lekarz Bogumiła Ujma

3,4
3,4
3,3
3,3

Niestety ja za nic w świecie nie polecam owej Pani;/ mam dwójkę dzieciaków alergików i przy obydwu popełniła błędy w leczeniu;/ syn ma alergie na mleko krowie, od 7 miesiąca życia jest na bebilonie pepti, teraz ma rok i trzy miesiące i jak próbuję zmienić mu mleko na zwykłe od razu dostaje na twarzy wysypki, ale Pani doktor stwierdziła że już jest duży, ma zacząć jeść normalnie i mam przejść na mleko krowie;/ nawet dziecko niealergiczne poniżej 2 roku życia nie powinno pić krowiego a co dopiero alergik, w dodatku kiedy mówię Pani doktor że wysypkę ma od mleka nie dla alergika, ale cóż to Panią doktor obchodzi skoro ona ma swoją teorię na życie mojego dziecka;/ córka zaś ma alergię wziewną, będąc na 2 wizycie niestety zakaszlała i się zaczęła ciekawa historia..Pani doktor zbadała ją i stwierdziła że ma zapalenie krtani, przepisała jej litanię leków, antybiotyk, steryd ogólnoustrojowy, steryd do nosa, dwa syropy przeciwhistaminowe (nie wiem po co dwa skoro na to samo), dodatkowo po 3 dniach miałam włączyć sterydy wziewne;/ od razu jak wyszłam od owej Pani, skierowałam swoje kroki do mojej niezawodnej pediatry gdyż nie mogłam uwierzyć że dziecko które zakasłało w ciągu dnia 3 razy potrzebuje takiej listy leków;/ cóż, okazało się że to zwykła wirusówka z przedszkola i po inhalacjach przeszło bez problemu, dobrze że nie podałam wszystkiego co Pani Ujma wymyśliła bo przecież moje dziecko by ledwo żyło od takiej ilości tak mocnych leków;/ nawet moja pediatra była w szoku;/ nie dziwię się więc w sumie że rodzice tacy zadowolenie z Pani doktor, jak przepisuje takie leki to na pewno dzieciom przechodzi od razu, tylko czy aż takich potrzeba to już wiem że nie...masakra lekarz, kasę zgarnia konkretną, nawet paragonu nie wystawi a o kolejce przed gabinetem i czekaniu długim nie wspomnę;/

Jestem w szoku czytając negatywne opinie poprzedników. U Pani doktor Ujmy leczę się od około 15 lat i nie byłoby przypadku, w którym by mi nie pomogła. Przede wszystkim zostałam praktycznie całkowicie wyleczona z poważnej alergii. Będąc dzieckiem byłam strasznie chorowita a wizyta u Pani doktor pomagała na każde przeziębienie, zapalenie gardła, krtani czy inne, a dzisiaj przez cały okres zimowy nie choruję wcale. Pani doktor zna moje problemy zdrowotne jak nikt inny i pomaga zawsze w każdej sytuacji, nawet ze sprawami związanymi z dermatologią czy innymi. Jeśli sama nie będzie potrafiła pomóc, to poleci innego dobrego specjalistę. Fakt, czeka się czasami długo (szczególnie w sezonie "szczepionkowym"), ale to właśnie głównie ze względu na to, że pani doktor nikogo nie zbywa i każdemu poświęca mnóstwo czasu! Przede wszystkim pyta, wywiad jest zawsze obszerny, tak aby móc dokładnie zweryfikować problem. Pani doktor tłumaczy też dokładnie na czym polega choroba i leczenie. Jedyny minus, z jakim się zgodzę to koszt wizyty, jednak jeśli komuś nie pasuje, to może wybrać się do poradni. Ja kilka razy próbowałam z jakąś przypadłością wybierać się do innych lekarzy, jednak i tak zawsze kończyłam u pani doktor Ujmy. Polecam gorąco.

Pani doktor jest bardzo dobrym lekarzem więc nie zgadzam się z opiniami tych ludzi! Ja chodzę do niej odkąd skończyłam 4 lata i jestem z niej zadowolona. Miałam 5 letnie odczulanie więc wiem co to jest alergia :) Wiadomo nigdy się niczego nie wyleczy do końca szczególnie alergii. Pani Ujma jest jedynym lekarzem, którego mogę naprawdę gorąco polecić! Zna się na rzeczy, nawet pomaga zdiagnozować inne choroby skórne np. trądzik itp. POLECAM BO NAPRAWDĘ WARTO! Na alergie trzeba więcej czasu poświęcić a nie jedną wizytę jeśli nie chcecie płacić zapiszcie się do przychodni w której przyjmuje ;] Jest naprawdę dobrym lekarzem :) I z całego serca dziękuje Pani Doktor za leczenie które niestety w tym roku mi się kończy ze względu na mój wiek a przychodnia refunduje tylko do 18 roku życia :(

Nie polecam, umawiam się do niej na godzinę, a i tak czekam kilka godzin w kolejce... Czy ta dr. nie ma mózgu? Po co się umawia jak i tak zawsze jest ma to w dupie... Nie szanuje czasu pacjentów. Za pierwszą wizytę 100zł, a za znów 100zł + testy 200zł. Mogła by zrobić testy na pierwszej wizycie i wziąć za nie te 200zł, a nie dolicza 100zł za to, że ją w ogóle odwiedzisz. Pani dr. podczas wizyty rozmawia przez telefon, opowiada jakieś historyjki (a pacjenci czekają, ale ona ma czas)i ciągle ktoś puka do drzwi, przerywa.

Jak zamierzacie do niej iść to pamiętajcie 400zł + 3/4 godziny w poczekalni...

dobry lekarz, kompetentny, ogromny minus za bardzo długie czekanie w kolejce niekiedy bywa nawet 4 godziny.

Pierwsza wizyta i pogaduszki za 100zł. Druga testy za 200 + 100 wizyta. W trakcie odczytywania testów pomyliła się i zaczęła od nowa, więc nie wiem czy wynik testów jest właściwy.Wyglądało to bardzo nieprofesjonalnie, zwłaszcza że jednocześnie obsługiwała drugiego pacjenta i wszystko było na szybko.Miałam sprawdzić czy dziecko jest na coś uczulone-często ma katar. Poza tym żadnych innych objawów. Na koniec opowieści w sumie o niczym dostałam receptę za którą w aptece zapłaciłam prawie 200zł. Szybkie info co i kiedy brać i do domu, bez wyjaśnień po co i na co to. Dopiero jak kupiłam dowiedziałam się,że to leki na astmę, sterydy,itd. Ale po co? Dziecko dobrze się czuje, nie ma ataków kaszlu. Może należało rozpocząć od profilaktyki, zrobienia morfologi,IgE całkowitego, rozmazu? Chciałam się dowiedzieć czy dziecku coś dolega i jak można ewentualnie temu zaradzić. Pozostał niesmak, poczucie wyrzuconych pieniędzy w błoto i szukam innego specjalisty ale już bogatsza o wiedzę.

WSPANIAŁA PANI.OD 8 LAT LECZY MI SYNA GDZIE INNI LEKARZE NIE MOGLI SIĘ POZNAĆ.ZAWSZE TRAFIONA DIAGNOZA,LECZENIE I ZAWSZE TŁUMACZY DLACZEGO TAKIE LEKI A NIE INNE.POLECAM SERDECZNIE.

Nie za bardzo rozumiem przedmówczynie ponieważ każde testy są poprzedzone wizytą kontrolną (na której zbiera się wywiad). Jak ktoś nie chce płaci to może skorzysta z poradni publicznej na Sobieskiego. Moje dziecko prawie otarło się o astmę oskrzelową ponieważ inni lekarze twierdzili, że jest uczulone na jakiś detergent. Po testach okazało się, że ma zaawansowaną alergię pokarmową. Po 3 latach żmudnego leczenia moje dziecko jest wyleczone i jedno jest pewne, jedną wizytą nie da się wyleczy alergii. A kto tak myśli ten jest w błędzie.

Ta Pani to Anioł! Uratowała mojego Kamilka! Posiada ogromną wiedzę, fachowa i przemiła osoba! Dziękuje Pani Bożenko!!

zgadzam się że za pierwszą wizytę trzeba zapłacić 100 złotych a chcąc zrobić testy 200 złotych ale wydaje mi się że trzeba przyjrzeć się chorobie dokładniej a dopiero póżniej coś robić a nie zrobić testy które może wcale nie są potrzebne , poza tym uważam że pani doktor jest świetnym specjalistom i wie co robi w moim przypadku trafiła w dziesiątkę i mam kilku znajomych którzy twierdzą tak samo jak ja