Od początku kariery naukowej i zawodowej jestem zdecydowanym orędownikiem specjalizacji w fizjoterapii, skupiając się w swojej pracy na problematyce schorzeń kręgosłupa. W chwytającym za serce, popularnym dziś sloganie „fizjoterapia holistyczna” dostrzegam szlachetną ideę i zamysł, to jednak osobiście stawiam na fizjoterapię ukierunkowaną. Praktykuję przeszło 22 lata, zajmując się rehabilitacją zespołów bólowych kręgosłupa ze szczególnym uwzględnieniem choroby dyskowej (dyskopatii).
Wiedza i doświadczenie nabyte w pracy zawodowej i naukowej skłoniły mnie do skoncentrowania działań na rehabilitacji ruchowej, w opozycji do wielbionej fizjoterapii biernej. Taką formę usprawniania uważam za szczególnie uczciwą, wiarygodną i skuteczną w przebiegu dysfunkcji kręgosłupa. Stoję na stanowisku, że w dłuższej perspektywie leczenie bez czynnego zaangażowania pacjenta oraz jego świadomej i aktywnej dbałości o higienę kręgosłupa - jest ułudą. Fizjoterapię kręgosłupa postrzegam zawsze jako leczniczy proces, nigdy jednostkowe działanie i oczekiwanie "cudownego uzdrowienia", zwłaszcza w obliczu wieloletnich zmian chorobowych. Tak rozumiem odpowiedzialność za słowo oraz elementarną rzetelność w medycynie i w takim ujęciu współpracuję z moimi pacjentami.

Kompetencje zawodowe:

Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Mgr Fizjoterapii

Instruktor Odnowy Biologicznej

Fizjoterapeuta Certyfikowany (Międzynarodowy Certyfikat w Zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa)

Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Polecam tego rehabilitanta. Trafilam do niego z ogromnym bolem w karku, dretwieniem reki i niemoznoscia ruszania glowa. Dzieki spokojnej i rozwaznej rehabilitacji dosc szybko odzyskalam sprawnosc. Osobiscie uwazam pana Olkowskiego za wyjatkowo ostroznego i rzetelnego specjaliste. Iza C.

Bardzo miły i otwarty fizjoterapeuta. Można spytać go o wszystko, nie tworzy niepotrzebnego dystansu z pacjentem. Podczas ćwiczeń bywa wesoło, więc łatwo zapomina się o wysiłku. Jak mantrę powtarza, że tylko samodyscypliną i ciężką pracą można rehabilitować i 'zabezpieczyć' chory kręgosłup. W moim przypadku (koleżanki również, bo byłam z polecenia) ten rehabilitant okazał się świetny. Zosia B.

Pierwszy człowiek, który dokładnie mnie zbadał, poświęcił czas i wszystko spokojnie wytłumaczył. Bóle krzyża miałem od kilku lat, a wszystkie dotychczasowe wizyty przebiegały ekspresowo, niczego się nie dowiedziałem o swojej chorobie, a jedyną poradą było zawsze wysłanie mnie do apteki po worek leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, rozluźniających mięśnie, itd. Ból wciąż wracał, teraz wiem dlaczego. I już nie wraca! Tak powinna wyglądać rehabilitacja i podejście do pacjentów. Pozdrawiam, Waldemar Ostrowski

Pozdrawiam, Waldemar Ostrowski