prof. dr hab. n. med. Andrzej Kukwa

Laryngolog

3,3
2,8
3,3

Pierwsza wizyta 200, kolejne 180, po operacji 0 koszów. Operacja prywatnie 5000zl (ból w kieszeni). Od dzieciństwa sprzywiona przegroda nosowa. W wieku ok 20 lat operacja w klinice akademickiej we Wrocławiu zakończona kompletną klapą i bezpowrotnym zniszczeniem śluzówki nosa. Przyzwyczaiłem się do trudnego życia z upośledzonym oddechem ale był to błąd, zaczęły się poważne problemy z bezdechami nocnymi i bólami w klatce piersiowej, o innych zagrożeniach. Wizyty w przychodniach rejonowych i przychodni LIM w Warszawie nie dały żadnych rezultatów, laryngologów z tej prywatnej nie boję się nazwać konowałami, zgodnie twierdzili (a odwiedziłem ich kilku), że wszystko jest ok i operacja nic nie zmieni. Profesor Kukwa, polecony przez kolegę od razu zażądał tomografii i na jej podstawie od razu zdiagnozował skrzywioną przegrodę (+ chyba małego polipa). Pamiętam co powiedział: "Ludzie którzy nie maja tego problemu nie rozumieją takich jak Pan, sam miałem podobny problem. Operacja sprawi, że Pana standard życia zdecydowanie się polepszy." Mam 36 lat, jestem pół roku po operacji i JAK NA RAZIE nie żałuje ani złotówki. Nie dywaguję na temat stosunku profesora Kukwy do pacjentów, dla mnie był miły. Fakt faktem, że trudno od niego wyciągnąć jakieś pełniejsze informacje ale co by mi z tego przyszło skoro nie jestem lekarzem? Dośc drogie wizyty u niego też są faktycznie błyskawiczne, ale czy potrzeba więcej czasu jeśli się ufa lekarzowi? Ja zaryzykowałem i zaufałem profesorowi choć miałem pewne opory. Być może są lepsi laryngolodzy, ale zawsze będą lepsi specjalisci w każdej dziedzinie tylko czy warto czekać, szukac i zwlekać? Wybór należy do Ciebie!

Profesor Kukwa jest zdecydowanie wybitnym lekarzem. Jedyne czego zaluje to to iz trafilam do niego po operacji u innego doktora-niestety nie udanej. Teraz przynajmniej wiem ze zdrowie ma sie jedno i nie mozna isc pod noz do pierwszego lepszego doktorka. Gdybym mogla cofnac czas wybralabym sie tylko i wylacznie do profesora Kukwy lub jego syna. Ogolnie uwazam , ze brakuje w Polsce tak wszechstronnych specjalistow jak profesor Kukwa a potem jest masa mlodych okaleczonych ludzi po zabiegach ,ktore moglyby sie skonczyc dobrze gdyby tylko bylo wiecej takich lekarzy jak Pan Kukwa.

Boże nie mogę czytać tych bzdur!...dwa lata temu rozpoznano u mnie raka twarzoczaszki. Po rocznym leczeniu chemią i radioterapią powiedziano mi że trzeba szukac pomocy chirurga...Zaczęłam szukać...Gliwice, Poznań, Warszawa( poza kliniką profesora) wszędzie byłam i pytałam- mówiono że operacja jest JEDNA-usunięcie praktycznie pół twarzy!!!!! Wiecie co ja wtedy czułam ? nie...bo wy się martwicie o małżowiny uszne...nie o normalne życie które mogli by wam zabrać jedym ruchem noża. Wtedy trafiłam do profesora Kukwy...stwierdził ze wcale ta operacja tak nie musi wyglądać...po kilku tygodniach oczekiwania...STAŁ SIĘ CUD! Przeprowadził operację po MISTRZOWSKU! ...

Wiecie co ja wtedy czułam ? nie...bo wy się martwicie o małżowiny uszne...nie o normalne życie które mogli by wam zabrać jedym ruchem noża. Wtedy trafiłam do profesora Kukwy...stwierdził ze wcale ta operacja tak nie musi wyglądać...po kilku tygodniach oczekiwania...STAŁ SIĘ CUD! Przeprowadził operację po MISTRZOWSKU! cały sztab ludzi ściagnął do szpitala(włacznie z chiruurgiem plastykiem). Operacja trawała 6 godzin..teraz nikt by nie powiedział ze chorowałam na cos tak potwornego. Wygladam normalnie i od roku zakońćzyłam leczenie:) DODAM TYLKO ze moja mama w tej sytuacji też miałą mysli aby dac profesorowi jakieś pieniadze...Tu chodziło o zycie. Byliśmy skłonni błagac go aby je przyjął...a on za NIC NIE CHCIAŁ BRAC PIENIEDZY!! to mój bohater...uratował mi życie..

16 lat od dziecka chorowalam na powazne infekcje gornych drog oddechowych i zapalenia ucha srodkowego, ktore z czasem doprowadzaly do utraty sluchu. Pan profesor Kukwa jest jedynym lekarzem, ktory po 16 latach mojej udreki i ciaglych chorob postawil sprawna diagnoze i zrobil komplexowa operacje dzieki ktorej przestalam chorowac i dzieki ktorej nie ogluchlam. Jest to najbardziej kompetentny lekarz jakiego znam. Czlowiek, ktory poswiecil swoje zycie medycynie i ratowaniu ludzi. Lekarz, ktory mimo, iz nie ma zbyt wiele czasu, bo ma strasznie duzo pacjentow, to zawsze znajdzie chocby minute, zeby porozmawiac z kazdym z nich i zapytac jak sie czuje. Tylko dzieki niemu dzisiaj slysze normalnie i bede mu zawsze wdzieczna za pomoc, ktora mi okazal. Jest to najlepszy lekarz jakiego znam, a poznalam ich w swoim zyciu bardzo wielu.

Dziekuje Panie profesorze Kukwa!
Amelia Pienkowska

Mam do niego pełne zaufanie uratował mi życie i jestem mu dozgonnie wdzięczna nie wierzę w te brednie co wypisujecie to z czystej zazdrości, że osiągnął sukces ale latami ciężko na niego pracował pilotował swoich pacjentów w dzień i w nocy nie spał nie za pieniądze.Wszyscy moi znajomi i rodzina o nim wiedzą.Jest bardzo dobry i konkurencji to przeszkadza.On kochał i kocha ten zawód a nie pieniądze.

Wiele hałasu o nic. W ogóle ciekawa jestem skąd wzięła się opinia, że to taki cudotwórca, istny Bóg i nie wiadomo co jeszcze. Przy dobrej reklamie to i największy bubel się sprzeda.Tak czy inaczej ja osobiście jestem okrutnie zawiedziona i rozczarowana. Przerost formy nad treścią - to by było na tyle. IZABELA.

IZABELA.

Pan profesor A. Kukwa jest mistrzem w otolaryngologii w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie. Uratował życie mojej córce Wiktorii usuwając jej naczyniaka limfatycznego w gardle i dnie jamy ustnej za pomocą sklerotyzacji kiedy miała 4 miesięcy życia a teraz ponownie wykonał operację kiedy ma lat 7 w dalszym leczeniu usunął jej naczyniaka limfatycznego za prawym uchem i w policzku prawym. Jest na prawdę bardzo dobrym specjalistą i wspaniałym człowiekiem. Inni lekarze powinni brać z niego przykład.

Odradzam tego lekarza!!! Mialam zaawansowana i postepujaca chorobe ucha - kompletnie zniszczone uszy przez perlaka, gluchlam, z ucha leciala mi ropa, zawroty glowy, odruchy wymiotne, grozil mi paraliz twarzy i zapalenie opon mozgowych. "Profesor" zlecil tomograf, z ktorego wynikalo, ze mam zniszczone kosteczki, zaatakowane tkanki w uszach itp. natomiast zatoki drozne. Jednak chcial mi zrekonstruowac te zdrowe zatoki i calkowicie zmienic ksztalt nosa i kosci policzkowych (?) wmawiajac mi, ze zęby wrastaja mi w zatoki - nie wiem, czy byl trzeźwy mowiac takie rzeczy czy wynikalo to z tego, ze ma w rodzinie chirurgow plastycznych i innych pseudospecjalistow. Cala klinika to lekarze o nazwisku Kukwa - coz, wszyscy niezle by na mnie zarobili. Powazna operacja zatok miala byc przeprowadzona jak to powiedzial "gdzie sobie chce, nawet w przychodni", oczywiscie za spora zaplata. Co do uszu - wg niego to moglo zaczekac. Oczywiscie jak sie okazalo nie mial racji, a ja nie jestem naiwna. Po za tym nieswiezy, niemily i małomówny.

Lekarz, który jest zainteresowany...ale niestety tylko sobą, a nie pacjentem. Wiele obiecuje, udaje pomocnego niestety ale "obiecanki, cacanki, a głupiemu radość ". Nie polecam. Bimba sobie z pacjenta.

Tragedia, unikajcie tego lekarza jak ognia. Wykonał u mnie operację na zatokach prywatnie w klinice Mille Medica po której od 8 lat mam dziurę w zatoce szczękowej która nie goi się powodując nieznośny ból każdego dnia, uniemożliwiając całkowicie oddychanie. Do dziś nie mogę zrozumieć co ten lekarz chciał osiągną poza zarobieniem pieniędzy i zadaniem mi wiecznego bólu.