dr n. med. Iwona Kaczanowska

Dermatolog

2,2
1,9

"Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. W roku 1992 uzyskała I stopień specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii w Klinice Dermatologii w Krakowie, a trzy lata później II stopień specjalizacji w Klinicznym Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie. Tytułem doktora nauk medycznych posługuje się od 1996 roku.
Doświadczenie zawodowe budowała pracując w Specjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz Szpitalu MSWiA w Warszawie.
Posiada liczne certyfik...

Pani dr Kaczanowska minęła się z powołaniem, a jej wiedza na temat obecnych możliwości dermatologicznych i kosmetologicznych jest w opłakanym stanie. Zgłosiłam się z problemem zaskórników (z mojej wiedzy na podłożu hormonalnym, gdyż wszystkie objawy na to wskazują, a z problemem walczę już kilka lat), na co uzyskałam opinię, że na zaskórniki 'najlepsze są paznokcie. Pani będą tańsze, a kosmetyczki droższe'. Gdyby Pani dr się tematem zainteresowała to wiedziałaby, że a) oczyszczanie manualne jest odradzane już od kilku lat oraz b) rozdrapywanie paznokciami prowadzi do roznoszenia bakterii i pojawiania się ...

Zgłosiłam się z problemem zaskórników (z mojej wiedzy na podłożu hormonalnym, gdyż wszystkie objawy na to wskazują, a z problemem walczę już kilka lat), na co uzyskałam opinię, że na zaskórniki 'najlepsze są paznokcie. Pani będą tańsze, a kosmetyczki droższe'. Gdyby Pani dr się tematem zainteresowała to wiedziałaby, że a) oczyszczanie manualne jest odradzane już od kilku lat oraz b) rozdrapywanie paznokciami prowadzi do roznoszenia bakterii i pojawiania się nowych zmian i blizn i c) istnieją kwasy oraz retinoidy, a w razie przesłanek również hormony, antybiotyki oraz izotek.
Usłyszałam również, że taka moja uroda, genetyka, że odziedziczyłam źle geny, że nie wszystko medycyna jest w stanie wyleczyć.
Pomijam fakt, że Pani Kaczanowska ledwie rzucila okiem na moja twarz z daleka, nie obejrzała dokładnie zmian, nie przeprowadziła wywiadu dotyczącego pielegnacji, trybu życia, sytuacji hormonalnej, itp.
Od razu stwierdziła, że SIĘ NIE DA i mam z tym żyć.
Nie otrzymałam skierowania na badania krwi, które są podstawą w diagnostyce by określić rodzaj tradziku, za to usilnie doktor próbowała przepisać mi maść na wykwity ropne których nie mam... od jakiś 10 lat :) Na nic moje tłumaczenia, że moje zmiany nie przeradzają się w ropne pryszcze, trzykrotnie proponowano mi receptę 'na zapas', która nie odpowiada mojemu problemowi.
Dr nie reagowała na moje tłumaczenia, że coś testowałam i na mnie działa lub nie...
Nikomu nie polecam, arogancki lekarz, który nie chce pomóc i nie ma podstawowej wiedzy...

Dramat! Żałuję, że tyle czekałam na wizytę i nie udałam się wcześniej do innego lekarza po przeczytaniu tych opinii. Pani Iwona Kaczanowska nie powinna pracować w zawodzie. Jest ona niezwykle nieuprzejmą, arogancką osobą której brak empatii i manier. Niezwykle się wywyższa, nie da pacjentowi dojść do słowa, a do pacjenta zwraca się w formie bezosobowej. Jeśli chodzi o metody leczenia, to pani doktor nie wykazała żadnej chęci pomocy. Wypisała mi receptę na dokładnie te same leki, o których powiedziałam, że je stosowałam i nie przyniosły żadnego efektu. Nie chciała zlecić ...

Jeśli chodzi o metody leczenia, to pani doktor nie wykazała żadnej chęci pomocy. Wypisała mi receptę na dokładnie te same leki, o których powiedziałam, że je stosowałam i nie przyniosły żadnego efektu. Nie chciała zlecić mi badań o które prosiłam, ani pobrania wymazu, czy poszukania innych przyczyn problemu jaki miałam, mimo iż właśnie z powodu podejrzenia innych przyczyn problemu dostałam do niej skierowanie. Miałam jeszcze inny problem, to doktor powiedziała, że na NFZ przychodzimy tylko z jednym problemem i nic jej nie obchodzi, że mam grzybicę paznokcia i nie będzie tego oglądać bo to NFZ i mogę do niej przyjść z jednym problemem.
Gdy udałam się do apteki z receptą, to aptekarka od razu odradziła zakupu przepisanych leków i powiedziała, że lekarz chyba wypisywał to w ciemno, ponieważ to tylko pogorszy stan skóry.
Mam ochotę wnieść skargę na tą doktor. Taka osoba nie powinna wykonywać zawodu. Szkoda mi tylko wszystkich pacjentów którzy miesiącami czekają do niej na wizytę.

Mam wrażenie że wiekszość komentarzy bylo napisanych przez osoby które mają wspólną cechę z amebą, 1. Jeżeli sie spóźniasz na wizytę to jest to Twoja wina! Jeżeli nie jesteś w stanie przyjść punktualnie to nie domagaj sie przyjęcia ponieważ powstaje efekt domina i cierpią na tym wszyscy następni którzy przyszli punktualnie i to byłby brak szacunku dla nich. 2. Jedna wizyta,jedna opłata, jedno zagadnienie. To utrzciwe. Sprobuj powiedziec komukolwiek..Wiem ze mial Pan pomalowac jeden pokój i place tylko za to ale niech Pan pomaluje jeszcze całą resztę... Kto by na ...

2. Jedna wizyta,jedna opłata, jedno zagadnienie. To utrzciwe. Sprobuj powiedziec komukolwiek..Wiem ze mial Pan pomalowac jeden pokój i place tylko za to ale niech Pan pomaluje jeszcze całą resztę... Kto by na to poszedł?!
3. Pani dr. jest bezpośrednia, do bólu i to sie powinno cenić u lekarza a nie użalać sie nad sobą
4. Lekarz tez ma życie po pracy i inne terminy wie płakanie że mnie nie przyjął po pracy lub nie dopisał do listy..brzmią jak rozczenia 4 latka.

Opinie tutaj przedstawione omal nie doprowadziły do tego że odwołałem wizytę u dr. Kaczanowskiej. Dobrze że tego nie zrobiłem bo realia są dokładnie odwrotne od tutaj opisanych. Pani doktor jest bardzo profesjonalna, jest sympatyczna i konkretna. Po 5 dermatologach w okresie dwóch lat w końcu czułęm ze ktoś wykazał ponadprzeciętne zainteresowanie moim stanem zdrowia. Polecam gorąco Panią doktor bo na dzień dzisiejszy uważam że jest jednym z najlepszych dermatologów w Krakowie. A jeżeli ktoś oprócz wiedzy lekarskiej oczekuje jeszcze podczas wizyty kawy, ciastka i głaskania po główce to rzeczywiście nie ten adres.

Pani Doktor w naszym odczuciu to kompetentna i konkretna osoba. To, że nie mizdrzy się do pacjenta uważam za atut. Doktor Kaczanowska znakomicie dobrała i rozłożyła na kolejne miesiące leczenie trądziku. Każda z wizyt odbyła się punktualnie i w miłej atmosferze. Dodam, że dostałyśmy kilka cennych rad około dermatologicznych, które przełożone na język codziennych działań przyniosły efekty. Naszym zdaniem to wyjątkowa i - dla fanów piękna - miła oku specjalistka.

Nie polecam tej pani. Wizyta trwała 5min, zresztą, jak zobaczyłam, że nic nie wnosi to i tak chciałam jak najszybciej stamtąd wyjść. Pani dotknęła mnie patyczkiem przez może trzy sekundy i stwierdziła, że łysienie jest dziedziczne (otóż nie), nie chcąc nawet spojrzeć na wyniki badań hormonalnych z których wynika, co innego. Wprost mówi, że się na hormonach nie zna (jeden z nich jest hormonem skóry). Ciągle powtarza, że tego Die nie leczy, choć sama z internetu dowiedziałam się więcej niż od niej. Nie posiada najmniejszego pojęcia i nowoczesnych technologiach, jakby zatrzymała się na latach 90. Dodatkowo, jest niesympatyczna i zwraca się do pacjenta bezosobowo, jakby za kare siedziała na poradach z NFZ. Najgorzej zmarnowane 10 min. Pani w recepcji było przykro kiedy musiała mi powiedzieć, że zmarnowałam skierowanie, bo inny dermatolog u nich nie przyjmuje, miałam wrażenie, że nie ja jedna o to pytałam.

Drugi raz w życiu widzę tak fatalne opinie o świetnym i bardzo kompetentnym lekarzu. Dziś jestem po kolejnej wizycie u dr Kaczanowskiej. Za każdym razem jestem badana, w razie potrzeby kierowana na badania, za każdym razem instruowana w kwestii dalszego postępowania, zmiany trybu życia, sposobu radzenia sobie z dolegliwościami, jest mi mówione czego mam unikać, dostaję leki, maści. Mogę spokojnie powiedzieć, że zalecenia są skuteczne - to działa. Co więcej, doktor Kaczanowska to niezwykle kulturalna i godna polecenia osoba.

Ta Pani to najgorszy rodzaj lekarza. Powitała mnie chamsko, mówiąc, że skoro drzwi są otwarte to się wchodzi, a nie czeka na korytarzu. Następnie dała mi formularz do wypełnienia, a po mojej pomyłce (nie uzupełniłam wszystkich rubryk), powiedziała, że mam czytać ze zrozumieniem. Nie zapytała się o okoliczności moich dolegliwości, tylko kazała się rozebrać i pokazać zmiany skórne, po czym stwierdziła, że co trzeci Polak to ma i mam przez tydzień nie jeść słonego, kwaśnego, słodkiego, brać szybkie prysznice i nosić BIAŁĄ BIELIZNĘ. Gdyby Pani doktor przeprowadziła normalną rozmowę to by wiedziała, że nie jem słodyczy. Kiedy zapytałam, czy ma zamiar ze mną porozmawiać, to prychnęła, że przyszłam do niej z pytaniem, więc ona mi mówi, co mi jest i jeśli nie czuję potrzeby, to mogę nie wykupywać maści i mieszanek, które mi zapisała. Jak można wydać osąd nie zapytawszy o nic? Nie polecam!

Wizyta przebiegła w wielkim pośpiechu, badanie pobieżne w tempie super-ekspresowym, brak komentarza, brak czasu na odpowiedzi o moje zmiany skórne. Generalnie czułam się jakbym przez te 5 minut w gabinecie lekarce bardzo przeszkadzała w jej czasie i przestrzeni. Pani doktor jest niecywilizowaną i bardzo nieuprzejmą osobą, przez całą wizytę zwracała się do mnie bezokolicznikami (jestem kobietą, mam prawie 40 lat), niektóre komendy wymienię: -Zdjąć! Do majtek, stanik też zdjąć! -Rozebrać się! -Wstać! -Siąść! -Potrzymać włosy! -Pokazać! Wspomnę jeszcze, że oglądanie znamion na całym ciele (oczywiście pozbawionym ubrań i bielizny) odbywa ...

-Zdjąć! Do majtek, stanik też zdjąć!
-Rozebrać się!
-Wstać!
-Siąść!
-Potrzymać włosy!
-Pokazać!
Wspomnę jeszcze, że oglądanie znamion na całym ciele (oczywiście pozbawionym ubrań i bielizny) odbywa się przy oknie w połowie bez osłon - ku uciesze mieszkańców przeciwległego bloku.
Poziom tej wizyty i ogłada lekarki przypomina czasy jaskiniowców, czyli bardzo prymitywne czasy.
Chciałabym, żeby na Panią doktor spłynęła jakakolwiek refleksja gdyż zachowuje się prostacko.
Nigdy więcej do tej lekarki nie wrócę i Państwa przestrzegam.

Szkoda że nie można dać 0 gwiazdek. Pani lekarka bardzo oschła, zero uprzejmości, na wizytach czuję się jakby musiała mnie badać "za karę". Nie dostałam wytłumaczenia skąd się pojawił mój problem, zwracając uwagę na coś co chciałam dodatkowo (poza głównym powodem wizyty) przebadać zostało to skwitowane stwierdzeniem "to długi czas leczenia, najlepiej zastosować X, ale pacjenci nie mają dostępu do lekarstwa x". Na 1 wizytę spóźniłam się 5 minut (nie z mojej winy, zawiniła komunikacja miejska). Kiedy Pani doktor łaskawie mnie przyjęła, na odwal się mi coś odpowiedziała i kazałą wyjść bo "ona ma innych pacjentów którzy czekają". Spędziłam wtedy w jej gabinecie dosłownie 2 minuty. Podczas obu wizyt nie dowiedziałam się niczego konkretnego o moim problemie. Stracony czas.