dr n. med. Dariusz Filipekdr n. med. Dariusz Filipek - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8zdjęcie #9zdjęcie #10

dr n. med. Dariusz Filipek

Stomatolog, Chirurg stomatolog

Absolwent Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w czerwcu 2010 na podstawie rozprawy doktorskiej pod tytułem "Porównanie otwartego i zamkniętego gojenia ran poekstrakcyjnych zaopatrzonych kolagenową błoną zaporową".

2013 uzyskanie tytułu "specjalista chirurgii stomatologicznej"

03.2007 rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu chirurgii stomatologicznej w ACS w Bytomiu w Poradni Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii

10.2005 rozpoczęcie Stacjonarnych Studiów Doktoranckich przy Wydziale Lekarskim w Zabrzu. Opiekunem pracy jest kierownik Zakładu i Katedry Chirurgii Stomatologicznej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach dr hab. n. med. Rafał Koszowski

01.10.2005 zdanie Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego z wynikiem 85,2% (167/196 możliwych punktów)

01.10.2004-30.9.2005 odbycie stażu podyplomowego w Specjalistycznej Lecznicy Stomatologicznej ŚAM w Bytomiu

2004 ukończenie Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologicznego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach ze średnią ocen 4,2

2003 odbycie wakacyjnej praktyki w Poradni Chirurgii Stomatologicznej SLS w Bytomiu ŚAM

1999 ukończenie z wyróżnieniem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie im. Matki Bożej Jasnogórskiej

7.1998 Kurs języka angielskiego w International Language Center w Hastings, w południowej Anglii

10.1996 Miesięczny staż w International Youth Conference Dare Valley Country Park Aberdare w Cardiff w Walii

Wykaz wystąpień zjazdowych i publikacji

09.2008 3 Międzynarodowe Sympozjum Naukowe "Środowiskowe źródła zagrożeń zdrowotnych", Kazimierz Dolny 19-20.09.2008. Przedstawienie plakatu pt. „Możliwości leczenia skutków zaniedbań higienicznych w obrębie przyzębia".

06.2008 opublikowanie w Twoim Przeglądzie Stomatologicznym pracy pt.: „Błony zaporowe stosowane w chirurgii stomatologicznej. Przegląd piśmiennictwa".

11.2007 opublikowanie w Polish Journal of Environmental Studies pracy pt.: „Application of enamel matrix proteins (Emdogain) in surgical treatment of gingival recession”.

11.2007 opublikowanie w Polish Journal of Environmental Studies pracy pt.: „ Surgical treatment of the narrow keratinized gingiva with free palatal gingival grafts - assessment of the therapy results”.

06.2007 opublikowanie w Twoim Przeglądzie Stomatologicznym pracy pt.: „Wykorzystanie białek matrycy szkliwnej w regeneracji tkanek przyzębia - przegląd piśmiennictwa”.

15.06.2006 wygłoszenie dwóch prac pt: Comparison of anelgetic effect of magnetic and laser stimulation before oral surgery procedures i Use of ultrasound wawes in detection of maxillary alveolar process pathologies-preliminary report. na XVIII Congress European Association for Cranio-Maxillofacial Surgery w Barcelonie

2.2006 opublikowanie w Magazynie Stomatologicznym pracy pt.: Ocena położenia zatrzymanych trzecich zębów trzonowych w aspekcie wskazań do ich usunięcia

6-8.05.2005 VII Międzynarodowe Sympozjum Studentów i Lekarzy z Zakresu Chirurgii. Wygłoszenie dwóch prac:
Ocena wyników autotransplantacji zatrzymanych kłów górnych
Określenie potrzeby podnoszenia dna zatoki szczękowej przed zabiegiem implantologicznym w oparciu o analizę rentgenogramów

5-7.05.2004 II Ogólnopolska i XLVIII Międzywydziałowa Konferencja Naukowa Studentów Medycyny w Katowicach. Wygłoszenie dwóch prac:
Ocena wyników autotransplantacji zatrzymanych kłów górnych

9-11.05.2003 V Międzynarodowe Sympozjum Studentów i Młodych Lekarzy z Zakresu Chirurgii i Innych Specjalności Zabiegowych w Ustroniu. Wygłoszenie pracy:
Ocena położenia zatrzymanych trzecich zębów trzonowych przy zastosowaniu analizy komputerowej cyfrowego obrazu rentgenowskiego

5-7.05.2003 I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Studentów Akademii Medycznych Katowice. Wygłoszenie trzech prac:
Wpływ sterydów podawanych ciężarnej na adaptację okołoporodową noworodków urodzonych przedwcześnie
Wpływ cukrzycy w ciąży na masę i długość ciała noworodka

Odbyte szkolenia i kursy

8-11.11.2008 uczestnictwo w kursie Implanty. Idea-Sztuka-Praktyka. Innowacje w praktyce klinicznej.

12.05.2007 uczestnictwo w szkoleniu 1.Antybiotykoterapia zakażeń zębopochodnych. 2. Leczenie trudnych przypadków periodontologicznych z wykorzystaniem technik chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej.

15.02.2007 uczestnictwo w kursie Koferdam bez tajemnic czyli techniki zakładania koferdamu.

07.04.2006 uczestnictwo w kursie periodontologicznym Preparat Emdogain- zastosowanie praktyczne.

14.01.2006 uczestnictwo w kursie Od chirurgii do protetyki zastosowanie preparatów firmy Zermapol w kompleksowym leczeniu i rehabilitacji Schorzeń jamy ustnej.

6.12.2003 uczestnictwo w kursie A co po leczeniu endodontycznym?. Wkłady koronowo-korzeniowe- przegląd metod i materiałów.

15.11.2003 uczestnictwo w kursie The subjects of our courses were Rotary Instruments as ProFile and ProTaper and Endodontic Obturator Thermafil.

Hobby
Taniec, narciarstwo, motoryzacja.

Nigdy, żaden dentysta nie zajął się tak kompleksowo moim uzębieniem. Koleżanka poleciła mi doktora, gdyż wiedziała, że zależy mi na szybkim, skutecznym leczeniu. Jestem zachwycona. Poprzedni dentysta był może i miły, ale doprowadził mi stan uzębienia do mało akceptowalnego stanu. Na stałe mieszkam za granicą, ale zęby zawsze leczę w Polsce. Miałam mało czasu, aby doprowadzić stan moich zębów do ładu. Ogromy ukłon w stronę Pana doktora, który tak dopasował swój kalendarz, aby zrealizować cały plan leczenia. Wizyty przebiegały bardzo sprawnie, bez opóźnień, bezboleśnie!!! Jestem pod ogromny wrażeniem estetyki wypełnień. Wcześniej miałam średnie doświadczenia w tej kwestii. Absolutnie polecam Pana doktora, szczególnie osobom, którym zależy na czasie i efekcie. Do tego Pan Darek to przemiły człowiek. Jestem mu bardzo, bardzo wdzięczna za to, jak się mną zajął.

Bardzo dobry dentysta. Nie spotkałam się wcześniej z tak profesjonalnym podejściem do leczenia. Na początku otrzymałam szczegółowy plan leczenia, który wtedy mnie przeraził (ilość wizyt, zabiegów, no i koszt całego leczenia), potem były wizyty... Leczenie trwało ponad 12 miesięcy (tak jak to było zaplanowane), trochę to kosztowało (tak jak było w kosztorysie :( ), ale było ono warte swojej ceny i dziś mogę powiedzieć wszystkim: SZCZERZE POLECAM. Jeżeli ktoś planuje wstawić sobie implanty, to tylko u doktora Darka.

Szczerze mówiąc, zawsze bałam się dentystów i unikałam ich jak ognia. Po pierwszej wizycie w Medidens wszystko się zmieniło. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, dr Filipek ma świetne podejście do każdego pacjenta i ogromną wiedzę. Wszystko dokładnie wytłumaczy, dzięki czemu człowiek od razu czuje się bezpieczniej :) Leczenie za każdym razem bezbolesne co dla mnie ma ogromne znaczenie. Krótko mówiąc, specjalista godny polecenia.

Trafiłem do doktora z bólem ósemki. Szukałem natychmiastowej pomocy. Zadzwoniłem i zostałem przyjęty od ręki. Ząb wżynał się w policzek. W gabinecie profesjonalnie, szybo i bezboleśnie została usunięta. Jedyne co poczułem to ukłucie przy znieczuleniu, ale to przy bólu zęba w zasadzie było muśnięciem. Byłem zaskoczony, kiedy nawet nie poczułem, że ząb został wyrwany czy nawet dotykany. Kompletnie nic nie czułem, jestem bardzo zadowolony. Wszystko trwało 10 minut i nic nie bolało :) Super, polecam i na pewno będę chodził do tego stomatologa w pełnym zaufaniu.

Jestem pacjentem Pana Doktora Filipka od ładnych kilku lat. I nie tylko ja. Również cała moja najbliższa rodzina. Profesjonalizm połączony z uczciwością i życzliwym podejściem do pacjenta sprawia, że na wizyty idziemy z uśmiechem, a nie strachem. Gorąco polecam!

Jestem zachwycona przebiegiem mojego leczenia u Pana Doktora Filipka! Niezwykle kompetentny i doświadczony specjalista z serdecznym podejściem do każdego pacjenta. Dziwi mnie poprzednia opinia. Leczenie na najwyższym poziomie z zastosowaniem nowoczesnych technik i wysokiej jakości sprzętu ma swoją cenę. Uważam, że ceny w Centrum Stomatologii Medidens są współmierne do świadczonych usług. Serdecznie polecam!

Dziwi mnie poprzednia opinia.
Serdecznie polecam!

Byłam pod wrażeniem przeprowadzonych zabiegów. Musiałam poddać się usuwaniu zęba, zdecydowałem się też na koronkę. Generalnie nie boję się dentystów, ale u tego byłam po raz pierwszy. Mogę tylko i wyłącznie pełną ocenę wystawić.

Jestem bardzo zadowolona z usług protetycznych. Pan doktor wytłumaczył mi wszystko i dokładnie dopasował protezę. Na pewno polecę znajomym.

Poddałam się leczeniu endodontycznemu. Udało się zapobiec martwicy zęba, został uratowany. Rekomenduję.

On jest najlepszym dentystą z tych wszystkich co znam. Fachowe podejście. Teraz wiem że bede miała ładne zęby przede wszystkim zadbane. Rewelacja !