomyslunku. Z szacunkiem. Bea

W gabinecie spotkałam się z przemocą psychiczną ze strony tego lekarza! Skierował mnie do niego mój ginekolog po niepokojącym wyniku testu PAPP-A. Na USG nie widać było kości nosowej płodu - mój ginekolog chciał, by sytuację jeszcze raz ocenił specjalista, jakim podobno jest Roszkowski. Niestety, lekarz ten przyłożył mi do brzucha głowicę na minutę, może dwie, powiedział, że dziecko ma ręce, głowę i nogi, a on nic więcej nie będzie sprawdzać, bo badanie jest jego zdaniem bez sensu. Przed i w trakcie badania okrutnie wyszydzał mnie, kpił ze mnie i przewracał oczami. Na pytania - "dlaczego Pan mnie tak traktuje?" i "czemu Pan przewraca oczami? czemu to ma służyć?" - nie odpowiedział. Używał wulgarnych sformułowań - na pytanie, czy mogę pójść do toalety, usłyszałam, że co to za zwyczaje, żeby "pacjentka chodziła do sracza w trakcie wizyty". To wyczerpuje temat klasy tego Pana - chyba, że określenie "sracz" pasuje jego zdaniem do toalety w Centrum Medycznym Fertina, która faktycznie najczystsza nie była. Takie traktowanie pacjentki, która przychodzi z problemem i jest przerażona ryzykiem trisomii u dziecka jest okrucieństwem ze strony lekarza. Doktor zachowywał się wręcz agresywnie, zdecydowanie nie jak stabilna emocjonalnie osoba. Wisienką na torcie jest fakt, że na ekranie mogłam sobie przeczytać imię i nazwisko oraz datę urodzenia pacjentki, która była przede mną w gabinecie - widziałam ją i poznałam jej dane osobowe pozwalające na identyfikację. Ochrona danych osobowych pacjentów przez Roszkowskiego to jakiś żart. Odradzam wizyty u tego specjalisty - być może kiedyś był faktycznie dobrym lekarzem, teraz dzieje się z nim coś bardzo niepokojącego.

Byłam pod opieką dr Roszkowskiego, miałam robione różne badania, w tym amniopunkcję. Pod kątem genetycznym mam zdrowe dziecko, niestety pomimo wielu badań usg, Pan doktor nie zauważył wady wrodzonej, tj. atrezji odbytu. Nawiązując w późniejszym czasie kontakty z rodzicami dzieci o podobnej wadzie, poznałam dwie mamy, które podobnie jak ja były pod opieką Pana doktora, u nich również Pan doktor nie dostrzegł wady.

Pan Doktor jest znakomitym specjalistą. Bardzo mi pomógł. Bardzo konkretny i bezpośredni, a to sobie bardzo cenię. Nie owija w bawełnę, ale też udziela wsparcia w trudnych sytuacjach, na miarę swoich możliwości. Widać, ze stara się nie angażować emocjonalnie we wszystkie przypadki (chyba by zwariował od tylu nieszczęść, które widzi na co dzień w trakcie wizyt). Ma specyficzne poczucie humoru, które mnie akurat odpowiada. Bardzo fachowy, dokładny. Wszystkie wizyty miałam na NFZ, a opieka, którą otoczył mnie Pan Doktor była na bardzo wysokim poziomie. Polecam serdecznie

lekarz zarozumiały, lekceważący wobec pacjentki,każe czekać (na schodach!) w nieskończonośc przed swoim gabinetem, z którego wszystko słychać...nawet nie ma u siebie usg

Generalnie nie jest wart polecenia. Po porodzie nie zauważył stanu zapalnego, mimo uskarżania się na silny ból, może po prostu nie chciał go zobaczyć, całe szczęście życie uratowała mi położna odwiedzająca mnie w domu, kiedy byłam bliska agonii. Dodam, że lekarz dostał sowity napiwek'

Roszkowski to taka polska wersja dr Housa. Mówi co myśli w sposób, który dla większości ludzi jest ciężki do zaakceptowania. Do tego ma kompleks boga. Na pewno jest wybitnym specjalistą od wad wrodzonych. To potwierdzają nawet ci lekarze, którzy go nie lubią. A że nie zawsze wykryje wadę? - Ludzie, nie ma na dzisiaj 100% metody na wykrycie wad genetycznych/wrodzonych. Poczytajcie trochę. Jeżeli macie problem z tym, że ktoś o waszym maleństwie powie "to", "down" itp. to poszukajcie innego lekarza. Jeżeli na pierwszym miejscu jest fachowość - warto skorzystać ale ...

Jeżeli macie problem z tym, że ktoś o waszym maleństwie powie "to", "down" itp. to poszukajcie innego lekarza. Jeżeli na pierwszym miejscu jest fachowość - warto skorzystać ale tylko prywatnie.
W szpitalu na orłowskiego jest nie do zniesienia. Robi swoje mechanicznie, nic nie tłumaczy, często traktuje pacjenta jakby go w ogóle nie było na sali. W międzyczasie zajmuje się rozmową z innymi na sali.
W gabinecie prywatnym ma swoje gorsze i lepsze dni. Mam wrażenie, że lepiej traktuje pewne grupy ludzi np. prawników. Na pewno ma fantastyczny sprzęt. Niestety jest koszmarnie drogi.